Palace Apartments: luksusowe apartamenty z widokiem na centrum Bratysławy


28. lipca 2022 in Referencje
Palace Apartments to nowoczesny kompleks apartamentów położony w zabytkowym centrum Bratysławy, w odnowionym zabytkowym budynku znanym jako Pałac Jesenak. Oprócz widoków na miasto oferuje on także luksusowe zakwaterowanie we w pełni wyposażonych apartamentach. Wymogiem inwestora było znalezienie uproszczonego rozwiązania dla systemu dostępu do całego budynku, jak i do poszczególnych mieszkań. Zadaniu sprostał system Loxone.

System dostępu

Inteligentna kontrola dostępu Loxone pomaga pracownikom w codziennych czynnościach. Przy bramie wjazdowej znajduje się Intercom z klawiaturą NFC Code Touch. Pracownicy wprowadzają kod dostępu lub przykładają breloczek NFC, aby otworzyć bramę główną. Jeśli ktoś zadzwoni do bramy, personel otrzymuje natychmiastowe powiadomienie za pośrednictwem aplikacji i zdalnie zezwala gościowi na dostęp. Gdy personel opuszcza obiekt, ostatni pracownik wprowadza kod zamykający bramę, a następnie aktywowany zostaje system bezpieczeństwa.

Informacje

Lokalizacja:
Bratysława, Słowacja


Nazwa obiektu:
Palace Apartments


Partner Loxone:
Felpema, s. r. o.


Rozwiązanie Loxone:
System dostępu

 

Kobieta przykłada breloczek NFC do NFC Code Touch, by otworzyć bramę.
Intercom

Do apartamentu bez klucza

Po dokonaniu rezerwacji, przyszłym gościom zostaje przesłany kod dostępu do hotelu. Budynek nie posiada całodobowej recepcji, dlatego też możliwość samodzielnego dostępu jest znacznym ułatwieniem dla odwiedzających. Za pomocą aplikacji właściciel może przeglądać historię dostępu i status apartamentów (zajęty / wolny).

W apartamentach również zastosowano nowoczesny dostęp – każde mieszkanie posiada przy wejściu klawiaturę NFC Code Touch. Oznacza to, że do wejścia do apartamentu nie jest już potrzebny klucz. Gość otrzymuje na recepcji brelok NFC, który posłuży do odblokowania drzwi. Aby skorzystać z windy, również należy użyć breloka do jej przywołania.

Co zrobić, gdy nastąpi przerwa w dostawie prądu? Oczywiście recepcja ma w zapasie klasyczne klucze, które otwierają apartamenty. Nie dojdzie więc do sytuacji, że w przypadku braku prądu goście nie będą mogli dostać się do swoich pokoi.

Sypialnia w obiekcie

Klienta znam od dawna, więc znałem jego doświadczenia z poprzedniego projektu, gdzie zdecydował się na zastosowanie „klasycznych kluczy”, co ostatecznie okazało się nie do końca idealnym rozwiązaniem. Dlatego też już na wczesnym etapie projektu przedstawiłem mu korzyści płynące z zastosowania rozwiązania Loxone, co pozwoliło mu przenieść projekt na kolejny poziom z „bezkluczowym” standardem dla całego obiektu. Dzięki Loxone klient mógł znacznie uprościć zarządzanie dostępem do budynku i poszczególnych apartamentów, oszczędzając w dłuższej perspektywie koszty operacyjne, a w przyszłości – co nie mniej ważne – możliwość rozbudowy systemu o kolejne komponenty i połączenie go z systemem rezerwacyjnym.

Lukáš Fulajtar

Felpema, s. r. o.

Zajrzyj do środka:

Dziedziniec
Dwupoziomowy apartament wyposażony w kuchnię
Sypialnia
Przestronny salon
Łazienka
Apartament z aneksem kuchennym i rozkładaną sofą
(c) Wizualizacja: Palace Apartments

Dowiedz się więcej

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A
Bezpłatna wycena projektu
Planuję zrealizować mój projekt z Loxone i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A
Program partnerski Loxone
Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.