Rezidence Královské Vinohrady

STUPEŇ 4   tl_files/loxone/content/content_images/ref_4-star.png

Rezidence na Vinohradech disponuje mnoha funkcemi, které by v chytrém bytě neměly chybět. Použité technologie spolu vzájemně pracují v jednotném a otevřeném systému.

O projektu

JMÉNO: Rezidence Královské Vinohrady
MÍSTO: Praha - Vinohrady,
Česká republika
ROK VÝSTAVBY: 2014, rekonstrukce
PLOCHA: 260 m²
PARTNER PROJEKTU: ITTechnik s.r.o.

Jedná se o spojení dvou bytových jednotek v jeden prostorný luxusní byt, který prošel komplexní rekonstrukcí.

Byt zabírá celé jedno patro v činžovním domě na Vinohradech. Majitel po celou dobu rekonstrukce kladl důraz na kvalitu provedení všech prací, detailů a výběr materiálů. Po několika schůzkách, upřesnění požadavků a možností jsme se rozhodli nasadit systém Loxone.

Nasazený systém Loxone je mozkem celého bytu a řeší vše od vytápění, osvětlení, stínění až po bezpečnost. Pomocí Loxone se nám podařilo bydlení v tomto bytě bez nadsázky posunout do 21 století.

V bytě jsme rozmístili na strategicky určených místech čtyři tablety iPad v držácích Loxone a iRoom. Jako další možnost ovládání systému se nabízejí mobilní telefony obyvatel s OS Android nebo iOS.

Uvnitř můžete najít

Svítíme, řídíme, šetříme…

V bytě je rozmístěno 27 světelných okruhů s desítkami světel o celkovém příkonu 12,5 kW. Až na pár výjimek jsou k jejich ovládání využívány stmívače Loxone. Pouze dva hlavní třípatrové lustry v obýváku, jsou vzhledem k jejich příkonu 2500 W stmívány silovým stmívačem třetí strany, nicméně opět řízeným systémem Loxone. Světelné zdroje jsou kombinací klasických žárovek, halogenů a LED osvětlení. Celé toto řešení umožňuje obyvatelům si vytvářet skutečnou světelnou pohodu. Samozřejmostí jsou i předvolené scény, jako například párty, kino, ...

Světla umí více!

Jestliže není v místnostech žádný pohyb, osvětlení se automaticky vypne. Tato funkce při odběru většího množství energie umožní ušetřit nemalou částku peněz. Osvětlení neslouží jen ke svícení, ale může být jednoduše spojeno i s alarmem. Když rezidenci navštíví nezvaný host, světla se rozblikají a mohou cizího návštěvníka odehnat pryč.

Více o osvětlení

Tepelná pohoda pro každého dle jeho potřeb!

V bytě je instalován plynový kotel Wolf, který dodává teplo do radiátorů. Každý radiátor má vlastní elektrický ventil umístěný v technické místnosti. Tyto ventily jsou opět ovládány systémem Loxone. Obyvatelé tedy mohou nastavovat nezávisle teplotu ve všech místnostech. V koupelnách je instalováno podlahové vytápění, kombinované s elektrickými žebříky s přívodem teplé vody. V každé místnosti je dále samostatné teplotní čidlo. Obyvatelé mají informaci o aktuálních teplotách v místnostech. Nechybí ani možnost programovat vytápění v dlouhodobých cyklech, nebo automatické stažení teploty při delší nepřítomností obyvatel bytu.

Více o ovládání topení

Komfortní teplota a bezpečnost provozu krbu

V obývacím pokoji jsou, pro zvýšení komfortu, umístěny dva protilehlé plynové krby. Nejedná se pouze o designový prvek, ale dobře poslouží k přitápění během jarních a podzimních sychravých dnů.

Samozřejmostí je maximální bezpečnost provozu. Z tohoto důvodu hlídáme hladinu CO2 v místnostech a zda funguje odsávání spalin krbů a to včetně otáček ventilátorů. Ovládání těchto krbů je také součástí řízení celého bytu systémem Loxone.

Žaluzie se řídí samy

Ve všech místnostech jsou nainstalovány elektrické rolety. Každá je ovládána samostatně ale je možné je stahovat a vytahovat po jedné nebo rovnou celou místnost nebo byt najednou. Automatický režim ví, kdy mají být žaluzie v závislosti na situaci zatažené nebo naopak.

Stínící technika zde neslouží jen pro stínění a chlazení místností, ale i pro jiné účely jako je například vytápění místnosti pomocí slunečních paprsků v chladných dnech. Samozřejmostí je možnost ovládání žaluzií přes aplikaci.

U nás se cítíme bezpečně

Bezpečnost je řešena zabezpečovacím zařízením Paradox, jehož ovládáni je integrováno taktéž do systému Loxone. Autorizace obyvatel bytu probíhá pomocí čtečky otisků prstů kombinovanou se systémem rozpoznávání tváři a zadáním PINu. V případě úspěšné autorizace je odblokován zabezpečovací systém a vypnut kamerový systém. Systém rozlišuje jednotlivé osoby a je možné pro ně stanovit různé režimy. Např. uklízečka při příchodu odblokuje zabezpečovací systém, ale nevypne kamerový systém. Samozřejmostí jsou i kamery ve dveřích místo kukátek a u vchodu do domu. Kamery jsou integrovány do systému Loxone a je tedy možné zobrazit si kdo za dveřmi, nebo před domem stojí.

Přehled v každé situaci

Kamery jsou mimo jiné vybaveny mikrofony a reproduktory a je tedy možné nejenom při prohlížení kamer slyšet, ale i aktivně do dění v bytě zasahovat. V případě špatných světelných podmínek systém automaticky přisvítí pro kvalitní obraz. Všechny záznamy jsou ukládány.

O všech poplachových stavech v systému je odesílána SMS zpráva na předem definovaná tel. čísla. Během delší nepřítomnosti obyvatel, je možné simulovat přítomnost rozsvěcením světel, různým nastavením žaluzií, pouštěním hudby a TV. Celá zabezpečovací část je vybavena bateriemi a je nezávislá na napájení bytu. V případě výpadku napájení dokáže samostatně fungovat v řádu hodin až dní.

Více o alarmu

Finská sauna, co dodat…

Součástí bytu je i finská sauna s výparníkem. Samostatné řízení sauny dodané výrobcem, jsme kompletně nahradili systémem Loxone. Obyvatelé si tak mohou například zapnout saunu cestou domu z práce a po příchodu domů, místo čekání na nahřátí sauny, si rovnou užívat v předehřáté sauně. V systému Loxone je 8 předvolených saunovacích režimů (teplota/vlhkost) nebo je možné využít plně manuálního nastavení. Sauna je dále vybavena RGB LED osvětlením, které dokáže dynamicky měnit světelnou atmosféru a to buď automaticky, nebo dle nastavení uživatele.

Více o ovládání sauny

OBLÍBENÁ FUNKCE OBYVATEL Favorit

Centrální funkce

Jediným stisknutím tlačítka lze uvézt celý byt do úplného spánku. Například při odchodu je zabezpečen byt, zapnut kamerový systém, ostatní systémy uvedeny do stand-by modů a vypnuta všechna světla.

Dále lze stáhnout všechny žaluzie v jednom pokoji, nebo celém bytě.

Zapnout režim simulace přítomnosti. A mnoho, mnoho dalších možností.

Internet

Vzhledem k rozlehlosti bytu, je na různých místech rozmístěno několik bezdrátových přípojných bodů. Tyto přístupové body umožňují připojení jak technologii 2,4GHz pro starší zařízení tak i moderní technologii 5GHz. Vše je následně přes výkonný router a Firewall připojeno k internetu.

Toto řešení nejen umožňuje servisní organizaci dělat vzdáleně updaty (aktualizace) a zákaznické úpravy systému, ale zejména skýtá obyvatelům možnost si odkudkoli z celého světa ověřit stav svého bytu a to včetně náhledu kamer. Přes internet pak lze následně i celý byt ovládat.

Více o dálkovém ovládání

Váš projekt

Chcete mít ve Vašem domě podobné funkce? V Loxone Vám, jako stavařům či restaurátorům, rádi poskytneme služby našeho projektového týmu, který Vám pomůže bezplatně s naplánováním Vaší inteligentní domácnosti.

Náš projektový tým s Vámi provede konzultaci a pomůže Vám zrealizovat svůj sen o perfektní inteligentní domácnosti.

Podat žádost o podporu projektu

Do webshopu 

Technické informace

Použité komponenty

 • Miniserver
 • Extension
 • Dimmer Extension
 • DMX Extension
 • 1-Wire Extension

Rozsah

Ovládání a propojení

 • 16 x topných okruhů
 • 20 x světelných okruhů
 • 14 x rolet
 • 12 x 1-Wire čidel
 • 7 x TV
 • 10 x kamer
 • 4 x ventilátory
 • Osvětlení (klasické + LED, dimmer + relé + DMX)
 • Topení voda (1-Wire čidla + 230V ventily)
 • Topení podlahové el.
 • Topení el. žebříky
 • Rolety
 • Sauna s výparníkem