Ceremonia wbicia łopaty pod budowę kampusu Loxone


21. października 2020 in Kulisy
W piątek, 16 października 2020 r., odbyła się ceremonia wbicia pierwszej łopaty pod budowę nowego kampusu Loxone. W austriackim miasteczku Kollerschlag powstaje europejskie centrum automatyki budynkowej. Za 55 milionów euro wybudujemy unikalny zespół inteligentnych budynków składający się z kompleksu hotelowego, powierzchni biurowej i centrum logistyczno-szkoleniowego. Cały obszar zajmie powierzchnię ośmiu hektarów. Planowane zakończenie budowy kampusu Loxone to pierwszy kwartał 2023 roku.

Rozpoczęła się faza budowy

Chociaż obecna sytuacja związana z COVID-19 uniemożliwiła zorganizowanie dużego wydarzenia z okazji rozpoczęcia prac nad kampusem Loxone, atmosfera podczas kameralnej ceremonii również była bardzo przyjemna i odprężająca. Jest nam niezmiernie miło, że na miejscu pojawił się Pan Markus Achleitner, regionalny radca ekonomiczny oraz liczni przedstawiciele mediów. Wraz z posadzeniem drzewka uroczyście zainaugurowano budowę kampusu Loxone.

Dzięki kampusowi Loxone chcemy stworzyć unikalne w Europie centrum automatyki budynkowej dla wszystkich zainteresowanych – naszych klientów, partnerów, a także architektów czy projektantów. Kampus ma być miejscem, w którym będzie można doskonalić swoją wiedzę i się inspirować. Powstaje tu szczególnie miejsce dla naszych gości, partnerów i pracowników z całego świata, które wręcz zaprasza do odkrywania i doświadczania różnorodności inteligentnej automatyki budynkowej. Kompleks budynków zostanie architektonicznie wkomponowany w otaczający krajobraz. Podobnie jak siedziba główna Loxone, kampus będzie nam przypominał, jak nasza praca i życie codzienne mogą i będą wyglądać w przyszłości.

Martin Öller

Założyciel, Loxone

Naszym gościom zaoferujemy zakwaterowanie w najnowocześniejszym i najbardziej inteligentnym hotelu w Europie ze zautomatyzowanymi pokojami oraz dużymi salami kongresowymi i bankietowymi. Dotrzymamy również naszej obietnicy stworzenia najlepszego środowiska pracy, ponieważ w tej pięknej wiejskiej okolicy, do której wiele osób przyjeżdża na wakacje, powstają właśnie ultranowoczesne miejsca pracy.

Rüdiger Keinberger

CEO, Loxone

W harmonii z krajobrazem

Projektując kampus Loxone, szczególną uwagę zwrócono na zachowanie krajobrazu. Wraz z zespołem architektów kierowanym przez Marcela Amrheina z firmy architektonicznej ARKD Linz planujemy kolejny rozdział w historii Loxone.

Specyfika architektoniczna kampusu polega na tym, że mogliśmy stworzyć i zaprojektować obiekt, który będzie stanowić przedłużenie zagospodarowanego terenu zielonego. Jego poszczególne części wyrastają z krajobrazu i spływają z powrotem w teren jak fałdy. Nawiasem mówiąc, kształt budynków będzie inspirowany trójkątnymi kształtami powierzchni Miniservera, który jest centralnym punktem każdego inteligentnego systemu automatyki budynkowej Loxone.

Marcel Amrhein

Dyrektor zarządzający, ARKD Linz

Duże znaczenie dla regionu i całej Górnej Austrii

300 nowych miejsc pracy, 55 milionów euro inwestycji, 8 hektarów i 2,5 roku budowy. Kampus Loxone to wyjątkowy projekt, który jest ważny zarówno dla nas Loxonautów, jak i dla regionu.

Tak duży projekt inwestycyjny, pomimo obecnych trudnych czasów, w który zainwestowano 55 milionów euro, tworząc w ten sposób 300 nowych miejsc pracy, jest ważnym sygnałem nie tylko dla najbliższego regionu, ale także dla całej Górnej Austrii. Loxone to doskonały przykład tego, jak firmy krajowe wykorzystują nowe możliwości cyfryzacji i awansują na szczyty światowego rynku z innowacyjną siłą, przewidywalnością i odwagą. Dzięki nowemu kampusowi Loxone firma nie tylko wyraźnie angażuje się w rozwój okolicy, ale także zapewnia ważny impuls poprzez zamówienia dla gospodarki regionalnej i tworzenie nowych miejsc pracy. Przynosi to dodatkową wartość dodaną i jeszcze lepszą jakość życia w regionie.

Markus Achleitner

Regionalna Rada Gospodarcza, Górna Austria

Dziękujemy za pełne pokrycie medialne

Podczas ceremonii rozpoczęcia budowy kampusu Loxone obecne były liczne stacje telewizyjne i gazety. Bardzo dziękujemy za to, że byliście obecni w tak wyjątkowym dla nas dniu!

Więcej wrażeń z ceremonii wbicia pierwszej łopaty

Zapoznaj się z naszą galerią zdjęć i zobacz, jak przebiegało oficjalne rozpoczęcie budowy kampusu Loxone.

Aplikuj teraz


W nowym kampusie Loxone powstanie ponad 300 dodatkowych miejsc pracy. Do naszego polskiego zespołu również poszukujemy nowych kolegów i koleżanek! Zapoznaj się z aktualnymi ofertami pracy w Loxone i bądź wśród pierwszych osób, które odwiedzą europejskie centrum automatyki budynkowej.