Ładowarka Loxone Wallbox oferuje ponad 10 dodatkowych funkcji

Emanuela Weiss
11. września 2023 in Know How

Z Wallbox od Loxone otrzymujesz nie tylko stację ładowania pojazdów, ale także inne inteligentne funkcje dla domu lub budynku. Na szczególną uwagę zasługuje możliwość podłączenia ładowarki do fotowoltaiki i rynku spot energii elektrycznej. To unikalne rozwiązanie na rynku oferuje sieć Partnerów Loxone.

SPOT: Najtańsze ładowanie samochodu elektrycznego

Jak prawidłowo ładować samochód elektryczny? Tak, aby było to jak najtańsze, a ty mogłeś maksymalnie korzystać z zalet e-mobilności!

System Loxone pozwala stacji automatycznie rozpocząć ładowanie w najbardziej dogodnych momentach. Odbywa się to na przykład w oparciu o ceny na rynku dynamicznych taryf energii elektrycznej (SPOT), z którym inteligentnie łączy się stacja Wallbox.

Nabíjené auto

Sytuacja: Załóżmy, że dziennie swoim samochodem elektrycznym przejeżdżasz 50 km. Samochód trzeba naładować wieczorem lub w nocy po powrocie z pracy. Aby wrócić na drogę następnego dnia, należy naładować 10 kW. – Twój inteligentny wallbox wybierze najtańszą godzinę z następnych 12 godzin po powrocie do domu z pracy i naładuje samochód w tym czasie, bez konieczności pilnowania czegokolwiek z twojej strony.

Jeśli korzystasz z taryfy dynamicznej i zaczniesz ładować swój samochód elektryczny o godzinie 19:00 w dniu 7 września 2023 r., będzie cię to kosztować 0,77 zł/kWh. Loxone Wallbox z ładowaniem poczekałby do 8 września i o 1:00 naładowałby auto za 0,40 zł/kWh. (Źródło danych: tge.pl)

Porównanie: Podczas gdy jedna godzina ładowania wieczorem kosztowałaby 7,70 zł, w nocy ładowanie kosztowałoby 4,00 zł, czyli ponad 60 % taniej. W przeliczeniu na 250 dni roboczych daje to oszczędność 925 zł! Ceny spot czasami są ujemne, co oznacza, że w skrajnym przypadku można nawet zarobić na ładowaniu.

Funkcje dla każdego zastosowania

Wallbox Loxone ma coś do zaoferowania wszystkim budynkom, zarówno mieszkalnym, jak i komercyjnym.

FVE

Współpraca z FVE

Loxone Wallbox umożliwia automatyczną regulację mocy ładowania (od 1,38 do 11 kW) w oparciu o nadwyżkę z fotowoltaiki. Gdy samochód jest poza domem, system przekierowuje energię do magazynu. Możliwe jest ładowanie tylko z nadwyżki energii słonecznej, ale jeśli samochód elektryczny musi zostać naładowany jak najszybciej, tryb ładowania można przełączyć ręcznie.

zátěž

Zarządzanie obciążeniem

Miniserver zarządza ładowaniem samochodu w odniesieniu do innych obciążeń w całym budynku. W przypadku przeciążenia, urządzenia są odłączane zgodnie z ustawionymi priorytetami i bieżącymi potrzebami.

FVE

Zdalny dostęp

Nie wymaga publicznego adresu IP ani chmury. Aplikacja mobilna pokazuje zużycie energii, ilość zużytej energii z PV i czas trwania cyklu ładowania. W razie potrzeby można ręcznie sterować trybami ładowania.

Wallbox w aplikacji Loxone
FVE

Uwierzytelnianie za pomocą klawiatury NFC

Dodając czytnik chipów, można umożliwić ładowanie tylko wyznaczonym osobom (np. określonym pracownikom), a system będzie rozliczał ich zużycie w tym samym czasie. Możesz również nadać te same uprawnienia w różnych oddziałach firmy (dzięki funkcji Trust). Podróżujący pracownik może więc naładować swój samochód za pomocą tego samego chipa z Wallboxa w Warszawie i Katowicach.

zátěž

Eksport danych dla stron trzecich

Na przykład do prostego rozliczania gości hotelowych. Używają oni tej samej karty do otwierania pokoju i uwierzytelniania się w celu naładowania samochodu. Po co obciążać gości wieloma kartami i chipami, skoro wystarczy jedna uniwersalna?
FVE

Rozszerzenie o liczniki energii elektrycznej

Bez potrzeby dodatkowej przestrzeni i okablowania. Loxone wykorzystuje dla ładowarek unikalną technologię bezprzewodową. Licznik można zamontować na szynie DIN bezpośrednio pod pokrywą stacji Wallbox.

FVE

Zarządzanie wieloma ładowarkami

System Loxone rozdziela dostępną moc pomiędzy kilka stacji Wallbox. W firmie, w garażu budynku mieszkalnego lub na parkingu supermarketu… W siedzibie Loxone w Austrii 50 stacji Wallbox pracuje obok siebie bez żadnego problemu!

Wiele ładowarek w jednym obiekcie

Bonus w cenie: inteligentne funkcje dla budynku

Jeśli zainwestujesz już w stację ładowania Loxone Wallbox z jednostką sterującą, nie musisz poprzestawać na inteligentnych funkcjach ładowania e-samochodu. Obecnie inteligentne budynki wszelkiego rodzaju, od domów przez biura i sklepy po projekty deweloperskie, mają w sobie Miniserver. Zapewnia im to większy komfort, bezpieczeństwo i oszczędności.

Wraz z ładowarką otrzymujesz inteligentny system automatyki, który potrafi sterować praktycznie każdą technologią budynku, od oświetlenia i zacienienia po ogrzewanie i całe systemy pomiarowe. Do wszystkiego masz tylko jedną aplikację.

Kobieta sprawdza stan naładowania samochodu i inne funkcje domu w aplikacji.

Szansa dla instalatorów: sprzedawaj gotowe rozwiązania z łatwym montażem

Gotowy szablon do sterowania Wallboxem

Zapotrzebowanie na ładowarki samochodowe będzie stale rosnąć. Dzięki znajomości Loxone masz ogromną przewagę. Stwórz pakiet składający się z Wallboxa i Miniservera (ewentualnie liczników energii) i sprzedawaj gotowe rozwiązanie, którego instalacja i uruchomienie wymaga minimalnego nakładu pracy i czasu. Integracja stacji Wallbox z Miniserverem odbywa się na zasadzie plug & play, wystarczy kilka kliknięć i stacja jest gotowa do pracy.

Dowód zamiast obietnic – pobierz program Loxone Config, w którym znajdziesz gotowe szablony często używanych rozwiązań – ochrona przed awarią bezpiecznika i rozliczanie zużycia między użytkownikami za pomocą klawiatury NFC. Skorzystaj z programu dla swojego klienta:

Co dalej?

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A

Bezpłatna wycena projektu

Planuję zrealizować mój projekt z Loxone i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A

Program partnerski Loxone

Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.