Nowość: Config & App 15

Emanuela Weiss
13. maja 2024 in Technologie

Z najnowszą wersją Loxone Config & App 15 doświadczysz jeszcze większej potęgi w automatyzacji domowej i budynkowej. Odkryj wszystkie innowacyjne funkcje dotyczące energii, audio, oświetlenia, dostępu i wielu innych obszarów na naszym blogu już teraz!

Dowiedz się wszystkiego o nowym Loxone Config & App 15 z filmu:

Blok funkcyjny Wallbox w Loxone Config

01 Ulepszony blok funkcyjny Wallbox

Blok funkcyjny Wallbox umożliwia inteligentne wykorzystanie nadwyżek systemu fotowoltaicznego, wdrażanie indywidualnych trybów ładowania, unikanie szczytów obciążenia i wiele więcej. Teraz blok otrzymał nowe wejścia dla cen.

Możliwe jest utworzenie do 5 różnych trybów ładowania z różnymi cenami za kW, a także osobną cenę za kilowat dla trybu ładowania ręcznego z indywidualną mocą ładowania, którą można ustawić za pomocą aplikacji Loxone.

Blok funkcyjny Wallbox Manager w Loxone Config

02 Ulepszony Wallbox Manager

Jeśli w sieci używanych jest kilka wallboxów, budynki i kable wymagają specjalnej ochrony przed przeciążeniem. W tym celu opracowaliśmy blok funkcyjny Wallbox Manager, który ogranicza obciążenia, inteligentnie rozdziela energię i nadwyżki na kilka stacji ładowania i może być używany do wdrażania różnych trybów ładowania.

W Config 15 blok Wallbox Manager został dodatkowo ulepszony o dystrybucję energii z podłączonych, ale nieaktywnie ładujących stacji ładowania do innych wallboxów.

Blok funkcyjny Wallbox Manager w Loxone Config
Monitor przepływu energii w aplikacji Loxone

03 Ulepszony monitor przepływu energii

Monitor przepływu energii przejrzyście łączy odbiorniki, generatory, magazyny i sieć, czyniąc przepływy energii dobrze widocznymi. Wraz z nową aktualizacją, monitor przepływu energii staje się również częścią designera automatyki w aplikacji. Obsługiwane są warunki dla mocy sieci, mocy produkcyjnej i kilku innych. Aplikacja i designer automatyki mogą być używane do programowania własnej logiki z pomocą monitora przepływu energii.

Ponadto, monitor przepływu energii stał się częścią autokonfiguracji, dzięki czemu jest jeszcze łatwiejszy w użyciu w automatyce domowej i budynkowej Loxone. Monitor przepływu energii jest tworzony za pomocą Auto Config, liczniki oraz Power Supply & Backup są do niego dodawane i odpowiednio ustawiane.

Audio History Loxone App

04 Audio

Historia w aplikacji Loxone jest ważnym narzędziem pozwalającym jeszcze lepiej zrozumieć procesy zachodzące w budynku. Na przykład, dlaczego zacienianie się porusza lub światło jest włączone? Czy procesy były wyzwolone przez logikę, czy ręcznie przez użytkownika?

W wersji 15 Loxone Config i aplikacji ta historia jest również dostępna również dla odtwarzacza audio.

Audio History Loxone App

05 Nowość: integracja Soundsuit

W Config & App 15 wdrożona została również usługa streamingowa Soundsuit, która umożliwia legalne odtwarzanie muzyki w obszarach komercyjnych, takich jak kawiarnie, restauracje, hotele, sklepy i wiele innych. Soundsuit ma jedną ogromną zaletę – muzyka może być precyzyjnie dostosowana do grupy docelowej. Soundsuit może być również używany do łatwego zarządzania kilkoma lokalizacjami lub oddziałami z jednego miejsca.

06 Nowość: Exosphere

Exosphere to innowacyjna aplikacja w chmurze zaprojektowana specjalnie dla Partnerów Loxone posiadających wiele instalacji i zarządzających dużymi i rozproszonymi instalacjami. Jest to centralny punkt do wizualizacji i kontroli wszystkich Miniserverów, umożliwiający bezprecedensową wydajność w zakresie zarządzania, monitorowania i serwisu. Wszystkie informacje na temat Exosphere można znaleźć tutaj.

DALI Extension

07 Nowość: DALI2 dla DALI Extension

Nasze rozszerzenia DALI są teraz również certyfikowane dla DALI2, który został zaimplementowany po stronie oprogramowania w Config 15. Oznacza to, że czujniki DALI2, takie jak czujniki obecności lub podobne, mogą być teraz również zintegrowane. Dostawa rozszerzeń DALI z certyfikatem DALI2 rozpocznie się wkrótce.

08 Nowość: Dezaktywacja resetowania hasła

Dezaktywacja resetowania hasła, która zapobiega resetowaniu hasła administratora, zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo projektów. Hasło nie może zostać zresetowane, jeśli karta SD Miniservera zostanie wyjęta, podłączona do komputera i zresetowana za pomocą Loxone Config.

Blok NFC w Loxone Config

09 Nowość: Parametry autoryzacji dla NFC

Loxone zapewnia bezpieczny i nieskomplikowany dostęp do budynku. Wraz z wersją 15 staje się on jeszcze bardziej elastyczny. Klawiatura kodowa NFC Code Touch przyznaje dostęp za pomocą NFC lub kodu – ewentualnie obu w przypadku uwierzytelniania dwuskładnikowego. W przyszłości będzie można również aktywować to jako parametr za pomocą oddzielnego wejścia w bloku NFC, na przykład dla różnych czasów pracy.

Praktyczny przykład: W biurze proste uwierzytelnianie jest wystarczające w godzinach pracy; poza tymi godzinami wymagane jest uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Można to łatwo zrealizować, łącząc moduł NFC z modułem harmonogramu.

Przegląd wszystkich zmian można znaleźć w changelogu.

Co dalej?

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny inteligentnego systemu lub stań się naszym partnerem i zacznij oferować rozwiązanie Loxone swoim klientom!

A

Bezpłatna wycena projektu

Planuję zrealizować mój projekt z Loxone i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A

Program partnerski Loxone

Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.