Loxone wprowadza niezwykły nastrój w restauracji i lounge barze Victory w Waszyngtonie


22. sierpnia 2022 in Referencje

Restauracja i lounge bar Victory w Waszyngtonie oferuje możliwość wieczornego relaksu w kilku pomieszczeniach, w których panuje niesamowita atmosfera. Partner Logix Design Build zrealizował kompleksowe rozwiązanie automatyki z myślą o wydajności obiektu oraz bezpieczeństwie gości i personelu. Jameel Gibbs z Logix Design Build opowiada, jak wykorzystał okazję do swobodnego zaprojektowania kompletnej automatyki przestrzeni.

Automatyczne sterowanie restauracją i lounge barem

Najważniejsze cele projektu:

 

 • Pełna automatyka systemu obejmująca oświetlenie, audio, bezpieczeństwo i klimatyzację/ogrzewanie.
 • Łatwy dostęp i kontrola budynku dla pracowników.
 • Oświetlenie dostosowujące kolor i poziom przyciemnienia do godzin pracy.
 • Efektywne sterowanie systemem kontroli klimatu w dwóch strefach.
 • Tryb zarządzania biznesem upraszczający otwieranie i zamykanie lokalu.
 • Alarmy i muzyka zintegrowane z Audioserverem.

Jaki był cel klienta i jak wyszła integracja Loxone?

Jameel: Stanęliśmy przed wyzwaniem stworzenia funkcjonalnej jednostki, która łączyła oświetlenie, muzykę, system kontroli klimatu, multimedia i system alarmowy. Cały lokal ma dwa piętra i trzy oddzielne sale restauracyjne. Jednym z głównych założeń było oświetlenie 120V, 24V, a także integracja audio dla DJ-a i całego obiektu.

Informacje

Lokalizacja:
Waszyngton D.C., USA


Nazwa projektu:
Restauracja i Lounge Bar Victory


Partner Loxone:
Logix Design Buil


Komponenty Loxone:
Miniserver
Relay Extension
Touch Tree
Audioserver
Air Base Extension

Jak udało się osiągnąć efekt końcowy?

Jameel: Polegaliśmy na konkretnych komponentach Loxone, zwłaszcza na Relay Extension do sterowania oświetleniem budynku 120V i dwustrefowego sterowania systemem klimatyzacji, a także na Dimmer Extension 120V do sterowania oświetleniem sufitowym.

Łatwość przejścia z przewodowej technologii Tree na bezprzewodową technologię Air naprawdę pomogła nam uzyskać niestandardowy efekt oświetlenia, taki jak przy miejscach siedzących i za telewizorami, gdzie okablowanie nie było wizualnie estetyczne, a dzięki technologii Air mogliśmy to doskonale zrealizować.

Oświetlenie baru

Jaką funkcję pełni Miniserver?

Jameel: To mózg operacji! Restauracja jest teraz autonomiczna i wystarczająco inteligentna, aby aktywować atmosferę idealną do posiłku tuż przed rozpoczęciem serwowania dań. Światła są dostosowane kolorystycznie i przyciemnione do odpowiedniego poziomu, a dźwięk i ekrany są zaprogramowane tak, aby włączały się w tym samym czasie. Po wyjściu ostatnich gości włącza się tryb sprzątania – następuje automatyczna zmiana oświetlenia na jaśniejsze oraz wyłączenie lamp i ekranów.

W tle, system klimatyzacji działa zgodnie z ustawionym harmonogramem. Ogólnie rzecz biorąc, Miniserver zmniejsza liczbę codziennych zadań pracowników i pozwala na bardziej efektywne działanie restauracji.

Czy któreś rozwiązanie przerosło oczekiwania?

Jameel: Komunikacja i Link pomiędzy Miniserverem i Extensions były dokładnie tym, czego potrzebowaliśmy, aby zbudować trzy oddzielne rozdzielnice dla tego samego budynku; zaoszczędziliśmy dużo na systemie okablowania. Dało nam to możliwość swobodnego projektowania i planowania przyszłych dodatków do przestrzeni.

Wnętrze baru

Komunikacja i Link pomiędzy Miniserverem i Extensions były dokładnie tym, czego potrzebowaliśmy, aby zbudować trzy oddzielne panele dla tego samego budynku, zaoszczędziliśmy dużo na systemie okablowania. Dało nam to możliwość swobodnego projektowania i planowania przyszłych dodatków do przestrzeni.

Jameel Gibbs

Właściciel, Logix Design Build

Jakie funkcje zostały zaimplementowane, które nie byłyby możliwe w innych systemach?

Jameel: Jedną z cech wyróżniających Loxone jest możliwość integracji systemu alarmu przeciwpożarowego w restauracji i lounge barze. Wykorzystując kontakt i wejście na rozszerzeniu, byliśmy w stanie stworzyć automatyczne wyłączenie systemu audio i klimatyzacji/ogrzewania.

W przypadku pożaru muzyka zatrzymuje się automatycznie, a w zamian rozlega się alarm z instrukcją, jak należy postępować. Obie jednostki klimatyzacji przestają pracować do momentu ustania alarmu.

Jest to niezbędne dla bezpieczeństwa budynku. Miniserver sprawił, że działanie pracowników i klientów podczas potencjalnie niebezpiecznej sytuacji stało się znacznie prostsze.

Wystrój wnętrza baru

Jak właściciel firmy ocenia system Loxone?

Jameel: Mój klient był pod takim wrażeniem możliwości systemu, że instalujemy go w siedzibie jego firmy. Ten projekt dał nam możliwość przełamania barier w kolejnej restauracji z Miniserverem w sercu jej funkcjonalności.

Najlepszą częścią dla mnie jest to, że nigdy nie muszę się zastanawiać, co się dzieje w budynku, ani czy wszystko działa prawidłowo. To wyższy poziom bezpieczeństwa, który wynika z posiadania bezpośredniego połączenia z systemem automatyki.

Ricardo Young

Właściciel, Restauracja i Lounge Bar Victory

Dowiedz się więcej

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A
Bezpłatna wycena projektu

Planuję zrealizować mój projekt z Loxone
i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A
Program partnerski Loxone

Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.