Słowacka restauracja McDonald’s zyskała doskonałe audio dzięki Loxone


24. marca 2022 in Referencje

Misją słynnej firmy McDonald’s jest oferowanie smacznych posiłków za rozsądną cenę i w przyjemnym otoczeniu. Gościom restauracji w Novych Zámkach na Słowacji dodatkowo umila czas Loxone. Dzięki Audioserverowi właściciel znalazł idealne rozwiązanie audio do obsługi wielu pomieszczeń. Na Loxone postawił również lokal w Szwajcarii.

Uniwersalne audio

Inwestor jest długoletnim i odnoszącym sukcesy franczyzobiorcą sieci McDonald’s. Do swojej nowej restauracji w Novych Zámkach szukał on wysokiej jakości i niezawodnego rozwiązania audio, ponieważ nie miał zbyt pozytywnych doświadczeń z innymi systemami w swoich pozostałych lokalach. System miał niezależnie nagłośnić restaurację, kuchnię, magazyn, taras, toalety i pomieszczenia dla personelu. Oprócz stabilności, ważnym wymogiem była również intuicyjna i prosta obsługa dla pracowników. Projekt został zrealizowany przez Partnera Loxone – TOZO Gallery, który od razu zaproponował Loxone. Inwestor zaakceptował ten pomysł, ponieważ sam ma doświadczenie z naszym systemem.

Fakty

Lokalita:
Nové Zámky, Słowacja


Partner Loxone:
TOZO Gallery


Funkcje Loxone:
inteligentny system audio

Rozwiązanie to opiera się na doskonałym współdziałaniu Miniservera i Audioservera, które razem tworzą mózg systemu audio. Do tego dochodzi 7 rozszerzeń Stereo Extension, które uzupełniają niezbędną liczbę wyjść audio. Wymogiem projektu były głośniki sufitowe. O jakość dźwięku wewnątrz restauracji dba łącznie 15 głośników quadral In-Ceiling 7 Speaker. Na samym tarasie umieszczono 2 głośniki naścienne. Do sterowania całym systemem wykorzystywany jest iPad znajdujący się w pokoju kierownika. Na ścianie jest zamontowany w ramce Loxone. Dzięki temu menedżer może łatwo kontrolować i regulować dźwięk w aplikacji.

„Jesteśmy bardzo dumni, że mogliśmy zająć się realizacją projektu i kompleksową dostawą systemu nagłośnienia dla tak popularnej na całym świecie sieci restauracji, łącząc tym samym dwóch czołowych graczy w swoich branżach.”

Daniel Beňo

Partner Loxone, TOZO Gallery (TechPoint)

Loxone trafi też do innych restauracji

Dlaczego inwestor i franczyzobiorca zdecydował się na Loxone? Wraz z panem Beňą z TOZO Gallery realizował również kompleksową integrację Loxone w swoim nowym domu. Inteligentna automatyka dba tam o oświetlenie, ogrzewanie podłogowe, chłodzenie sufitowe, zacienianie, nawadnianie, a także audio. Zadowolenie z usług naszego Partnera oraz działania samego systemu otworzyło drzwi dla Loxone w nowej restauracji McDonald’s.

„Poszukiwaliśmy niezawodnego i stabilnego rozwiązania audio z możliwością niezależnej regulacji głośności w poszczególnych pomieszczeniach. Dzięki intuicyjnej aplikacji mobilnej Loxone menedżerowie mogą łatwo sterować systemem nagłośnienia całej restauracji, z innymi ustawieniami głośności dla tarasu i innymi dla pomieszczeń wewnętrznych. Oprócz nowej restauracji w Novych Zámkach prowadzimy trzy inne. Zdecydowaliśmy, że w co najmniej jednej z nich zastosujemy system nagłośnienia Loxone. Jeśli istniejące instalacje nam na to pozwolą, to nasi klienci w Beladicach przy drodze ekspresowej R1 będą mogli wkrótce cieszyć się wysokiej jakości i niezawodnym systemem nagłośnienia firmy Loxone.”

Zoltán Vida

Inwestor i franczyzobiorca, McDonald's SK

Podgląd wnętrza restauracji
Obszar restauracji jest nagłośniony przez głośniki sufitowe
Miejsca siedzące w restauracji McDonald's

(c) Autor zdjęć: McDonald’s

Loxone w szwajcarskiej restauracji McDonald’s

O ile na Słowacji Loxone rozwiązał specyficzne wymagania dotyczące dźwięku, system może również zapewnić bardziej złożone sterowanie w restauracji. Lokal w Hendschiken w Szwajcarii również postawił na inteligentną automatykę. Zyskał inteligentne oświetlenie i zacienianie. Firma Loxone monitoruje również chłodnię oraz system ogrzewania i wentylacji. W toaletach dla niepełnosprawnych zainstalowano także przycisk alarmowy, którego naciśnięcie powoduje wysłanie powiadomienia do obsługi.

Restauracja McDonald's

Dowiedz się więcej

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny projektu lub zostań partnerem Loxone w zaledwie kilku krokach!

A

Bezpłatna wycena projektu

Planuję zrealizować mój projekt z Loxone
i chciałbym uzyskać więcej informacji.

A

Program partnerski Loxone

Chciałbym zostać partnerem Loxone i umówić się na bezpłatną rozmowę na temat systemu.

Bezpłatna wycena projektu

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Zostań partnerem

  • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • Hidden
 • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.