Chytrá zahrada: 3 tipy, které pomůžou na zahradě

Daniel Gahleitner
14 července, 2021 in Know How

Vlastní chytrá zahrada může být více než jen dobrodružné hřiště pro ty nejmenší nebo idylické místo odpočinku pro ty starší. Stále více lidí objevuje výhody vlastní pěstěné zahrádky se zeleninou a bylinkami. Čerstvé, přírodní a udržitelné produkty bez chemie, které mají vysokou kvalitou a intenzivní chuť.

Péče o takovou malou zelenou oázu je samozřejmě časově náročná, někdy vyčerpávající a neodpustí vám žádnou chybu. „Chytrá zahrádka“ začíná právě tady. Chytrá řešení ulehčují životy nejen ve vašich domovech, ale podporují a ulehčují také obhospodařování vaší zahrady.

Smart Garden Tipp 1

Optimální vlhkost

„Optimální vlhkost přispívá k zakořenění, klíčení, kvetení, úrodě plodů a je tak zásadní pro ideální růst. Pro silné rostliny a bohatou sklizeň hraje hlavní roli především čas a intenzita zavlažování.“

Lukas Hader

Výkonný ředitel, Multikraft

Náš tip:

„Inteligentní systém zajišťuje zavlažování přizpůsobené vlhkosti půdy. Zavlažuje jen v případě, kdy je to nutné. To zaručuje optimální zavlažování rostlin a zároveň zabraňuje plýtvání vodou.“

Martin Öller

Zakladatel, Loxone

Další výhodou oproti klasickým zavlažovacím systémům je to, že inteligentní zavlažování s Loxone lze přizpůsobit předpovědi počasí.
V případě, že se blíží déšť, zůstane zavlažovací ventil uzavřen a voda tak bude ušetřena. Přirozeně tak chrání rostliny i životní prostředí.

Smart Garden Tipp 2

Efektivní využití vody z retenční nádrže

Změny klimatických podmínek způsobují stále extrémnější výkyvy počasí a mohou tak přicházet například dlouhá období sucha. Mnoho regionů se pak potýká s nedostatkem vody. Abychom připravili zahradu na tyto situace, je ideální volbou retenční nádrž na dešťovou vodu.
Aktuálně lze čerpat dotace z programu Dotace Dešťovka pro vlastníky či stavebníky rodinných a bytových domů na využití srážkové a odpadní vody v domácnosti i na zahradě.

Dotace Dešťovka
Náš tip:

Díky Loxone můžete vodu z retenční nádrže využít na maximum, ať už pro zálivku zahrady nebo pro splachování WC.
Ve spojení s Loxone bude vždy hlídána aktuální hladina vody. Pokud klesne pod kritickou úroveň, čerpadlo v retenční nádrži se automaticky vypne. Škody nasáváním vzduchu jsou tak vyloučeny.
To Vám ušetří několik úkonů a rozhodnutí ročně a zároveň ochrání zařízení.

Smart Garden Tipp 3

Prospěšné bakterie místo chemie

Slovo „chytrá“ ve vztahu se zahradou neznamená jen spojení s technikou. Ti, kteří chtějí optimální úrodu, by měli své zelené zahradě také věnovat zvláštní péči. Proto se často k posílení rostlin a hubení škůdců používají umělá hnojiva a pesticidy.

Náš tip:

Použijte čistě přirozené pomocníky, jako jsou účinné mikroorganismy. Skládají se ze směsi přírodních a prospěšných potravin a půdních bakterií a hub. Přednost: přirození pomocníci pomáhají dlouhodobě – oproti zastaralým hnojivům a pesticidům, které více uškodí než pomohou. Odrážejí čisté přírodní produkty.

Přidání účinných mikroorganismů do vody a přímý postřik rostlin posiluje přirozenou obranyschopnost rostlin. Kromě toho vytváří prostředí, které přitahuje užitečný hmyz, přirozené nepřátele škůdců.

Lukas Hader

Výkonný ředitel, Multikraft

Přiveďte svou chytrou zahradu k životu!

Pokud byste se chtěli dozvědět více o možnostech inteligentního řešení Loxone, rádi vás přivítáme na prohlídce našeho showroomu, případně se můžeme pobavit přímo o vašem plánovaném projektu.

Chci být informován o novinkách