Inteligentní automatizace domu

Inteligentní domácnost od Loxone automaticky zachytí situace jako je přítomnost v domě, teplota místností, požár, vloupání, západ slunce a další. Chytrý dům sám přesně ví, co má za daných okolností provádět. To je to, co dělá tvojí domácnost inteligentní.

Oblíbené inteligentní funkce

V každém domě lze automatizovat mnoho věcí. Zde jsou naše 3 příklady, jak automatické funkce ideálně využít:

Nepřítomnost

Noční režim

Regulace teploty

I když právě není nikdo doma, inteligentní dům udělá spoustu práce: Odpojí nepotřebné spotřebiče od elektrické sítě. Automaticky sníží v domě teplotu. Dokáže spustit alarm v případě vloupání nebo požáru. V horkých dnech se samo ovládá stínění podle toho, jak svítí slunce. A to zdaleka není vše, chytrý dům toho dokáže ve tvé nepřítomnosti zvládnout ještě mnohem více!

Pokud u vás doma večer zazvoní návštěva, rozsvítí se pouze světelná signalizace v obývacím pokoji, aby vaše děti neprobudil zvonek. Až půjdeš v noci na toaletu, bude ti svítit osvětlení ztlumené na 30%. Už žádné světlo dráždící oči nebo noční tápání ve tmě!

Inteligentní domácnost ti pomůže dokonale ovládat teplotu ve všech místnostech. K tomu přispívá i automatizace stínící techniky. To znamená, že se žaluzie sami zatáhnou, až bude v pokoji díky vyhřátí od slunce dosaženo požadované teploty.

Síla inteligence - hned po vybalení z krabice

Miniserver, malá zelená krabička pro inteligentní domy, přináší velké množství chytrých funkcí pro domovní automatizaci.
Bez dodatečných nákladů a dalších komponent.

Datum & kalendář

Automatizuj ovládání topení, stínící techniky a dalších věcí pro různé dny v týdnu, dovolenou, nebo prázdniny, díky integrovanému datu a kalendáři.

Časovač

Není nutné pořizovat oddělený časovač: Topení, osvětlení i žaluzie můžeš ovládat pomocí časů, které si sám nastavíš.

Východ a západ slunce

Venkovního osvětlení se samo zapne po západu slunce. Žaluzie se po východu slunce automaticky vytáhnou. To vše a mnohem více bez použití jediného tlačítka.

Využití slunce

Díky Miniserveru se v době teplých slunečných dnů žaluzie automaticky zatáhnou. Naopak v zimě jsou žaluzie nahoře a sluneční paprsky vyhřívají interiér domu.

Ještě více inteligence přes
chytré senzory

Inteligentní dům využívá smysly úplně stejně jako člověk. Automatizuj svůj dům ještě lépe se senzory od Loxone.
Buď připraven na jakoukoliv událost:

Pohyb / přítomnost

Senzor přítomnosti zjistí, jestli se někdo pohybuje v místnosti a podle toho se automaticky aktivují různé scény. Například ráno, když vstoupíš do koupelny, rozsvítí se světla a začne hrát oblíbená hudba. Večer se může vše chovat jinak.

Teplota

S Loxone teplotním senzorem můžete měřit nejen teplotu v celém domě, ale také inteligentně regulovat vytápění každé místnosti zvlášť. Naše doporučení zní: Teplotní čidlo v každém pokoji.

Stav oken / dveří

Díky okenním nebo dveřním kontaktům budeš ihned informován, jestli jsou okna a dveře otevřená nebo zavřená. Proč si tedy s tímto senzorem nevytvořit inteligentní alarm? Tento kontakt doporučujeme umístit ke všem venkovním dveřím a k oknům.

Požár

Loxone požární signalizace detekuje kouř nebo požár. Inteligentní domácí alarm od Loxone se projeví blikáním světel, zazní varovný signál a zároveň můžeš být informován prostřednictvím telefonátu.

Rozbité sklo

Senzory mohou detekovat situaci, kdy dojde k rozbití oken. Inteligentní dům tě o této skutečnosti odpovídajícím způsobem informuje.

Vnik vody

Záplavový senzor pozná, kdy se například ve sklepě objeví voda - povodeň, rozbité vodovodní potrubí. Díky včasnému upozornění může dojit jen k nepatrným škodám.

Déšť

Použij ve svém chytrém domě dešťový senzor, který tě informuje o otevřeném střešním okně, když začne pršet nebo sněžit. Už nikdy tě nepřekvapí mokrá podlaha!

Vítr

Senzor větru dokáže měřit sílu větru od 5km/h a je určen k ochraně žaluzií a rolet před silným větrem nebo bouří. Jakmile bude hrozit nebezpečí poškození, stínící technika se automaticky vytáhne.

Vlhkost

Senzor vlhkosti měří v jednotlivých místnostech hodnoty vlhkosti. Inteligentní dům tak může při vysoké vlhkosti sepnout ventilaci, upozornit tě na vysokou nebo nízkou vlhkost. V dané situaci pak můžeš okamžitě manuálně zasáhnout.

Kvalita ovzduší

Vysoký obsah CO2 v místnostech? V Loxone inteligentním domě neexistuje situace, že pocítíš špatnou kvalitu vzduchu. Při zjištění vysoké koncentrace CO2, Miniserver ihned reaguje: Větráním, otevřením oken nebo zašle upozornění mailem.

Elektroměr

Elektroměr měří a zároveň kontroluje spotřebu energie ve tvém domě. S jeho pomocí může tvůj chytrý dům spouštět spotřebiče co nejefektivněji, a tím šetřit jak energii, tak výdaje, o čemž jasně hovoří i statistiky.

Jak to funguje

Objev vše, co chytrý dům od Loxone nabízí a seznam se se všemi funkcemi, které senzory nabízí!

Zjistit více

Loxone Standard