Jak to funguje

Objev, co chytrý dům od Loxone nabízí. Proklikej se jednotlivými funkcemi a zjisti, jak vše dohromady funguje.

 Klikni &
 dozvíš se více!

Srdce chytrého domu - Miniserver

V Loxone inteligentní domácnosti je všechno centrálně řízeno malým zeleným srdcem - "Miniserverem". Již žádná oddělená řešení pro ovládání běžných funkcí. Běžná tlačítka a ovládání osvětlení jsou společně se stínící technikou, topením, fotovoltaikou a dalšími prvky chytrého domu spojeny do komplexního fungujícího systému.

Více informací

Periférie pro každou místnost

Inteligentní jednotné ovládání, světelné scény, automatické stínění a mnohem více.
Pouze za předpokladu, že v každé místnosti bude dodržen Loxone standard.

Der Präsenzmelder dient zur Erkennung von Präsenz und Bewegung
Der Türkontakt stellt fest ob nach außen führende Türen oder Fenster offen sind.
Als zentrales Bedienelement im Smart Home darf ein Tastatur natürlich nicht fehlen.
Der Temperaturfühler sorgt für die richtige Heizung durch Einzelraumregelung.

3 hlavní důvody pro použití tlačítek

Ať už v inteligentním domě budeme automatizovat cokoliv (od topení až po ovládání stínění), stále je nejdůležitější nástroj pro ovládání domu klasické tlačítko.

Rychlý přístup

Pomocí tlačítka můžeš stále v inteligentním domě ovládat jednoduché funkce bez zdlouhavého hledání v mobilní aplikaci. Příklad: Stiskneš tlačítko - rozsvítí se světla.

Naučené zvyky

Ovládání konvenčních tlačítek zvládne úplně každý. I prarodiče nebo návštěvy dokáží tlačítka ovládat, protože jsou zvyklí na klasické vypínače např. pro zapnutí a vypnutí světel. Místo matoucího velkého množství vypínačů nebo terminálů využívá Loxone inteligentní dům jednoduchý ucelený koncept ovládání.

Jedno tlačítko - více funkcí

Stačí jedno tlačítko a můžeš centrálně ovládat celý dům. Naše doporučení: Dvojstisk - pro vypnutí všeho v dané místnosti. Trojstisk - v celém domě se vše vypne. Stisknutím tlačítka na "Dobrou noc" se celý dům přepne do režimu hlubokého spánku (vypnou se nepotřebné spotřebiče, aktivuje se alarm, ...).

3 hlavní důvody pro použití kontaktů

Dveřní a okenní kontakty ti umožní získat informace o stavu oken nebo dveří. V Loxone standardu nesmí tento kontakt chybět u žádných dveří, které vedou z domu ven. Kontakty se jednoduše integrují do systému a připojí k rámu.

Použití jako senzor alarmu

Kontakty na oknech a hlavních dveřích umožňují větší bezpečnost v chytré domácnosti. V případě, že dojde k vniknutí do domu (přes okna nebo dveře), Miniserver tě o této události okamžitě informuje prostřednictvím upozornění na telefon.

Ochranná funkce

Uvězněni na zahradě? To se v inteligentním domě nemůže stát! Pokud budeš trávit čas na terase nebo zahradě se svou rodinou a dveře budou otevřené, Miniserver zakáže u těchto dveří funkci automatického stínění.

Efektivní větrání

V chytrém domě funguje také inteligentní větrání: Pokud se v místnosti otevře okno, Miniserver automaticky během větrání sníží požadovanou teplotu vytápění. Velkou výhodou je snížení nákladů za energie. Kdo by chtěl během větrání topit a vyhazovat zbytečně peníze za topení z okna?

3 hlavní důvody pro použití senzoru přítomnosti

Se senzory přítomnosti dokáže chytrý dům detekovat přítomnost osob jednotlivě v každé místnosti. Protože se senzory většinou instalují na strop, je vše v domě pod dohledem. Senzor přítomnosti je možné využít pro řadu chytrých funkcí ve tvém domě.

Alarm

Senzory přítomnosti hlídají v inteligentní domácnosti každou místnost! Jakmile je zabezpečovací systém aktivní a do domu se dostane nezvaný host, Miniserver tě bude o této skutečnosti informovat na mobilní telefon. Jistota je jistota!

Úspora energie

Víš, že zapomenout vypnout světla je jeden z největších energetických hříchů? Se senzorem přítomnosti už se to nemůže stát! Senzor přítomnosti automaticky vypne světla, pokud nebude v místnosti po delší dobu žádný pohyb. Potom se můžeme těšit na levnější účet za elektřinu.

Ovládání na základě přítomnosti

Jen si to představ: Po vstupu do jakékoliv místnosti spustí Miniserver tvou oblíbenou hudbu, bez nutnosti použít jakékoliv tlačítko nebo jiný ovládací prvek. Když například ráno vstoupíš do koupelny, automaticky se spustí tvá oblíbená stanice se zprávami. To je pohodlí, které by mělo v inteligentním domě být!

3 hlavní důvody pro použití teplotního senzoru

Díky teplotním senzorům dosáhneš v každé místnosti inteligentní domácnosti požadované teploty. Malý, levný teplotní senzor může být umístěn kdekoliv - například v tlačítku.

Teplota pro každou místnost

V ložnici je po celý den chladněji, v koupelně se vytápění spustí ráno a večer, v ostatních místnostech je teplota nastavena individuálně podle požadavku obyvatel inteligentního domu. A to nejlepší: Automatická regulace topení ví, kdy je třeba zahřát určitou místnost a kolik času bude zapotřebí k dosažení ideální teploty.

Energetická účinnost

Představ si následující situaci: Je zima, venkovní teplota je 5 °C. Slunce svítí a v obývacím pokoji je teplota 21 °C. Požadovaná teplota pro tuto místnost je nastavena na 22 °C. Co udělá inteligentní dům? Zakáže stínění a k vyhřátí místnosti využije sluneční energii.

Statistika

Díky teplotním senzorům Loxone Miniserver ví, jaká je aktuální teplota v každé místnosti. Miniserver zaznamenává nejen aktuální teplotu, ale uchovává i záznamy o teplotách, které se v místnosti už dříve naměřily. Teplotní křivka a statistika teplot je ti k dispozici po mnoho let a pomůže ti vyhodnotit příležitosti pro úspory!

Periférie: Pro každý dům

Loxone standard zajistí větší bezpečnost ve tvém domě:

Der Loxone Smart Home Standard für Ihr Haus definiert die wichtigsten Komponenten für Ihr Haus
Mit einer Internetverbindung können Sie Ihr Smart Home von überall steuern und überwachen.
Ein Regensensor ermöglicht das wetterabhängige Steuern von Markisen, Fenstern oder auch der Gartenbewässerung
Ein Windsensor am Dach dient zum Warnen vor Wetteränderungen und Sturmschutz.
Ein Garagentor-Kontakt schützt vor Einbrüchen und hilft bei der Überwachung von Ihrem Zuhause

3 hlavní důvody proč připojení k internetu

Pro vzdálené ovládání a sledování, co se v chytrém domě odehrává, je nutné internetové připojení.

Dálkové ovládání

Ovládej dálkově celou domácnost! S naší bezplatnou aplikací a přístupem na internet může být dálkové ovládání domu skutečností! Zapni si na dálku například saunu a přidej topení, když se vracíš z lyžování. Nebo aktivuj dálkově alarm, pokud máš podezření, že se v domě něco děje.

Použití Cloud Services

S naší službou Caller nebo Mailer Service budeš informován o každé nečekané události v chytrém domě přes telefon nebo emailem: Zapomenutá otevřená okna, vloupání, ... Pro použití našich Caller a Mailer Service je vyžadováno připojení k internetu.

Automatická aktualizace času

S připojením k internetu bude mít Míniserver možnost automaticky aktualizovat čas a datum. tvůj dům bude mít vždy aktuální čas, například i při změně na letní čas.

3 hlavní důvody proč kontakt pro garážová vrata

Malá velikost, snadná montáž: To je kontakt pro garážová vrata! Stejně jako u všech venkovních dveří, musí být i garážová vrata zabezpečena.

Bezpečné monitorování

Kontakt pro garážová vrata patří k Loxone standardu stejně jako kontakty u všech dveří vedoucích z domu ven. Pokud dojde k vniknutí do garáže, dokáže tě telefon upozornit na možné nebezpečí, právě díky kontaktu na garážových vratech.

Bezplatné upozornění

Jednou z výhod je, že pokud zapomeneme vrata zavřít, automaticky se při soumraku zavřou. Zavření garážových vrat můžeš zkontrolovat i přes mobilní telefon. Už nikdy ti nebude dělat starosti, jestli jsi náhodou nezapomněl zavřít garáž.

Přehled z dálky

Drahá, zavřela jsi garážová vrata? My máme odpověď: Pomocí chytrého telefonu a naší Loxone aplikace to můžeš rychle zjistit i ty! Díky kontaktům u garážových vrat Miniserver ví, jestli jsou zavřené nebo otevřené. V případě potřeby je můžeš na dálku kdykoliv zavřít.

3 hlavní důvody proč použít dešťový senzor

Dešťový senzor se většinou umisťuje na střeše a poskytuje nám v reálném čase informaci, zda prší nebo ne. Tento senzor by měl být použitý ve všech inteligentních domech, které mají střešní okna.

Automatické zavírání střešních oken

Představ si situaci: Trávíš čas s rodinou u vody a ve vašem domě jsou kvůli větrání otevřená střešní okna. Už si nemusíš dělat starosti, kdo zavře okna, když začne pršet. Miniserver dostane od dešťového senzoru informaci a všechna střešní okna se automaticky zavřou.

Alarm v případě deště

S dešťovým senzorem je chytrý dům vodotěsný a markýzy zůstávají suché! Když začne pršet, chytrý dům tě automaticky upozorní prostřednictvím telefonu a markýzy se zatáhnou, aby se pod tlakem vody nepoškodily.

Deaktivace zavlažování

Funkce, která potěší každého zahrádkáře: Miniserver dokáže komunikovat i se závlahovým systémem. Jakmile začne pršet, zavlažování se automaticky vypne. Pokud za poslední dva dny nespadly žádné srážky, Miniserver opět zavlažovací systém aktivuje.

3 hlavní důvody proč použít senzor větru

Se senzorem větru budete v reálném čase informování o aktuální rychlosti větru. Senzor větru doporučujeme nainstalovat do Vašeho domu, aby bylo možné ovládat chytré funkce pro žaluzie, rolety nebo markýzy.

Ochrana stínící techniky

Senzor větru doporučujeme v Loxone standardu jako ochranu proti poškození rolet, žaluzií nebo markýz před silným větrem a bouří! Jakmile hodnota rychlosti překročí nastavený limit, stínící technika se automaticky vytáhne nahoru.

Varování před přicházející bouřkou

Díky senzoru větru se ochrání nejen stínící technika, ale může být včas zajištěna větší bezpečnost v celém domě. V době bouře mohou být například otevřená okna a dveře. Chytrý dům Vás bude o přicházející bouřce včas informovat a vy můžete včas zareagovat!

Bezpečnost na zahradě

Ať už je to zahradní nábytek, hračky Vašich dětí, květiny, ..., všechny tyto předměty mohou být na zahradě během bouře velmi nebezpečné. Miniserver Vás díky senzoru větru upozorní, aby se věci na zahradě mohly včas uklidit. Už žádné poletování předmětů po Vaší zahradě!

Jak zapojit kabeláž v chytrém domě

Bez správné kabeláže není možné v budoucnu využít všechny chytré funkce naplno. Dnes se používají tlačítka pro stínění, za 20 let se třeba bude stínění ovládat přes ovládací terminál. Díky profesionální instalaci bude tvůj dům připraven pro další generace a bude daleko flexibilnější.

Schéma chytré instalace

Inteligentní dům v 6 krocích

Bez správné kabeláže není možné v budoucnu využít všechny chytré funkce naplno. Dnes se používají tlačítka pro stínění, za 20 let se třeba bude stínění ovládat přes ovládací terminál. Díky profesionální instalaci bude tvůj dům připraven pro další generace a bude daleko flexibilnější.

Více informací Požádat o radu k projektu