Inteligentny dom:
inspiracje i pomysły

Duży projekt komercyjny czy dom jednorodzinny? Niezależnie od wielkości projektu Loxone Smart Home uszczęśliwia ludzie na całym świecie. Przygotowaliśmy dla ciebie zestaw referencji, które pokazują, jak wiele możliwości oferuje inteligentny system Loxone. Pozwól się zainspirować!

Nasza rada: możesz także spojrzeć na wykorzystanie Loxone w projektach komercyjnych.

Dom pasywny

Inteligentny dom pasywny o powierzchni 180m2 w Gironie w Hiszpanii jest przykładem projektu, który został wykonany z uwzględnieniem lokalnych warunków klimatycznych
i maksymalnie wykorzystał zasoby naturalne. Dom ten spełnia wysokie standardy w zakresie izolacji termicznej, szczelności, wymiany powietrza, zarządzania energią i wielu innych funkcji.

Mountain Top

Niezawodna technologia, która niepozornie działa w tle, nie jest wymagająca w utrzymaniu i ma intuicyjną obsługę – oto kluczowe kwestie dla właścicieli projektu Mountain Top w Salzburgu, którymi kierowali się przy wyborze systemu domowej automatyzacji. W Loxone odnaleźli dostawcę, który był w stanie spełnić wszystkie wymagania.

Olympic Panorama

Olympic Panorama to arcydzieło architektury, które nie stara się konkurować z unikalną przyrodą wyspy Vancouver. Inteligentny dom położony w Sooke, niedaleko stolicy Kolumbii Brytyjskiej, doskonale wtapia się w lokalne środowisko: lasy, morze, cieśninę Juan de Fuca i Góry Olimpijskie.

Luksusowe domki

Luksusowe domki nad jeziorem w Penati Golf Resort na Słowacji są doskonałym przykładem inteligentnej instalacji elektrycznej – oferują swoim mieszkańcom tą najlepszą technologię i maksymalny komfort. W strefie VIP, naprzeciwko dziewiątego dołka pola golfowego, w dwóch etapach powstanie łącznie osiem domków.

Praga

15-letni dwupokoleniowy dom w czeskiej Pradze został znacznie przebudowany przez nowego właściciela zgodnie z jego preferencjami. Z pomocą architekta budynek został powiększony, wnętrze całkowicie zmienione, a instalacja elektryczna została przekształcona w inteligentną za pomocą Loxone.

Mieszkanie twórcy Runtastic

W 2009 roku Florian Gschwandtner wraz z kolegami założył znaną na całym świecie firmę Runtastic. Twórca najpopularniejszej aplikacji fitness mieszka w nowoczesnym mieszkaniu w centrum Linzu. Zostało ono całkowicie wyposażone w inteligentną technologię Loxone. Nowy dom Floriana jest tak energooszczędny i wydajny, jak właściciel zawsze sobie tego życzył.

Bawaria

Zaledwie kilka kilometrów od głównej siedziby Loxone, Sabrina i Andreas spełnili swoje marzenie o posiadaniu własnego inteligentnego domu. Od listopada 2018 roku oboje mieszkają w swoim nowym domu w Niemczech, ciesząc się większą ilością wolnego czasu na powierzchni mieszkalnej 245 m².

Rodzina Felberbauer

Znajdujemy się w sercu romantycznej miejscowości Ternberg w Górnej Austrii. Tutaj zamieszkała czteroosobowa rodzina Felberbauer zamieniając swojego wcześniejszego bliźniaka na mieszkanie o powierzchni 140 m² wyposażone
w inteligentne rozwiązania Loxone.

Luminis

Imponujące oświetlenie na zewnątrz i w środku, w połączeniu z automatycznym zacienianiem i inteligentną regulacją ogrzewania. To świetny przykład tego, jak piękne i wygodne może być nowoczesne mieszkanie.

Loxone Showhome

Dowiedz się, jak wygląda życie w domu, który wyręcza cię w dziesiątkach tysięcy czynności rocznie. To właśnie w tym celu zbudowaliśmy dom pokazowy Loxone – Loxone Showhome, którego drzwi są otwarte dla zwiedzających. Zanurz się w świecie inteligentnych domów Loxone.