Czerwony Krzyż w Barcelonie


23. sierpnia 2019 in Referencje

Automatyzacja odgrywa obecnie coraz większą rolę w dużych projektach komercyjnych. Organizacje dostrzegają zalety wdrażania inteligentnych rozwiązań w swoich obiektach. Światowy ruch humanitarny,
Czerwony Krzyż, jest jedną z tych organizacji.

Elastyczność była dla Czerwonego Krzyża kluczowa. Pracownicy nie chcieli rezygnować z możliwości własnoręcznego kontrolowania różnych systemów, z których korzystają na co dzień. Zwykłymi codziennymi zadaniami, takimi jak kontrola temperatury i wentylacji, miał zająć się Loxone.

Jakość powietrza

Czerwony Krzyż przywiązuje dużą wagę do zdrowia swoich pracowników i gości. Organizacji zależało na znalezieniu dobrego i niezawodnego sposobu na precyzyjną kontrolę i regulację jakości powietrza.

W tym celu w całym budynku zostały rozmieszczone czujniki CO2. Jeśli CO2 osiągnie ustalony poziom,
system wentylacyjny automatycznie uruchomi się i wtłoczy do pomieszczenia świeże powietrze.

Panele słoneczne

Panele słoneczne zostały zainstalowane i zintegrowane z systemem Loxone. Pomagają zmniejszyć zużycie energii i wartość rachunków, w miarę możliwości wykorzystując energię naturalną.

Zużycie wody

Spory rozmiar budynku może spowodować, że niektóre awarie zostaną niezauważone. Każda usterka może spowodować znaczące straty finansowe dla organizacji. Jednak pracownicy Czerwonego Krzyża nie muszą się już tym martwić, ponieważ Loxone nieustannie monitoruje budynek.

W razie usterki dopływ wody zostaje automatycznie odcięty, a odpowiednie osoby natychmiast powiadomione.

Powiadomienia

Przycisk alarmowy

Funkcja text-to-speech (zamiana tekstu na mowę) dostępna dzięki Loxone Music Server jest szczególnie pomocna dla pracowników Czerwonego Krzyża
w Barcelonie.  

Budynek posiada kilka pomieszczeń, które służą
do organizowania spotkań z różnymi grupami.
Jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy,
prowadzący spotkanie ma możliwość wciśnięcia przycisku alarmowego, który odtworzy komunikat
w wybranych strefach, co gwarantuje,
że tylko odpowiedni personel usłyszy wiadomość.
To pozwala im natychmiast reagować,
oszczędzając cenny czas.

Wyjścia ewakuacyjne

Nie jest to jednak jedyny sposób wykorzystania funkcji zamiany tekstu na mowę. Krótko przed godziną 22:00 odtwarzany jest komunikat informujący osoby przebywające w budynku, że zostanie on wkrótce zamknięty.

Komunikat odtworzy się również w przypadku,
jeśli drzwi ewakuacyjne zostaną otwarte bez uprzedniego ostrzeżenia. To samo stanie się, jeśli drzwi wejściowe będą otwarte przez podejrzanie długi okres czasu.

Oświetlenie

Oświetlenie wewnętrzne, drogi ewakuacyjne i znaki na zewnątrz są włączane i wyłączane automatycznie
w zależności od jasności światła naturalnego i godzin pracy Czerwonego Krzyża. To jedna z wielu rzeczy,
którą pracownicy nie muszą się przejmować.

Komunikacja
i profesjonalizm

Początkowo złożony projekt, który dzięki dobrej komunikacji i profesjonalizmowi wszystkich stron został zrealizowany z godnymi pozazdroszczenia wynikami. Projekt dostosowany do potrzeb klienta, który może teraz kontrolować budynek i edytować komunikaty z poziomu aplikacji lub interfejsu internetowego bez potrzeby korzystania z usług stron trzecich.

Albert Agustí

Partner Loxone, 9 Habitat Intel·ligent

Wszechstronność
i adaptacja

Wstępne planowanie projektu nigdy nie jest łatwe. Na początku zaskoczyła nas ogromna zdolność systemu do dostosowania sterowania do naszych potrzeb. Dzięki profesjonalizmowi Alberta Agustiego dokładnie zdefiniowaliśmy nasze cele. Realizacja i wyniki projektu były doskonałe.

Carles Vidal

Dyrektor, Cruz Roja

– Dodatkowa wskazówka –

Touch & Grill im Shop

Twoje źródło inspiracji


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, co jest możliwe dzięki Loxone, pobierz bezpłatną kopię naszego magazynu Welcome Home. To ponad 65 stron fantastycznych artykułów i zdjęć w temacie inteligentnego domu, które z pewnością cię zainspirują.