Usługi Cloud nie są dostępne

Usługi Cloud rozszerzają możliwości Miniservera i zwiększają twój komfort. W swojej logice możesz, na przykład, wykorzystać prognozę pogody, skonfigurować zewnętrzny dostęp do Miniservera lub ustawić nawiązywanie połączeń telefonicznych, aby ostrzegały cię w nagłych przypadkach. Jeśli Miniserver nie będzie mógł skorzystać z usługi Cloud, zostaniesz o tym powiadomiony w formie komunikatu o stanie systemu.

Możliwe rozwiązania:

  • Wszystkie usługi Cloud wymagają bezpośredniego połączenia z Internetem w celu wczytania lub przesłania danych. Sprawdź połączenie sieciowe i konfigurację sieci Miniservera.
  • Wszystkie usługi Cloud wymagają rejestracji w Miniservera. Jeśli twój Miniserver jest już zarejestrowany, możesz zalogować się na konto użytkownika na stronie głównej Loxone. Wybrane usługi Cloud (Cloud Mailers, Cloud DNS, powiadomienia push) są aktywowane automatycznie.
  • W przypadku usług płatnych (Weather, Caller) oprócz rejestracji należy wykupić subskrypcję w sklepie internetowym. Klucz licencyjny do aktywacji usługi można znaleźć na fakturze otrzymanej po złożeniu zamówienia. Subskrypcja jest powiązana z numerem seryjnym Miniservera.
  • Jeśli usługa online wygaśnie, możesz kupić i zarejestrować nową subskrypcję – okres usługi zostanie automatycznie przedłużony.
  • W przypadku wymiany Miniservera usługę należy przenieść na nowy Miniserver. Zarówno stary, jak i nowy Miniserver muszą być zarejestrowane na koncie użytkownika. Następnie możesz przenieść odpowiednią usługę Miniservera za pomocą przycisku „Edytuj”. Od tego momentu stary Miniserver nie może już korzystać z danej usługi.