Inteligentne
zarządzanie energią z PV

Dlaczego warto zastosować system Loxone
do obsługi instalacji fotowoltaicznej?

Przedstawiamy korzyści, jakie niesie za sobą połączenie instalacji fotowoltaicznej z systemem automatyki budynkowej. Za przykład posłuży nam połączenie falownika firmy
Fronius z Miniserverem Loxone.

Inteligentne
zarządzanie
energią z PV

Dlaczego warto zastosować system Loxone do obsługi instalacji fotowoltaicznej?

Przedstawiamy korzyści, jakie niesie za sobą połączenie instalacji fotowoltaicznej z systemem automatyki budynkowej. Za przykład posłuży nam połączenie falownika firmy Fronius z Miniserverem Loxone.

Oddawanie nadwyżki energii do sieci
i późniejsze jej odbieranie zwykle się nie opłaca

Wiąże się to z tzw. opustem w wysokości 20% lub 30%. Aby temu zapobiec, najlepiej jest zwiększyć bezpośrednie zużycie produkowanej energii dzięki automatyzacji, którą można wdrożyć za pomocą systemu Loxone.
W jaki sposób? Spójrzmy na poniższy wykres:

Wykres produkcji energii

Na wykresie widoczny jest przykład produkcji i zużycia energii z dnia 23 października. Czarna linia sygnalizuje zużycie. Jak widzimy, największe zużycie jest rano i wieczorem, kiedy gotujemy, bierzemy prysznic, oglądamy telewizję itd. Zielone tło to moc, która trafia do sieci. Niestety najwięcej energii produkujemy i oddajemy wtedy, kiedy nie ma nas w domu. Zużycie energii w tym czasie jest bardzo niskie. Z wykresu wynika, że samowystarczalność naszego budynku to około 30%. Całą nadwyżkę oddajemy do sieci, tym samym tracąc 20 lub nawet 30% produkowanej przez nas energii! Czy nie lepiej byłoby wykorzystać ją na maksimum? Oczywiście, że tak. Spójrzmy na drugi wykres, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Samowsytarczalność budynku 50%

Dzięki gotowym blokom w Loxone możemy zdefiniować, jakie urządzenia mają zostać załączone podczas rozpoznania nadwyżki. W powyższym przykładzie jest to podgrzewanie ciepłej wody użytkowej. Podgrzewanie wody z wykorzystaniem energii z bieżącej produkcji jest bardziej opłacalne niż oddawanie energii do sieci tylko po to, aby później ją z powrotem odebrać ze stratą. Jak widzimy w tym przykładzie samowystarczalność zwiększyła się do ok. 50%.

Podgrzewanie ciepłej wody użytkowej to tylko jeden z przykładów. Loxone może w wyznaczonym czasie wykonać o wiele więcej czynności, np. podgrzać wodę w basenie, naładować samochód elektryczny czy zrobić pranie. Istnieje również możliwość wykorzystania naszego domu jako magazynu energii (w formie ciepła) poprzez podniesienie lub zmniejszenie temperatury w domu o +/- 1 stopień.

Falownik Fronius i Miniserver Loxone
Czy wiesz, że Loxone ma także dodatkowe rozwiązania dla fotowoltaiki?

Miniserver to potężne narzędzie, które łączy się ze sprytnym Modbus Extension. To rozwiązanie pozwala na komunikację nie tylko
z naszym inteligentnym licznikiem energii, ale także z systemem klimatyzacji czy ogrzewania w inteligentnym domu. W dodatku
w łatwy sposób możesz do całej instalacji dołączyć inne urządzenia, takie jak: falownik czy stacja ładowania pojazdów elektrycznych!

Miniserver łączący się z urządzeniami
Jeżeli zaciekawił cię ten temat i chciałbyś oferować swoim klientom inteligentne rozwiązanie zarządzania energią to poniżej znajdziesz również gotowy use case oraz informacje, jak zostać partnerem Loxone!

Komunikacja Miniservera Loxone z firmą Fronius i innymi producentami

Jakie są możliwości komunikacji Miniservera Loxone z firmą Fronius oraz innymi producentami poprzez protokół Modbus TCP/IP? W oprogramowaniu Loxone Config jesteśmy w stanie monitorować informacje na temat produkcji i zużycia energii, a także nią efektywnie zarządzać. Więcej dowiesz się z krótkiego tutorialu poniżej.

Use Case:
Jak efektywnie wykorzystać energię z paneli fotowoltaicznych?

Przygotowaliśmy przykład pokazujący, w jaki sposób maksymalnie wykorzystać własną energię bez oddawania jej do sieci. Pobierz plik Config i zapoznaj się z filmem, aby zobaczyć, co można osiągnąć za pomocą Miniservera, Smart Socket Air i Nano IO Air

Specjalna oferta promocyjna dla instalatorów fotowoltaiki

Przekonaj się, jak łatwe jest monitorowanie i zarządzanie energią z Loxone. Przygotowaliśmy dla ciebie specjalny pakiet naszych produktów w promocyjnej cenie. Jego zakup otwiera ci również możliwość przystąpienia do programu partnerskiego Loxone
i korzystania z licznych korzyści.

Pakiet powitalny PV

Ten zestaw jest stworzony dla ciebie. Dzięki niemu połączysz instalację fotowoltaiczną z innymi elementami, takimi jak pompa ciepła, rekuperacja czy klimatyzacja.

Zawartość pakietu PV:

Promocyjna cena: 3199,00 zł netto (oszczędzasz 1644,18 zł)

Pakiet PV 2
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Kontakt

Zwiększ samowystarczalność budynków i domów swoich klientów i pomóż im maksymalnie wykorzystać instalację fotowoltaiczną. W razie jakichkolwiek pytań na temat współpracy czy pakietu PV, jesteśmy do twojej dyspozycji.

Dorota Roman

Obsługa klienta

+48 32 224 75 88

Magdalena Sitek

Obsługa klienta

+48 32 224 75 87