PL
{{filters.projectType['hospitality']}}
Powrót

Przylądek Marzeń

Fakty

Kraj
{{getRegion('PL')}}
Miasto
Wieniotowo
Rok budowy
2021
Powierzchnia
4 x 63 m²
Partner Loxone

Cel projektu

Przylądek Marzeń w Wieniotowie niedaleko Ustronia Morskiego to miejsce, w którym wolno marzyć. Ośrodek wypoczynkowy łączy w sobie pasję do podróży, bliskość natury i wysoki standard. Każdy z czterech domów dla gości został wyposażony w system Loxone. Właściciele pragnęli mieć system, który pomoże im zautomatyzować i uprościć prowadzenie domów wypoczynkowych. Ponieważ Loxone spełnił wszystkie wymagania, jest on teraz odpowiedzialny za ogrzewanie, oświetlenie, audio, alarm i nawadnianie terenów zewnętrznych.

Rozwiązanie

W Przylądku Marzeń dużą rolę odgrywa natura, dlatego ogrzewanie również musiało być ekologiczne i oszczędne. W budynkach zostały zainstalowane czujniki obecności oraz czujniki otwarcia okien i drzwi. Współpraca tych komponentów pomaga w znacznym stopniu oszczędzać energię. W każdym domu wakacyjnym za pomocą jednego przycisku można sterować różnymi nastrojami świetlnymi.

Bezpieczeństwo było kolejnym priorytetem w tym projekcie. Zadbała o nie syrena alarmowa Loxone.

Obszar zewnętrzny Przylądka Marzeń również został zautomatyzowany za pomocą Loxone. Dzięki danym ze stacji pogodowej system zawsze uruchamia zraszacze w ogrodzie we właściwym czasie.

Loxone w znaczny sposób odciąża nas w prowadzeniu ośrodka i taki głównie był jego cel. System można łatwo i prosto dostosować do swoich potrzeb.

Bartosz ChmielewskiPrzylądek Marzeń