Vzorová data

Návody a tipy pro Loxone Config

Seznámení s prací v našem konfiguračním software Loxone Config a další videonávody zdarma pro vás.

Vzorová data

Upozornění: Vždy používejte nejnovější verzi konfiguračního softwaru Loxone Config.

Vzorový projekt

Ukázkový program kompletní instalace chytré domácnosti Loxone, který respektuje ověřené Loxone standardy a doporučení.

Stáhnout

Music Server

Ukázková konfigurace Loxone Music Serveru. Obsahuje správné zapojení, napojení zvonku, alarmu (vloupání či požár) a napojení budíku.

Stáhnout

Ovládání vytápění včetně ekvitermní regulace

V tomto příkladě můžete vidět, jak snadno lze v konfiguračním softwaru vytvořit regulaci vytápění s Loxone. V příkladu máte možnost vidět i ekvitermní regulaci. K dispozici jsou vzorová data i ukázkové video.

Stáhnout

Regulace pokojové teploty

V tomto ukázkovém souboru se dozvíte, jako ovládat s Loxone topení a provádět regulaci pokojové teploty.

Stáhnout

Inteligentní regulace pokojové teploty

Pokročilé zapojení inteligentního regulátoru. V tomto ukázkovém souboru se dozvíte, jako ovládat s Loxone topení a provádět regulaci pokojové teploty.

Stáhnout

Ovládání sauny

Tento vzorový příklad Vám pomůže pochopit a nakonfigurovat funkční blok „Ovládání sauny“ nebo „Ovládání sauny s výparníkem“ v Loxone konfiguračním softwaru.

Stáhnout

Ovládání žaluzií

Základní nastavení automatických žaluzie v kombinaci s inteligentním regulátorem. Stáhněte si vzorová data pro tuto konfiguraci nebo se podívejte v přiloženém videu, jak tyto funkce jednoduše v konfiguračním softwaru naprogramovat.

Stáhnout

Ovládání žaluzií ve skupině

Typická konfigurace ovládání žaluzií s centrální funkcí, dětskou pojistkou – vše ve skupině. K tomu navíc ukázka nastavení času dojezdu žaluzií. Stáhněte si vzorová data pro tuto konfiguraci nebo se podívejte v přiloženém videu, jak tyto funkce jednoduše v konfiguračním softwaru naprogramovat.

Stáhnout

Alarm

Blok alarm je určen k realizaci necertifikovaného EZS. Všechny pohybové, okenní, dveřní a libovolné další senzory plnící v programu jiné funkce, mohou být dále použity pro alarm. Stáhněte si jednoduchý příklad zapojení funkčního bloku Alarmu.

Stáhnout

Elektroměr

Tento příklad vzorových dat Vám ukáže, jak v konfiguračním softwaru nakonfigurovat funkční blok elektroměr a statistiku záznamů.

Stáhnout

Ovládání osvětlení – Vypnutí celé místnosti

Stáhněte si vzorová data k funkčnímu bloku Ovládání osvětlení. V tomto příkladu je popsáno vypnutí celé místnosti.

Stáhnout

Ovládání světel přes tlačítko

Typická konfigurace ovládání světel pomocí vypínače, schodišťového vypínače a délky času zapnutí při použití pohybového senzoru. Stáhněte si vzorová data pro tuto konfiguraci nebo se podívejte v přiloženém videu, jak tyto funkce jednoduše v konfiguračním softwaru naprogramovat.

Stáhnout

Ovládání osvětlení se světelnými scénami

Příklad programování ovládání osvětlení a nastavení světelných scén včetně RGB a stmívání. Stáhněte si vzorová data pro tuto konfiguraci nebo se podívejte v přiloženém videu, jak tyto funkce jednoduše v konfiguračním softwaru naprogramovat.

Stáhnout

Media Client

Pomocí funkčního bloku „Media Client“ můžete pohodlně ovládat Váš Loxone Music Server. Každý blok představuje jednu zónu, kde jsou již předdefinovány jednotlivé příkazy pro např. zesílení, zeslabení, zapnutí, vypnutí, …, které můžete okamžitě používat.

Stáhnout

Ovládání brány

Tento příklad ukazuje, jak naprogramovat funkční blok ovládání brány s rozsvícením kontrolky a 2 koncovými spínači. Více se dozvíte stáhnutím přiložených vzorových dat.

Stáhnout

Časovač

Typická konfigurace funkčního bloku časovače s kalendářem a funkcí budíku, otevírání dveří a topením. Stáhněte si přiložená vzorová data a podívejte se jak je programování v konfiguračním softwaru jednoduché!

Stáhnout

Wake On LAN

Nastavení Wake On LAN příkazu na Miniserveru pro zaslání Wake On LAN na zařízení pro jeho zapnutí. Ukázka vzorových dat pro konfigurační software Loxone je Vám k dispozici.

Stáhnout

Komunikace mezi dvěma Miniservery

V tomto příkladu Vám ukážeme, jak je možné komunikovat mezi dvěma Miniservery – zasílání analogové a digitální hodnoty. Jak v konfiguračním softwaru naprogramovat komunikaci mezi dvěma Miniservery se dozvíte stáhnutím vzorových dat níže.

Stáhnout

Komunikace s EIB/KNX® – implementace a konfigurace

Ukázkový příklad funkčního bloku, jak nastavit barevný RGB měnič s nastavitelnou rychlostí. Ukázka vzorových dat pro konfigurační software Loxone je Vám k dispozici.

Stáhnout

Caller, Mailer, Tracker

V tomto příkladu Vám ukážeme, jak v konfiguračním softwaru naprogramovat Caller, Mailer, Tracker. Buďte informování Miniserverem na nečekané události ve Vašem domě. Stáhněte si vzorová data pro tyto funkce, jsou Vám k dispozici!

Stáhnout

Měření větru

Vzorová data, jak jednoduše v konfiguračním softwaru naprogramovat měření rychlosti větru.

Stáhnout

Ovládání dveří

Ukázkový příklad, jak v konfiguračním softwaru naprogramovat funkční blok ovládání dveří, přenos obrazu a Intercom. Stáhněte si přiložená vzorová data.

Stáhnout

Měnič Kostal WR

Ukázkový příklad funkčního bloku, jak v konfiguračním softwaru naprogramovat komunikaci pro měnič firmy Kostal. Vzorová data jsou pro Vás k dispoizici.

Stáhnout