Slovenský McDonald’s našiel s Loxone perfektné audio

Lucia Pavková
24/03/2022 in Referencie

Poslaním slávnej spoločnosti McDonald’s je, aby si každý mohol jednoducho pochutnať. Hosťom reštaurácie v Nových Zámkoch k tomu teraz hrá Loxone. Prevádzkovateľ našiel s Audioserverom ideálne multiroom audio riešenie. Na Loxone už stavila aj pobočka vo Švajčiarsku.

Flexibilné audio

Investor je dlhoročným a úspešným franšízantom McDonald’s. Pre novú prevádzku v Nových Zámkoch hľadal kvalitné a spoľahlivé riešenie audia, pretože s inými systémami v ďalších reštauráciách mal nie príliš pozitívne skúsenosti. Systém mal nezávisle ozvučiť reštauráciu, kuchyňu, sklad, terasu, toalety aj zázemie pre zamestnancov. Dôležitou požiadavkou okrem stability bolo aj intuitívne a jednoduché ovládanie pre obsluhu. Projektu sa ujal Loxone Partner – Spoločnosť TOZO Gallery – ktorého voľba ihneď padla na Loxone. Investor návrh posvätil, pretože sám má s Loxone skúsenosti.

Fakty

Lokalita: Nové Zámky, Slovensko


Loxone Partner:
TOZO Gallery


Loxone riadi:
Audio

Riešenie je založené na dokonalej súhre Miniservera a Audioservera, ktoré spolu tvoria mozog ozvučenia. Dopĺňa ich 7 Stereo Extensionov, ktoré dopĺňajú potrebný počet audio výstupov. Požadované boli stropné reproduktory. O kvalitný zvuk v interiéri sa tak stará celkom 15 quadral In-Ceiling 7 Speakrov. Len na terase boli umiestnené 2 vhodné nástenné reproduktory. Na ovládanie celého systému slúži iPad v manažérskej miestnosti. Na stene je zasadený do držiaka od Loxone. Manažér prevádzky tak môže audio jednoducho ovládať a nastavovať v aplikácii.

Sme veľmi hrdí na to, že sme sa mohli postarať o projektový návrh a kompletnú dodávku ozvučenia pre tak celosvetovo populárnu sieť reštaurácií a spojiť vďaka tomu dvoch top hráčov vo svojich segmentoch.

Daniel Beňo

Loxone Partner, TOZO Gallery (TecPoint)

Loxone sa chystá aj do ďalších pobočiek

A prečo sa investor a franšízant rozhodol pre Loxone? S pánom Beňom z TOZO Gallery totiž riešil aj komplexnú integráciu Loxone vo svojom novom dome. Inteligetná automatizácia sa mu stará o osvetlenie, podlahové vykurovanie, stropné chladenie, tienenie, závlahu až po audio. Spokojnosť s poskytnutými službami a systémom otvorila Loxone dvere aj do novej reštaurácie McDonald’s.

Hľadali sme spoľahlivé a stabilné riešenie ozvučenia prevádzky s možnosťou nezávislej regulácie hlasitosti v jej jednotlivých častiach. Vďaka intuitívnej mobilnej aplikácii Loxone dokážu vedúci pracovníci jednoducho ovládať ozvučenie celej reštaurácie, pričom inú hlasitosť môžu nastaviť pre terasu a iné intenzity pre miestnosti v interiéri. Okrem novej reštaurácie v Nových Zámkoch prevádzkujeme aj ďalšie tri. A rozhodli sme sa ozvučenie minimálne na jednej z nich vyriešiť aj cez Loxone. Pokiaľ nám to umožní existujúca inštalácia, môžu sa aj naši zákazníci v Beladiciach pri R1 čoskoro tešiť na kvalitné a spoľahlivé ozvučenie od Loxone.

Zoltán Vida

investor a franšízant, McDonald's SK

Náhľad do interiéru reštaurácie
Priestor reštaurácie ozvučujú stropnné reproduktory
Sedenie vo vnútri reštaurácie McDonald's

Foto: McDonald’s

Loxone vo švajčiarskej reštaurácii McDonald’s

Zatiaľ čo v Nových Zámkoch Loxone vyriešil špecifickú požiadavku na audio, systém dokáže v reštaurácii zaistiť aj komplexnejšie riadenie. Na inteligentnú automatizáciu stavila aj pobočka v Hendschikene vo Švajčiarsku. Získala inteligentné osvetlenie a tienenie. Loxone tam ďalej monitoruje chladiaci reťazec a systém vykurovania a vetrania. Na bezbariérové toalety bolo taktiež inštalované núdzové tlačidlo, ktoré po stlačení upozorní príslušné osoby notifikáciou.

reštaurácia McDonald's

Opýtajte sa zdarma

Prekonzultujte s námi váš projekt alebo sa staňte Loxone Partnerom v niekoľkých krokoch!

A
Konzultácia projektu zdarma

Zvažujem vo vlastnom projekte využiť Loxone a rád by som získal viac informácií.

A
Stať sa partnerom

Rád by som sa opýtal, v čom spočíva partnerstvo s Loxone a ako na to.

Konzutlácia projektu zdarma

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Stať sa partnerom

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Chcem byť informovaný o novinkách