VYUŽIJTE POTENCIÁL INTELIGENTNÍHO DOMU NAPLNO

Milan Randl
14 dubna, 2011 in Know How

Společnost Loxone Electronics GmbH působí již přes půl roku na českém a slovenském trhu. Na domácí automatizaci se dívá z jiného úhlu, než ostatní výrobci na trhu a díky tomu se jedná o velice jednoduché a hlavně cenově dostupné řešení. Díky Miniserveru, což je centrála celého řešení, je všechna logika ukryta v centrálním prvku a je možné přes jedno rozhraní ovládat celou domácnost.

Jednoduchost až na prvním místě

Domácí automatizace, ač se může zdát sebesložitá, je s Loxone hračka. Na provádění elektroinstalace není v žádném případě nic složitého a zvládne ji opravdu každý elektrikář a nebo trošku zdatný kutil s odborným dohledem. Jedná se o elektroinstalaci typu hvězda, tudíž se vše tahá do rozvaděče. Ano, navýší se cena kabeláže, ale maximálně o 10%.

Pokud je kabeláž jednou hotová, je možné systém kdykoliv dle finančních prostředků rozšířit. Je možné začít například pouze s jednotkou Miniserver v ceně €498,- s DPH, která zvládne obsluhu 4 okruhů topení, 2 žaluzií, 2 okruhů osvětlení + 1 okruh stmívaného osvětlební, odpojování 1 zásuvky a libovolné množství IP zařízení (například TV, audio, …). Postupem času je možné jednotky samozřejmě dokupovat a přidávat další zařízení.

Řešení pro každého díky cenové dostupnosti

Naše produkty jsou opravdu cenově dostupné. Díky tomu, že lze použít jakékoliv bezpotenciálové tlačítko, dostáváme se na velice přijatelnou cenovou úroveň. Softwarové vybavení je zdarma, tudíž zákazník platí pouze za produkty, jejichž cena je nastavena opravdu příjemně. Zkrátka řešení pro každého.

Maximální otevřenost

Řešení společnosti Loxone je velice podobné PLC. Je možné využít jakýkoliv bezpotenciálový vypínač, stejně tak, jako jakékoliv jiné příslušenství jakéhokoliv výrobce (například teplotní senzory, pohybové senzory, …). Jsme v tomto ohledu maximálně otevření a jsme si plně vědomi toho, že každý zákazník má jiný vkus – dali jsme mu proto volnou ruku ve výběru koncových zařízení. Instalaci tak lze plně přizpůsobit přání a cenovým možnostem zákazníka.

Naše otevřenost nespočívá pouze ve svobodné volbě příslušenství. Programování je také otevřené a pokud někdo není spokojen s vizualizací, kterou zdarma poskytujeme, může si vytvořit vizualizaci vlastní.

Pokud někdo trvá na sběrnicovém řešení, je možné využít KNX konektor na jednotce Miniserver.

Naprogramovaný dům za 2 hodiny

Díky Loxone konfiguračnímu software lze provézt nastavení domu a vytvoření vizualizace za necelé 2 hodiny. Programování je skutečně jednoduché a spočívá v parametrizaci funkčních bloků, které se dají různě propojovat a tvořit logická schémata. Naprogramovat lze opravdu vše a jediným omezením je představivost.

Vytvoření vizualizace se provádí automaticky a tak nepotřebujete žádný dodatečný software, ve kterém budete zbytečně trávit další čas, který můžete využít úplně jinak.

Softwarové vybavení zdarma

Proč zbytečně platit licenční poplatky za software? U společnosti Loxone dostáváte zdarma konfigurační software, který slouží pro nastavení domácnosti a automatickému vytvoření vizualizace a také samotnou vizualizaci. Vizualizace se dělí na dvě skupiny – na webové rozhraní a na speciální aplikace pro iPhone/iPod, iPad a zařízení s OS Android. Veškeré toto vybavení dostáváte k produktům zdarma, včetně doživotní aktualizace.

Typ: Využijte vstupy a výstupy na maximum!

Obě jednotky – jak Miniserver, tak Loxone rozšíření, obsahují digitální vstupy a výstupy a analogové vstupy a výstupy. Vždy se snažte využít všechny vstupy a výstupy na maximum. Zde je náš typ:

  • Volné analogové výstupy lze využít pro stmívání osvětlení 0(1) – 10V včetně RGB
  • Volné digitální vstupy lze využít k připojení okenních a dveřních senzorů (cena cca. 20 Kč) – lze tak jednoduše vytvořit zabezpečovací systém
  • Volné digitální vstupy lze samozřejmě také využít pro napojení speciálních tlačítek s centrálními funkcemi
  • Volné analogové vstupy lze v případě nepoužití přepnout na digitální
  • Volné analogové vstupy mohou sloužit jako Vaše meteostanice! Nemusíte kupovat drahou meteostanici, můžete si jí udělat sami. Napojením dešťového senzoru, senzoru větru, teploty, … na analogové vstupy 0 – 10V Vám ušetří nemalé finanční prostředky

Jsme tu pro Vás

Nezapoměňte – jsme Vám vždy k dispozici. S jakýmkoliv dotazem nás můžete zastihnout na emailové adrese a nabo na telefonním čísle +420 910 80 14 08, kde Vám velice rádi poradíme s jakýmkoliv dotazem.

Chci být informován o novinkách