Co nas czeka po boomie na instalacje fotowoltaiczne?

Samanta Weiss
17. lipca 2023 in Dla Partnerów

Od czasu wzrostu cen energii w ubiegłym roku grafiki elektryków zapełniają się jakby same z siebie – fotowoltaika jest pożądana jak nigdy dotąd. Jednak każdy sprytny przedsiębiorca myśli już o tym, co nastąpi po hossie.

Moduły instalacji fotowoltaicznych są w ostatnim czasie stosowane nawet na najmniejszych powierzchniach, aby w jakikolwiek sposób zredukować pobieranie energii z sieci lub najlepiej całkowicie taką potrzebę wyeliminować. Tak długo, jak producenci fotowoltaiki i inwerterów dostarczają co raz nowsze i lepsze rozwiązania pobierania energii solarnej, instalatorzy nie mogą narzekać na brak pracy. Ale co jeśli popyt znów spadnie? Albo konkurencja stanie się zbyt silna?

Zarządzanie energią dziś,
inteligentny dom jutro

Istnieje pewien sposób, aby zapewnić swoim klientom prawdziwie przyjemne i energooszczędne życie, a sobie przyszłe zamówienia, które zabezpieczą biznes na lata po boomie na fotowoltaikę. Wystarczy oprzeć swój projekt na potężnych możliwościach Miniservera, aby dać odbiorcom inteligentne zarządzanie energią, a także opcję przyszłej rozbudowy systemu.

Kompleksowe zarządzanie energią

System fotowoltaiczny dostarcza energię elektryczną do domu. Ale co potem? Jak można ją wykorzystać w najlepszy możliwy sposób? Kiedy sensowne jest samodzielne jej zużywanie, a kiedy bardziej opłaca się odsprzedaż energii?

Loxone oferuje niezbędny osprzęt i oprogramowanie do wdrożenia holistycznego zarządzania energią. Ponadto, z rozwiązaniem można łatwo zintegrować komponenty wszystkich wiodących producentów falowników, magazynów energii oraz systemów ogrzewania i chłodzenia. Pozwala to na optymalne wykorzystanie nowej fotowoltaiki w trzech krokach:

1. Zrozumienie potrzeb energetycznych: potrzeby budynku pod względem ilości energii oraz odpowiadającej temu produkcji muszą być właściwie przeanalizowane, a potem mierzone. Dzięki monitorowi przepływu energii Loxone można zobaczyć w czasie rzeczywistym, ile energii elektrycznej wytwarza system fotowoltaiczny, ile z niej jest zużywane w obiekcie, a ile jest przekazywane do sieci.

2. Zmniejszenie podstawowego zużycia energii: energia, która zapewnia właściwe funkcjonowanie budynku każdego dnia odpowiada za podstawowe zużycie energii. Dzięki Loxone można je łatwo zmniejszyć.

3. Przesunięcie zużycia energii: energia powinna być zużywana wtedy, gdy jest tania. W przypadku systemu fotowoltaicznego w ciągu dnia generowane jest zazwyczaj więcej energii elektrycznej niż potrzeba, podczas gdy w nocy trzeba ją nabywać z sieci. Dzięki Loxone pomagasz swoim klientom unikać szczytów i wykorzystywać samodzielnie wytworzoną energię elektryczną w najbardziej optymalny i sensowny sposób.

Zrównoważony rozwój dzięki inteligentnym domom

Gdy Miniserver jest już zintegrowany w danym domu i optymalizuje zużycie energii dzień po dniu, istnieje wiele możliwości dalszej rozbudowy instalacji. Oświetlenie, zacienianie, sterowanie ogrzewaniem i chłodzeniem, audio, bezpieczeństwo, dostęp i wiele innych można łatwo zrealizować za pomocą Loxone i otworzyć sobie drzwi do przyszłych zamówień. Dzięki temu instalacja systemu fotowoltaicznego staje się udaną, długoterminową relacją z klientem.

Praktyczny przykład: system fotowoltaiczny został zainstalowany się na dachu domu i latem produkuje dużo energii elektrycznej, jednak zimą nadal trzeba kupować sporo energii potrzebnej do ogrzewania. Właściciel sam jest w stanie zauważyć tę korelację dzięki monitorowi przepływu energii, który został skonfigurowany jako część instalacji PV. Kontaktuje się z partnerem Loxone, a kilka tygodni później ogrzewanie, zacienianie i klimatyzacja są już zintegrowane z Loxone.

Dowiedz się więcej

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A

Bezpłatna wycena projektu

Planuję zrealizować mój projekt z Loxone i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A

Program partnerski Loxone

Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.