Loxone Standard

Za účelem inteligentního ovládání doporučujeme dodržovat Loxone standard pro každou místnost v celém domě. Tento standard definuje minimální nastavení a množství senzorů, tlačítek pro skutečný inteligentní dům. Použití malé techniky pro mnoho funkcí v nejlepším poměru ceny a výkonu!

Loxone standard pro každou místnost

Aby bylo možné realizovat hlavní funkce v inteligentním domě, doporučujeme při instalaci myslet na naše 4 Loxone standardy v každé místnosti: 1. Loxone tlačítko, 2. dveřní kontakt, 3. senzor přítomnosti a 4. teplotní senzor.

Tlačítko

Ať už v inteligentním domě budeme automatizovat cokoliv (od topení až po ovládání stínění), stále je pro ovládání domu nejdůležitější nástroj klasické tlačítko.
Pět nejdůležitějších důvodu proč používat tlačítko jako Loxone standard i přesto, že k ovládání inteligentního domu máme k dispozici iPhone & jiná zařízení:

Důvod 1: Rychlý přístup

Pomocí tlačítka můžete stále ovládat v Loxone inteligentním domě jednoduché funkce bez zdlouhavého hledání přes Loxone aplikaci ve Vašem telefonu. Příklad: Stisknutí tlačítka - rozsvícení světla.

Důvod 2: Naučené zvyky

Ovládání konvenčních tlačítek zvládne úplně každý. I prarodiče a hosté umí tlačítka ovládat, protože jsou zvyklí na klasické vypínače např. pro zapnutí a vypnutí světel. Místo matoucího velkého počtu vypínačů nebo terminálů využívá Loxone inteligentní dům jednoduchých konceptů pomocí tlačítek.

Důvod 3: Ovládání je hračkou

Pomocí tlačítek se můžete Vy, Vaši rodiče bez problému postarat o děti, hosty, ... Váš dům je vždy pod kontrolou. Provoz Vašeho inteligentního domu je hračka i pro Vaše děti!

Důvod 4: Jedno tlačítko - více funkcí

S pouhým jedním tlačítkem můžete centrálně ovládat celý dům. Naše doporučení: Dvojstisk - vše se v dané místnosti vypne. Trojstisk - v celém domě se všechno vypne. Stisknutím na tlačítko "Dobrou noc" se celý dům přepne do režimu hlubokého spánku (vypnou se nepotřebné spotřebiče, aktivuje se alarm, ...).

Důvod 5: Manuální zásah

Inteligentní dům pro Vás spouští mnoho automatických úkolů. Přesto můžete s tlačítkem kdykoliv zasáhnout ručně. Chcete změnit hudební kanál? Stačí pouze stisknout tlačítko!

Dveřní a okenní Kontakt

Jednoduchá integrace a připojení k rámu. Kontakt umožňuje získat informaci o stavu oken nebo dveří. V Loxone standardu je tento kontakt povinný u každých dveří, které z domu vedou ven.  
Pět nejdůležitějších důvodů, proč používat kontakty v Loxone standardu:

Důvod 1: Použití jako senzor alarmu

Kontakty na oknech a hlavních dveřích umožňují větší bezpečnost pro Vaši domácnost. V případě, že Váš dům navštíví nezvaný host (přes okna nebo dveře), Miniserver Vás o této události okamžitě informuje prostřednictvím včasného upozornění na Váš telefon.

Důvod 2: Ochranná funkce

Uvězněni na zahradě? Ne, v inteligentním domě se Vám to nemůže stát! Pokud budete trávit čas na terase nebo zahradě a dveře budou otevřené, Miniserver zakáže u těchto dveří funkci automatického stínění.

Důvod 3: Efektivní větrání

V chytrém domě bude fungovat inteligentní větrání: Pokud se v místnosti otevře okno, Miniserver automaticky sníží během větrání požadovanou teplotu na vytápění. Velká výhoda: Snížení nákladů za energie. Kdo by chtěl během větrání topit a vyhazovat zbytečně peníze za topení z okna?

Důvod 4: Bezpečnostní kontrola

Představte si situaci, že jste v práci nebo už ležíte v posteli a nejste si jisti, zda máte všechny okna a dveře v domě zavřené. V inteligentní domácnosti jsou všechna okna a dveře pod kontrolou. Stav oken a dveří můžete jednoduše zkontrolovat pomocí Loxone aplikace ve Vašem telefonu!

Důvod 5: Inteligentní stínění

Příklad ve Vaší koupelně: Po sprchování otevíráte okno, aby se koupelna vyvětrala. Jakmile se otevře okno, stínící technika se zatáhne dolů. S pomocí kontaktů na okně bude stínící technika pootevřená. Jakmile se okno zavře, stínící technika se opět vytáhne.

Senzor přítomnosti

Se senzory přítomnosti můžete detekovat přítomnost osob v každé místnosti samostatně. Protože se senzory většinou instalují na strop, je vše v domě pod dohledem. Senzor přítomnosti je základem pro mnoho chytrých funkcí ve Vašem domě. 
5 nejdůležitějších důvodů, proč použít v Loxone standardu senzory přítomnosti:

Důvod 1: Alarm

Senzory přítomnosti hlídají v inteligentní domácnosti každou místnost! Jakmile je zabezpečovací systém, alarm aktivní a do domu se dostane nezvaný host, Miniserver Vás bude o této skutečnosti informovat na mobilní telefon. Jistota je jistota!

Důvod 2: Automatické osvětlení

Skladovací prostory, dílny, šatny, toalety, ..., mají většinu času zhasnuté osvětlení. Jakmile však někdo do těchto prostor vstoupí, světlo se rozsvítí díky senzoru přítomnosti. Už žádné hledání tlačítek po tmě! Senzor přítomnosti zaregistruje pohyb člověka a Miniserver odpoví rozsvícením světel.

Důvod 3: Časově nastavené osvětlení

Když máte v noci cestu do koupelny, automaticky se na určitou dobu rozsvítí tlumené osvětlení. Už žádný šok pro Vaše oči! V inteligentním domě poskytuje tlumené světlo dostatek osvětlení pro Vaše noční výlety.

Důvod 4: Úspora energie

Věděli jste, že zapomenout vypnout světla je jeden z největších energetických hříchů? Se senzorem přítomnosti se Vám to už nemůže stát! Senzor přítomnosti automaticky vypne světla, pokud nebude v místnosti po delší dobu žádný pohyb. Potom se můžeme těšit na levnější účet za elektřinu.

Důvod 5: Ovládání na základě přítomnosti

Populární příklad: Po vstupu do jakékoliv místnosti spustí Miniserver Vaši oblíbenou hudbu. Proto již není nutné použít žádné tlačítko nebo jiný ovládací prvek. Když například ráno vstoupíte do koupelny, automaticky se spustí Vaše oblíbená stanice se zprávami. To je pohodlí, které by mělo v inteligentním domě být!

Teplotní senzor

S teplotními senzory můžete v inteligentní domácnosti udržovat příslušné teploty v každé místnosti samostatně. Malý, levný teplotní senzor může být umístěn kdekoliv - například v tlačítku.
Pět důvodů, proč použít v Loxone standardu teplotní senzory:

Důvod 1: Správná teplota - požadovaná teplota v každé místnosti

V ložnici je po celý den chladněji, v koupelně se topení spustí ráno a večer a v ostatních místnostech je teplota jednotlivě nastavena podle požadavku obyvatel inteligentního domu. A to nejlepší: Automatická regulace pokojové teploty ví, kdy je třeba zahřát určitou místnost a kolik času bude zapotřebí k dosažení ideální teploty v místnosti.

Důvod 2: Chládek

V inteligentní domácnosti nejsou místnosti vytápěny po celý den! Pokud  překročí požadovaná teplota v místnosti nastavenou hodnotu, potom Miniserver aktivuje stínění nebo spustí klimatizaci. Vy a Vaše domácnost si může zachovat chladnou hlavu.

Důvod 3: Energetická účinnost

Představte si následující situaci: Je zima, venkovní teplota je 5 °C. Slunce svítí a v obývacím pokoji je teplota 21 °C. Požadovaná teplota pro tuto místnost je nastavena na 22 °C. Jaké akce vykoná inteligentní dům? Stínění bude zakázáno a bude se k ohřevu místnosti využívat sluneční energie.

Důvod 4: Alarm při nízké teplotě

Při větrání se může stát, že zapomenete znovu zavřít okno. Když například klesne teplota během hodiny o 0,3°C, potom Vás inteligentní dům na tuto skutečnost upozorní. Příliš klimatizované a zbytečně přehřáté místnosti s Loxone neexistují.

Důvod 5: Statistika

S teplotními senzory Loxone Miniserver ví, jaká je aktuální teplota v každé místnosti. Miniserver zaznamenává nejen aktuální teplotu, ale i teploty, které se v místnosti už naměřily. Teplotní křivka a statistika teplot je pro Vás k dispozici po mnoho let!

Loxone standard pro každý dům

Pro realizaci hlavních funkcí doporučujeme pro inteligentní dům následující 4 Loxone standardy: 1. Senzor větru pro rolety, žaluzie nebo markýzy, 2. dešťový senzor pro střešní okna, 3. kontakt u garážových vrat, 4. Internet. Získejte ve Vašem domě více bezpečnosti a pohodlí!

Připojení k internetu  

Pro vzdálené ovládání a sledování, co se ve Vašem domě odehrává, je nutné internetové připojení.
Čtyři důvody, proč doporučujeme v Loxone standardu připojení k internetu:

Důvod 1: Dálkové ovládání

Ovládejte dálkově celou Vaši domácnost! S naší bezplatnou aplikací a přístupu na internet je možné dálkové ovládání domu uskutečnit! Zapněte si na dálku například topení nebo aktivujte alarm.

Více o dálkovém ovládání

Důvod 2: Dálkové otevírání

Představte si: Jste mimo domov a u Vašich dveří zazvoní soused a má pro Vás poštovní balík. S Loxone App máte Váš dům jako na dlani a můžete sousedovi dálkově otevřít například vrata do garáže, kde balík může zanechat.

Více o dálkovém ovládání

Důvod 3: Varování alarmem

S naší službou Caller nebo Mailer Service budete informování o nečekané události ve Vašem domě přes telefon nebo emailem: Zapomenutá otevřená okna, vloupání, ... Pro použití našich Caller a Mailer Service je vyžadováno připojení k internetu.

Více na téma Alarm

Důvod 4: Automatická aktualizace času

S připojením k internetu bude mít Míniserver možnost automaticky aktualizovat čas a datum. Váš dům bude vždy mít aktuální stav, i když se změní čas.

Více o Miniserveru

Kontakt pro garážová vrata

Malá velikost, snadná montáž: To je kontakt pro garážová vrata! Stejně jako u všech venkovních dveří, musí být i Vaše garážová vrata zabezpečena. Tři hlavní důvody proč uvádíme kontakty v Loxone standardu:

Důvod 1: Bezpečné monitorování

Kontakt pro garážová vrata patří mezi Loxone standard do kategorie alarm a bezpečnost. V případě návštěvy nezvaného hosta v garáži, dostanete upozornění na Váš chytrý telefon. 

Důvod 2: Bezplatné upozornění

Jednou z výhod je, že pokud zapomeneme vrata zavřít, automaticky se při soumraku zavřou. Zavření garážových vrat můžete zkontrolovat i přes mobilní telefon. Pro zabezpečení garáže se Vás systém může zeptat: Zavřít garážová vrata? Ano, prosím!

Důvod 3: Přehled z dálky

Drahá, zavřela jsi garážová vrata? My máme odpověď: Pomocí chytrého telefonu a naší Loxone aplikace to můžete rychle zjistit! Díky kontaktům u garážových vrat Miniserver ví, jestli jsou zavřené nebo otevřené. V případě potřeby je můžete na dálku kdykoliv zavřít.

Dešťový senzor

Dešťový senzor se většinou umísťuje na střeše a poskytuje nám v reálném čase informaci, zda prší nebo ne. Tento senzor by měl být povinně použit ve všech inteligentních domech, kde jsou nainstalovány střešní okna. Pět nejdůležitějších důvodu, proč v Loxone standardu doporučujeme dešťový senzor:

Důvod 1: Automatické zavírání střešních oken

Představte si situaci: Trávíte čas u vody a ve Vašem domě jsou z důvodu větrání otevřená střešní okna. Když začne pršet, už nemusíte mít strach, kdo Vaše okna zavře. Miniserver dostane od dešťového senzoru informaci a všechny střešní okna automaticky zavře.

Koupit ve webshopu

Důvod 2: Alarm v případě deště - markýzy se zatáhnou

S dešťovým senzorem je Váš chytrý dům vodotěsný a markýzy zůstanou suché. Když začne pršet, chytrý dům Vás automaticky upozorní prostřednictvím mobilního telefonu a Vaše markýzy zatáhne, aby se pod tlakem vody nepoškodily.

Koupit ve webshopu

Důvod 3: Automatická ochrana proti dešti

Ochranná funkce pro Vaše žaluzie. Pokud začne pršet nebo přijde bouřka, Loxone Miniserver se díky dešťovému senzoru tuto skutečnost dozví a může hned zareagovat - žaluzie se vytáhnou, aby se nepoškodily.

Koupit ve webshopu

Důvod 4: Deaktivace zavlažování

Pro každého zahrádkáře: Miniserver dokáže komunikovat i se závlahovým systémem. Jakmile začne pršet, zavlažování se automaticky vypne. Pokud za poslední dva dny nespadly žádné srážky, Miniserver opět zavlažovací systém aktivuje.

Koupit ve webshopu

Důvod 5: Automatizace v závislosti na dešti

Příklad pro všechny majitele bazénu: Miniserver dokáže komunikovat i s Vaším bazénem! Když začne pršet, automaticky se bazén zakryje.

Koupit ve webshopu

Senzor větru

Se senzorem větru budete v reálném čase informování o aktuální rychlosti větru. Senzor větru doporučujeme nainstalovat do Vašeho domu, aby bylo možné ovládat chytré funkce pro žaluzie, rolety nebo markýzy. Tři hlavní důvody, proč v Loxone standardu doporučujeme senzor větru:

Důvod 1: Ochrana stínící techniky před bouřkou

Senzor větru doporučujeme v Loxone standardu jako ochranu proti poškození rolet, žaluzií nebo markýz před silným větrem a bouří! Jakmile hodnota rychlosti překročí nastavený limit, stínící technika se automaticky vytáhne nahoru.

Koupit ve webshopu

Důvod 2: Varování před přicházející bouřkou

Díky senzoru větru se ochrání nejen stínící technika, ale může být včas zajištěna větší bezpečnost v celém domě. V době bouře mohou být například otevřená okna a dveře. Chytrý dům Vás bude o přicházející bouřce včas informovat a vy můžete včas zareagovat!

Koupit ve webshopu

Důvod 3: Bezpečnost na zahradě

Ať už je to zahradní nábytek, hračky Vašich dětí, květiny, ..., všechny tyto předměty mohou být na zahradě během bouře velmi nebezpečné. Miniserver Vás díky senzoru větru upozorní, aby se věci na zahradě mohly včas uklidit. Už žádné poletování předmětů po Vaší zahradě!

Koupit ve webshopu

Loxone standard pro Váš inteligentní dům

Začínáte s projektem Vašeho inteligentního domu? Přizpůsobili jsme naše služby a rádi Vám, jako stavařům či restaurátorům, poskytneme služby našeho projektového týmu, který Vám pomůže bezplatně s naplánováním Vaší inteligentní domácnosti.

Náš projektový tým s Vámi provede konzultaci a pomůže Vám zrealizovat svůj sen o perfektní inteligentní domácnosti.

Podat žádost o podporu projektu