Sterowanie pralką za pomocą aplikacji

Use Casesvg>

Opis:

Nie wszyscy posiadamy pralkę, która odgrywa melodię, po ukończonym programie albo znajduje się ona na drugim końcu domu i zwyczajnie jej nie słyszymy. Zapomniane mokre ubrania, które spędzą w zamkniętej pralce kilka godzin, musimy potem ponownie odświeżać. Loxone oferuje rozwiązanie, dzięki któremu nigdy więcej nie przegapisz końca cyklu. Oprócz tego możesz uruchomić pralkę o określonej godzinie, np. kiedy jesteś jeszcze w pracy, aby po powrocie wszystko było już wyprane.

Rozwiązanie:

Inteligentne gniazdo wtykowe Loxone pozwala monitorować rzeczywistą moc podłączonego do niego urządzenia. Konieczne jest podłączenie pralki do gniazdka, które zawsze będzie WŁĄCZONE.
Gdy pralka rozpocznie cykl prania, Smart Socket wykryje bieżącą moc pralki. Po zakończeniu prania moc spadnie prawie do zera, a w tym czasie system Loxone wyśle powiadomienie na telefon lub tablet, aby powiadomić o zakończeniu programu.
Należy zachować wystarczająco długie opóźnienie przed wysłaniem powiadomienia, ponieważ pralka zatrzymuje się podczas cyklu, co powoduje spadek mocy do prawie zera.

Większość pralek posiada zabezpieczenie przed utratą zasilania. Oznacza to, że cykl wznowi się w tym samym miejscu, kiedy pralka znowu będzie mieć dostęp do zasilania. Załaduj pranie i rozpocznij program a następnie wyłącz gniazdko. Uruchomisz je ponownie za pośrednictwem aplikacji lub harmonogramu.

Komponenty:

Konfiguracja:

 

 

 

 

Pobierz przykładowy plik:

Smart Washing Machine

Config 14.02.06.16

Dlaczego ty i twój klient powinniście rozważyć połączenie pralki z aplikacją?

Niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy na zewnątrz, nigdy nie zapomnisz o czystym praniu na dnie swojej pralki. Loxone wyśle ci powiadomienie, gdy tylko cykl prania zostanie zakończony. Nie musisz ponownie uruchamiać pralki, marnować czasu i pieniędzy. Wszystko dzięki Loxone.
Funkcja sterowania pralką świetnie sprawdza się z zarządzaniem energią.

 

Pamiętaj, aby przestrzegać lokalnych przepisów i norm. Zawartość tej strony przyjmuje pewne założenia instalacyjne. Informacje w tym dokumencie nie zastępują kontekstowego know-how partnera Loxone. Loxone jest rozwiązaniem instalowanym przez profesjonalistów. Skonsultuj się najpierw z partnerem Loxone, aby zrealizować którąkolwiek z funkcji wymienionych w niniejszym przykładzie zastosowania.