Rozvaděč

Plánování rozvaděče

Na obrázku níže můžete vidět strukturu hlavního a podružného rozvaděče. V každém rozvaděči jsou samostatné napájecí zdroje pro Loxone komponenty. Doporučujeme dodatečné zdroje pro senzory a LED osvětlení kvůli zvýšení spolehlivosti systému. Všechny zdroje musejí mít propojené svorky GND ( doporučujeme průřez 2,5 mm2 )

Pro přehledné zapojení rozvaděče doporučujeme použít svorkovnici pro všechny vstupy a výstupy rozvaděče. Udržíte tak pořádek v kabeláži i když se změní zapojení některého vstupu v elektroinstalaci.

Pro možnost změny zapojení v samotném rozvaděči a jeho celkovou přehlednost doporučujeme používat kabelové žlaby mezi DIN lištami a po stranách rozvaděče. Mezi Loxone komponentem a žlabem by měla být mezera alespoň 3cm pro snadnější zapojení.

Pro zapojení sběrnice Loxone Link doporučujeme kroucenou dvoulinku, např. CAT7. Pro prodrátování dalších částí rozvaděče se výborně hodí kroucená dvojlika, kterou naleznete v našem eshopu. Oranžová/bílá pro napájení, modrá/bílá pro Loxone Link a zelená/bílá pro technologii Tree.

Plánujte dostatečně velký rozvaděč – nikdy nevíte, co přinese budoucnost!