Vzorová data

Úvod do našeho konfiguračního software

V následujících doprovodných videích je celý postup prováděn krok za krokem i s vysvětlivkami.

  • Část 1: V tomto ukázkovém videu Vám předvedeme náš Konfigurační software a jeho uživatelské rozhraní. Kromě toho Vám ukážeme základní funkcionalitu a práci s okny.
  • Část 2: V tomto ukázkovém videu Vám ukážeme vkládání objektů pro programování, propojování objektů, režim simulace a také tiskové funkce.

Vzorová data

Upozornění: Vždy používejte nejnovější verzi konfiguračního softwaru Loxone Config.

Music Server

Ukázková konfigurace Loxone Music Serveru. Obsahuje správné zapojení, napojení zvonku, alarmu (vloupání či požár) a napojení budíku.

Stáhnout

Offline nápověda

Pokud se dostanete do situace, kdy se nebudete moci připojit k internetu, můžete použít Offline nápovědu. Pro tento případ si můžete stáhnout soubor s Offline nápovědou níže. Offline nápověda byla vytvářena do verze Loxone Config 4.3.

Stáhnout

Programování chytrého domu

Základní programování, plán ukázkového domu, implementace jak bylo zmíněno na našem školením: 2-denní praktická část.

Stáhnout

Vzorová kalkulace

Připravili jsme pro Vás vzorovou kalkulaci, která zahrnuje náklady za komponenty od Loxone. Podívejte se jak by mohl vypadat Váš chytrý dům.

Stáhnout

Modely pro projektovou dokumentaci (AutoCad .dwg)

Modely Loxone jednotek pro projektovou dokumentaci v .dwg formátu – AutoCad. Pokud potřebujete doplnit svou projektovou dokumentaci o Loxone jednotky, stáhněte si soubor v přiloženém odkazu.

Stáhnout

EPLAN Electric P8 Makra

Modely jednotek pro projektovou dokumentaci ve formátu EPLAN Electric P8 Makra. V archívu naleznete EPLAN Electric P8 Makra a .pdf soubory.

Stáhnout

Rozsáhlejší aplikace domu

Tento vzorový příklad Vám pomůže objevit smysl programování v našem konfiguračním software. Jedná se o ukázkový projekt domu, kde je realizována drtivá většina komponent, které je možno v konfiguračním software použít. Slouží k demonstraci programovacího potenciálu a jeho možnosti nejsou zdaleka vyčerpané. Stáhněte si vzorová data a zjistěte jak je programování v konfiguračním software jednoduché.

Stáhnout

Ovládání vytápění včetně ekvitermní regulace

V tomto příkladě můžete vidět, jak snadno lze v konfiguračním softwaru vytvořit regulaci vytápění s Loxone. V příkladu máte možnost vidět i ekvitermní regulaci. K dispozici jsou vzorová data i ukázkové video.

Stáhnout | Video

Regulace pokojové teploty

V tomto ukázkovém souboru se dozvíte, jako ovládat s Loxone topení a provádět regulaci pokojové teploty.

Stáhnout

Inteligentní regulace pokojové teploty

Pokročilé zapojení inteligentního regulátoru. V tomto ukázkovém souboru se dozvíte, jako ovládat s Loxone topení a provádět regulaci pokojové teploty.

Stáhnout

Ovládání sauny

Tento vzorový příklad Vám pomůže pochopit a nakonfigurovat funkční blok „Ovládání sauny“ nebo „Ovládání sauny s výparníkem“ v Loxone konfiguračním softwaru.

Stáhnout

Ovládání žaluzií

Základní nastavení automatických žaluzie v kombinaci s inteligentním regulátorem. Stáhněte si vzorová data pro tuto konfiguraci nebo se podívejte v přiloženém videu, jak tyto funkce jednoduše v konfiguračním softwaru naprogramovat.

Stáhnout | Video

Ovládání žaluzií ve skupině

Typická konfigurace ovládání žaluzií s centrální funkcí, dětskou pojistkou – vše ve skupině. K tomu navíc ukázka nastavení času dojezdu žaluzií. Stáhněte si vzorová data pro tuto konfiguraci nebo se podívejte v přiloženém videu, jak tyto funkce jednoduše v konfiguračním softwaru naprogramovat.

Stáhnout

Alarm

Blok alarm je určen k realizaci necertifikovaného EZS. Všechny pohybové, okenní, dveřní a libovolné další senzory plnící v programu jiné funkce, mohou být dále použity pro alarm. Stáhněte si jednoduchý příklad zapojení funkčního bloku Alarmu.

Stáhnout

Elektroměr

Tento příklad vzorových dat Vám ukáže, jak v konfiguračním softwaru nakonfigurovat funkční blok elektroměr a statistiku záznamů.

Stáhnout

Ovládání osvětlení – Vypnutí celé místnosti

Stáhněte si vzorová data k funkčnímu bloku Ovládání osvětlení. V tomto příkladu je popsáno vypnutí celé místnosti.

Stáhnout

Ovládání světel přes tlačítko

Typická konfigurace ovládání světel pomocí vypínače, schodišťového vypínače a délky času zapnutí při použití pohybového senzoru. Stáhněte si vzorová data pro tuto konfiguraci nebo se podívejte v přiloženém videu, jak tyto funkce jednoduše v konfiguračním softwaru naprogramovat.

Stáhnout | Video

Ovládání osvětlení se světelnými scénami

Příklad programování ovládání osvětlení a nastavení světelných scén včetně RGB a stmívání. Stáhněte si vzorová data pro tuto konfiguraci nebo se podívejte v přiloženém videu, jak tyto funkce jednoduše v konfiguračním softwaru naprogramovat.

Stáhnout

Kombinace světel, audia a žaluzií

Vzorová data pro příklad jednoduché konfigurace ovládání osvětlení přes vypínač, jednoduchého ovládání žaluzií a ovládání hudby (hlasitost, vypnutí/zapnutí) na příkladu přehrávače Denon® (modely AVR-2010 od AVR-3310).

Stáhnout | Video

Integrace Sonosu do Loxone

Tento příklad ukazuje, jak je možné integrovat Sonos do systému Loxone. Ovládání audia klasickými tlačítky (Play/Pause, zesílit, zeslabit, další stanice) bez přídavného controlleru. Stáhněte si vzorová data do konfiguračního softwaru a zjistěte více!

Stáhnout

Media Client

Pomocí funkčního bloku „Media Client“ můžete pohodlně ovládat Váš Loxone Music Server. Každý blok představuje jednu zónu, kde jsou již předdefinovány jednotlivé příkazy pro např. zesílení, zeslabení, zapnutí, vypnutí, …, které můžete okamžitě používat.

Stáhnout

Ovládání brány

Tento příklad ukazuje, jak naprogramovat funkční blok ovládání brány s rozsvícením kontrolky a 2 koncovými spínači. Více se dozvíte stáhnutím přiložených vzorových dat.

Stáhnout

Časovač

Typická konfigurace funkčního bloku časovače s kalendářem a funkcí budíku, otevírání dveří a topením. Stáhněte si přiložená vzorová data a podívejte se jak je programování v konfiguračním softwaru jednoduché!

Stáhnout

Wake On LAN

Nastavení Wake On LAN příkazu na Miniserveru pro zaslání Wake On LAN na zařízení pro jeho zapnutí. Ukázka vzorových dat pro konfigurační software Loxone je Vám k dispozici.

Stáhnout

Komunikace mezi dvěma Miniservery

V tomto příkladu Vám ukážeme, jak je možné komunikovat mezi dvěma Miniservery – zasílání analogové a digitální hodnoty. Jak v konfiguračním softwaru naprogramovat komunikaci mezi dvěma Miniservery se dozvíte stáhnutím vzorových dat níže.

Stáhnout

Komunikace s EIB/KNX® – implementace a konfigurace

Ukázkový příklad funkčního bloku, jak nastavit barevný RGB měnič s nastavitelnou rychlostí. Ukázka vzorových dat pro konfigurační software Loxone je Vám k dispozici.

Stáhnout

Caller, Mailer, Tracker

V tomto příkladu Vám ukážeme, jak v konfiguračním softwaru naprogramovat Caller, Mailer, Tracker. Buďte informování Miniserverem na nečekané události ve Vašem domě. Stáhněte si vzorová data pro tyto funkce, jsou Vám k dispozici!

Stáhnout

Měření větru

Vzorová data, jak jednoduše v konfiguračním softwaru naprogramovat měření rychlosti větru.

Stáhnout

Ovládání dveří

Ukázkový příklad, jak v konfiguračním softwaru naprogramovat funkční blok ovládání dveří, přenos obrazu a Intercom. Stáhněte si přiložená vzorová data.

Stáhnout

Měnič Kostal WR

Ukázkový příklad funkčního bloku, jak v konfiguračním softwaru naprogramovat komunikaci pro měnič firmy Kostal. Vzorová data jsou pro Vás k dispoizici.

Stáhnout

Tipy, triky pro Loxone Config

V tomto videu jsou pro Vás připraveny tipy, triky, jak jednoduše programovat v našem konfiguračním softwaru. Po shlédnutí tohoto videa byste měli naprogramovat chytrý dům daleko rychleji a efektivněji!

Stáhnout | Video