8 powodów, dla których nie obejdziesz się bez inteligentnego domu

Samanta Weiss
10. sierpnia 2023 in Know How

Już żyjesz pełnią życia, czy jeszcze jesteś zajęty kontrolą domowej technologii? Dzięki elektrycznym roletom, instalacjom fotowoltaicznym, systemom multimedialnym i wielu innym rozwiązaniom, nowoczesne budynki są pełne techniki. Wszystko to trzeba jednak jakoś kontrolować. Dlaczego więc nie wybrać od razu najlepszego sposobu? Oprócz większego komfortu i lepszej efektywności energetycznej, inteligentna automatyka oferuje wiele innych korzyści – i jest rozsądną inwestycją, która szybko się zwraca.

Budujący lub remontujący swoje mieszkanie często stają przed pytaniem: „czy stać mnie na inteligentny dom?”. Jednak w czasach, gdy technologia i innowacje nadają budynkowi ton, pytanie powinno raczej brzmieć: „czy mogę sobie pozwolić na obejście się bez inteligentnej automatyki?”.

Nasza jasna odpowiedź: nie! Przedstawiamy 8 powodów, dla których w dzisiejszych czasach nie można obejść się bez systemu inteligentnego domu.

 

 1. Masz więcej czasu na życie »
 2. Chronisz naszą planetę »
 3. Chronisz siebie i swoich bliskich »
 4. Żyjesz w większym komforcie »
 5. Jest to po prostu łatwiejsze »
 6. To się opłaca »
 7. Życie się zmienia »
 8. Otrzymujesz więcej niezależności w podeszłym wieku »
Ojciec z córką czyta książkę

Masz więcej czasu na życie

W codziennym życiu włączasz światło około 5600 razy w roku, system audio 3500 razy, sterujesz zacienianiem 2100 razy, a ogrzewaniem 1750 razy. Inteligentny budynek zwalnia cię z dużej części tych zadań, a tym samym daje ci więcej czasu na naprawdę ważne rzeczy. Czasu, którego nie można kupić za pieniądze.

Ojciec z córką przy czytaniu książki
Las

Chronisz naszą planetę

Budynki odpowiadają za 44% globalnego zużycia energii i 38% emisji CO₂. Dzięki holistycznemu systemowi zarządzania energią można zmniejszyć zużycie energii w domu nawet o 50%. Może to zaoszczędzić 100 milionów ton CO₂ rocznie w samej Polsce!

Śpiące dziecko

Chronisz siebie i swoich bliskich

Średnio co 3 minuty dochodzi do włamania, a co 2 minuty do pożaru. Uszkodzenia spowodowane przez wodę zdarzają się co 30 sekund, a co 22 sekundy osoba starsza ulega wypadkowi w swoim domu. Inteligentny budynek nie tylko chroni ciebie i twoich bliskich, ale także sam siebie. Dzięki temu możesz czuć się bezpiecznie.

Kobieta siedząca we wnęce okiennej

Żyjesz w większym komforcie

Ulubiona muzyka w każdym pomieszczeniu, nastrojowe sceny świetlne z efektem wow, idealna temperatura zawsze i wszędzie oraz wiele więcej. Spędzamy około 90% naszego życia w pomieszczeniach. Dlaczego mielibyśmy rezygnować z komfortu oferowanego przez automatykę? Czy kupiłbyś dziś samochód bez automatycznej klimatyzacji?

Kobieta siedząca we wnęce okiennej
Touch Surface na wyspie kuchennej

Jest to po prostu łatwiejsze

Dziesiątki aplikacji, niezliczone przełączniki, różne panele sterowania – i żadnego podglądu na ich działanie. Korzystanie z różnych odizolowanych rozwiązań komplikuje nasze życie, zamiast je upraszczać. Holistyczne, inteligentne systemy automatyzacji przejmują wiele zadań i spychają obsługiwanie technologii na dalszy plan.

To się opłaca

Dzięki specjalnie opracowanemu, doskonale skoordynowanemu sprzętowi i oprogramowaniu, Loxone nie tylko zapewnia lepszą jakość życia w domu, ale także zwiększa wartość nieruchomości. Dzięki bezpłatnym aktualizacjom możesz mieć pewność, że twój budynek jest zawsze na bieżąco.

Życie się zmienia

Przed chwilą pokój dziecięcy, dziś sala fitness. Czas naprawdę szybko płynie, a twoje życie zmienia się wraz z jego upływem. Wraz z nim zmieniają się twoje potrzeby. Miło jest więc, gdy twój dom dostosowuje się do nowych wymagań.

Starszy pan obsługujący przycisk Touch

Otrzymujesz więcej niezależności w podeszłym wieku

Stajemy się coraz starsi. Podczas gdy w 1950 r. średnia długość życia mężczyzn wynosiła 65 lat, w 2020 r. – już 79 lat. Szacuje się, że do 2050 r. wzrośnie ona do około 83 lat. Jednym z największych pragnień osób w podeszłym wieku jest możliwość pozostania we własnym domu tak długo, jak to tylko możliwe. Automatyka budynkowa może w znacznym stopniu przyczynić się do spełnienia tego marzenia.

Loxone: odpowiednie rozwiązanie dla każdego zastosowania
– i każdego budżetu

„Inteligentny dom jest drogi”. Niekoniecznie! Aby pokazać ci, jak przystępny cenowo jest inteligentny dom Loxone, przedstawiamy trzy praktyczne przykłady:

Wakacje all inclusive

Wyposaż swój dom w podstawowe elementy automatyki domowej i korzystaj z inteligentnego oświetlenia, zacieniania oraz 47 innych funkcji – a wszystko to w cenie wakacji all-inclusive.

E-rower

Dodaj więcej funkcji do swojego inteligentnego domu w cenie roweru elektrycznego. Ciesz się jeszcze bardziej komfortowym stylem życia, na przykład dzięki imponującemu systemowi audio multiroom.

Kino domowe

Dla tych, którzy kochają luksus w życiu: za cenę kina domowego możesz przenieść łatwość obsługi i komfort w swoim domu na zupełnie nowy poziom.

Dowiedz się więcej

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A

Bezpłatna wycena projektu

Planuję zrealizować mój projekt z Loxone i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A

Program partnerski Loxone

Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.