Automatyczna wentylacja kuchni

Use Casesvg>

Opis:

Przygotowywaniu posiłków często towarzyszą silne zapachy, które osadzają się na ubraniach, meblach i włosach. Jest to bardzo nieprzyjemne. Okap kuchenny może pomóc, pod warunkiem, że nie zapomnimy go włączyć.

Jeśli zamiast okapu w pomieszczeniu została zainstalowana wentylacja, również może ona pomóc w pozbyciu się nieprzyjemnych zapachów.

Z poniższego wpisu dowiesz się, jak możesz automatycznie aktywować okap lub system wentylacji podczas gotowania.

Rozwiązanie:

Dzięki Loxone możliwe jest automatyczne wykrycie gotowania, a tym samym automatyczne uruchomienie urządzeń wentylacyjnych. W tym celu ważne jest wyraźne rozpoznanie, kiedy płyta kuchenna jest włączona. Najłatwiej to zrobić za pomocą systemu wykrywania przepływu prądu.

Nano 2 Relay to produkt, który oferuje dokładnie tę funkcję. Dzięki regulowanemu wykrywaniu przepływu prądu bardzo łatwo jest sprawdzić, czy płyta kuchenna jest aktualnie włączona. Jeśli kuchenka jest w użyciu, wymagana jest również odpowiednia wentylacja. W tym momencie można uruchomić okap lub ustawić system wentylacji na 100% mocy za pomocą bloku wyłącznik z opóźnieniem.
Wyłącznik z opóźnieniem zapewnia, że układ wentylacji będzie działał jeszcze przez czas [x] po zakończeniu gotowania.

Komponenty:

Konfiguracja:


Pobierz przykładowy plik:

Automatic Extractor Fan

Config 10.3.11.27

Dlaczego ty i twój klient powinniście rozważyć automatyczną wentylację kuchni?

Automatyzacja systemu wentylacji lub okapu kuchennego zapewnia, że budynek klienta będzie wolny od przykrych zapachów podczas gotowania. Dzięki automatyzacji wentylacja nie musi być aktywowana ręcznie i nigdy o niej nie zapomnimy.
Jeśli system wentylacyjny w budynku klienta jest używany w celu zapewnienia świeżego powietrza, automatyczny wzrost ilości powietrza wywiewanego pozwala uniknąć konieczności wprowadzania zmian w ustawieniach wentylacji.

Automatyzacja wentylacji / okapu kuchennego to funkcja, którą można szybko
i łatwo wdrożyć. Pomaga wyręczyć klientów w codziennych zadaniach.

 

Pamiętaj, aby przestrzegać lokalnych przepisów i norm. Zawartość tej strony przyjmuje pewne założenia instalacyjne. Informacje w tym dokumencie nie zastępują kontekstowego know-how partnera Loxone. Loxone jest rozwiązaniem instalowanym przez profesjonalistów. Skonsultuj się najpierw z partnerem Loxone, aby zrealizować którąkolwiek z funkcji wymienionych w niniejszym przykładzie zastosowania.