PL
{{filters.projectType['special_application']}}
Powrót

Yoga Corner

Cel projektu

Właściciele Yoga Corner pragnęli stworzyć cudowne miejsce z dobrą energią, która sprawia, że problemy dnia codziennego zostają za drzwiami. Jedną z najważniejszych kwestii było zainstalowanie systemu bezpieczeństwa. Zachęceni możliwością kombinacji wielu obszarów w jeden system, właściciele zdecydowali się również na inteligentną kontrolę klimatu w pomieszczeniu, oświetlenie, a także zacienianie. W trakcie sesji jogi panują teraz odpowiednie warunki dzięki Loxone.

Rozwiązanie

Dzięki klawiaturze NFC Code Touch, pracownicy studia mają możliwość rozbrajania alarmu, a właściciel może kontrolować to, co się dzieje przez zdalny dostęp z dowolnego miejsca na świecie. System alarmowy jest powiązany z monitoringiem, a podgląd na studio dostępny jest w aplikacji Loxone. Magiczny nastrój jest potęgowany przez delikatną muzykę, za którą odpowiada Audioserver. Kiedy zajęcia się nie odbywają, studio operuje w trybie ekologicznym – niepotrzebne urządzenia są odłączane od sieci, oświetlenie i muzyka są wyłączone, ogrzewanie i klimatyzacja pracują na niskich obrotach, a uzbrojony alarm czuwa nad bezpieczeństwem.

Przy rozbudowie i renowacji studia zaproponowałem właścicielom inteligentne rozwiązania, które sprawiają, że żadne niepożądane zdarzenia nie zakłócają panującej w nim łagodnej atmosfery. Przed zajęciami, Loxone wprowadza salę w zaprogramowany tryb – opuszczają się rolety zewnętrzne, włącza się nastrojowe oświetlenie oraz muzyka do ćwiczeń.

Paweł MisińskiWłaściciel, Electro-Project