Imponujące oświetlenie na zewnątrz i w środku, wprost wprawiające w osłupienie, w połączeniu z automatycznym zacienianiem i mądrą regulacją ogrzewania. To perfekcyjny obraz tego, jak piękne i wygodne może być nowoczesne mieszkanie.

Właściciel domu Luminis przywiązywał dużą wagę do kompleksowej automatyzacji swojego nowego domu wybudowanego w 2014 roku. A ponieważ osoba pracująca na stanowisku «Head od Innovation» musi kochać innowacyjną technikę, wybór sterowania mógł paść tylko na Loxone Miniserver.

NAZWA:Luminis
MIEJSCOWOŚĆ:Hüntwangen, ZH, Szwajcaria
ROK BUDOWY:2014
POWIERZCHNIA:230m²
PARTNER PROJEKTU:Bernhard + Wigger GmbH

Wszystko pod kontrolą – to podstawa

Inteligentne zacienianie zwiększa komfort mieszkania…

… i obniża koszty. Przy dużych powierzchniach okien w Luminis inteligentne zacienianie to jedna z najważniejszych funkcji. Zacienianie sterowane na podstawie temperatury i położenia słońca zapewnia przyjemny chłód w pomieszczeniach latem. A zimą energia słoneczna jest wykorzystywana do ogrzewania pomieszczeń. To oznacza oszczędność kosztów klimatyzacji i ogrzewania, a dzięki Miniserverowi dzieje się w pełni automatycznie.

Oprócz sterowania w zależności od temperatury i położenia słońca właściciel domu zintegrował w sterowaniu zacienianiem kilka finezyjnych funkcji.

Łagodne budzenie światłem

W ciągu tygodnia dzieci muszą wstawać o godzinie 7:15, żeby przygotować się do szkoły. Żeby ten nielubiany proces stał się jak najbardziej przyjemny, lamele żaluzji już o godzinie 7:00 ustawiają się w poprzek, zanim o 7:15 zostaną podciągnięte do samej góry. Przez to dzieci łagodnie wybudzają się ze snu.

Jedno kliknięcie – wszystko zamknięte

Wszystkimi elementami zacieniania można oczywiście sterować ręcznie. Przed położeniem się do łóżka wystarczy jedno kliknięcie na wyłącznik w sypialni i wszystkie żaluzje opuszczą się. Wygodniej się nie da.

Zabezpieczenie przed szkodami na skutek wichury

Jeśli tylko prędkość wiatru przekroczy określoną wartość, zagrożone elementy zacieniania – jak np. markiza – chowają się w pełni automatyczny sposób

Niech stanie się jasność

Sterowanie oświetleniem w całym domu przejęły czujniki obecności. Gdy tylko ktoś wejdzie do pomieszczenia, w pełni automatycznie aktywują – w zależności od godziny i jasności – podstawowe oświetlenie. Mieszkańcy nie muszą błądzić po omacku.
Czujniki obecności nie tylko włączają światło. Gdy w pomieszczeniu nikt nie przebywa, także wyłączają oświetlenie. Dla oszczędności energii.

Ulubiona funkcja domowników

Nastrojowe kolorowe oświetlenie

Prawdziwym hitem w Luminis są akcenty, które w każdym miejscu domu tworzą kolorowe światła LED.
Obok schodów, pod okapem, pod szafami, w schowkach, na zewnątrz… kolorowe taśmy i spoty LED zapewniają perfekcyjny nastrój błogości – i zazdrosne spojrzenia gości.

Łatwa obsługa dzięki prostej koncepcji przycisków

Przycisk jest nadal standardowym elementem obsługi w inteligentnym domu.
Dzięki inteligentnej koncepcji przycisków Luminis pomimo wielu funkcji pozostaje łatwy w obsłudze:

  • Kliknięcie na środkowy przycisk 3 przełącza pomiędzy poszczególnymi scenami świetlnymi.
  • Obydwa przyciski po lewej stronie 1 & 4 sterują zacienianiem w całym pomieszczeniu.
  • Przyciski 2 & 5 po prawej stronie są odpowiedzialne za sterowanie odtwarzaniem muzyki.

Do sterowania wszystkimi pozostałymi funkcjami domownicy mogą korzystać z aplikacji Loxone Smart Home

Wszystko zawsze pod kontrolą

Poza przyciskiem – jako standardowym elementem obsługi – wszystkie funkcje Luminis są sterowane z aplikacji Loxone Smart Home. Ogrzewanie, zacienianie, dostęp…właściciele mogą zawsze i z każdego miejsca ingerować w zachowanie swojego domu.

Lepiej nie ryzykować.

Wszystko na oku

Wokół całego domu zainstalowano kamery, które rejestrują każdy ruch. Dzięki aplikacji Loxone Smart Home właściciele mogą obserwować działkę z każdego miejsca na świecie i o każdej porze. A to zwiększa poziom bezpieczeństwa i poprawia samopoczucie.

Przycisk alarmowy na wypadek paniki

O dobre samopoczucie troszczy się także przycisk alarmowy umieszczony w sypialni. Kliknięcie wystarczy, żeby całe oświetlenie Luminis zaczęło migać. Syrena zapewnia dodatkowo akustyczne wsparcie alarmu. Wszyscy w pobliżu dowiedzą się, że coś jest nie tak.

Kto tam?

W Luminis goście zapowiadają się przez interkom Loxone. Duża zaleta naszego interkomu wideo: nie ma znaczenia czy mieszkańcy są właśnie w domu czy poza nim. Dzięki aplikacji (App) zawsze wiedzą, kto stoi przed ich drzwiami. I na przykład przebywając w biurze można pozwolić kurierowi na wejście do garażu

Pomieszczenia z perfekcyjnie wyregulowaną temperaturą

W sypialni chłodne 18°C, w salonie i łazience przyjemne 23°C? Nie ma problemu!
Indywidualna regulacja w Luminis jest tak samo prosta jak efektywna. Gdy temperatura w danych pomieszczeniach osiągnie zdefiniowaną granicę dolną lub górną, ogrzewanie w pomieszczeniu jest odpowiednio włączane lub wyłączane.

Miniserver nieustannie się przy tym uczy. Jego zadaniem jest zadbanie, żeby pomieszczenia miały perfekcyjnie doregulowaną temperaturę we właściwym czasie i przy optymalnym wykorzystaniu energii.

Porozmawiajmy o Państwa projekcie.

Przekonaliśmy Państwa? Porozmawiajmy więc wspólnie o Państwa inteligentnym domu! Odpowiemy na Państwa pytania dotyczące życia w inteligentnym domu Loxone Smart Home i pomożemy znaleźć idealnego partnera Loxone do jego realizacji.