Sensory KNX

Użycie

Zastosowanie czujników EIB (np. Przyciski, czujniki ruchu, stacje pogodowe, …) zamiast klasycznych przycisków w instalacji Loxone.

W zależności od planowanej instalacji, ze względu na koszty, zasadniczo zalecamy używanie konwencjonalnych przycisków w połączeniu z wejściami cyfrowymi na Miniserverze i modułach rozszerzeń.
Jednak w pewnych warunkach połączenie czujników EIB z siłownikami Loxone może mieć sens, np. Jeśli chodzi o redukcję okablowania lub klient wyraźnie chce przycisków EIB ze względów konstrukcyjnych. Poniżej poświęcimy się temu scenariuszowi.

Zwróć uwagę na następujące punkty:

  • Ponieważ Loxone reaguje na każdą narastającą krawędź, istotne jest, aby przyciski EIB były poprawnie skonfigurowane w ETS.
  • Aby zapewnić optymalne wykorzystanie, przycisk EIB musi być zaprogramowany w taki sposób, aby wysyłał „1” (ON) po naciśnięciu i „0” (OFF) po zwolnieniu.

 

Programowanie podstawowe

PRZYKŁAD ZASTOSOWANIA ZA POMOCĄ PRZYCISKU

Poniższy zrzut ekranu przedstawia przykład użycia czterokrotnego przycisku Jung w ETS i jego odpowiednika w oprogramowaniu konfiguracyjnym.

czujniki eib

Jeśli przyciski są zaprogramowane zgodnie z opisem, możesz używać Loxone Miniserver bez ograniczeń.

Jeśli Twój przycisk EIB nie obsługuje tego typu poleceń, użyj „ Rozszerzonego czujnika EIB ”.

 

Używaj bloków funkcyjnych oprogramowania konfiguracyjnego do programowania w zwykły sposób. W przypadku bloków nie ma znaczenia, czy do wejścia podłączony jest czujnik EIB, czy klasyczny przycisk (wejście cyfrowe).

 

Przykład programowania żaluzji

 

Przykład programowania oświetlenia