CZ
{{filters.projectType['smart_home']}}
Zpět

Potřeby moderního domu

Fakta

Země
{{getRegion('CZ')}}
Město
Vrané nad Vltavou
Rok realizace
2021
Loxone Partner

Cíl projektu

Po nastěhování mohli obyvatelé rodinného domu nastavovat teplotu v celém domě na jednom klasickém termostatu v předsíni. Brzy se ukázalo, že takové řešení nedokáže zajistit skutečný teplotní komfort v obytných místnostech. Přizpůsobovat vnitřní teplotu změnám podmínek a dennímu režimu bylo vyloženě komplikované a náročné.

Řešení

A tak muselo přijít snazší řešení. Postarala se o něj firma Latron Automation. Využila bezdrátovou technologii Loxone Air a hotovo bylo prakticky za 1 den. Loxone Partner do systému automatizace integroval elektro kotel, který napřímo vyhřívá teplou užitkovou vodu (TUV) a 9 radiátorů opatřených Hlavicemi Air. Loxone dále ovládá i osvětlení kuchyňské linky.

Osvětlení kuchyňské linky bylo prve neregulovatelné, ovládané z místa mimo dosah linky. S Loxone se dosáhlo nového světelného zážitku včetně stmívání a nezávislého ovládání. Přednastavené režimy pracují s různými kombinacemi a intenzitou svícení LED pásek na kuchyňské lince – nastaven je i noční režim. Dům má do budoucna potenciál rozšíření chytrého systému třeba o ovládání vjezdové brány, venkovních žaluzií, zabezpečení i monitoring FVE.

Jan LacinaLatron Automation