Tlačítko na dobrou noc: přepněte Váš dům do pohotovostního režimu

Milan Randl
4 června, 2012 in Technologie

Tlačítko na “dobrou noc” by nemělo chybět v žádném inteligentním domě. Díky tomuto tlačítku můžete při cestě do postele přepnout celý dům do pohotovostního režimu.

Ještě k tomu za Vás toto tlačítko může udělat pár úkonů, které byste museli udělat sami.

Vypnutí zařízení

Všechny přístroje se přepnou do pohotovostního režimu nebo se úplně vypnou. Zásuvky u televizorů a audiozařízení se vypnou, aby nedocházelo k nežádoucímu el. rušení (elektrosmog) a také zbytečné spotřebě. PC lze vypnout zdarma přes internetovou síť v domě.

Díky této jendoduché funkci zabráníte zbytečným odběrům elektřiny u spotřebičů v pohotovostním režimu a také budete mít Váš dům o něco zdravější – bez elektrosmogu.

Nastavení osvětlení

Tlačítkem na dobrou noc můžete také pohodlně vypnout osvětlení v celém domě. Osvětlená zůstává pouze cesta do ložnice a také dětského pokoje (samozřejmě osvětlení nesvítí naplno, ale je setměné).

Tato světla se po 10 minutách automaticky vypnou.

Zastřežení domácnosti

Všechny vstupní dveře se automaticky uzamknou (zavřou) a žaluzie sjedou dolů. Pokud jsou nějakým nedopatřením ještě otevřená garážová vrata nebo okna či dveře, začně automaticky blikat světlo, abychom se ujistili, zda je to chtěný či nechtěný stav. Současně se aktivuje alarm – pohybová čidla, která do teď sloužila k ovládání osvětelní se nyní používají jako čidla alarmu.

Nastavení domácnosti dle Vašich přání

Kam “Tlačítko na dobrou noc” umístíte a jaké funkce bude provádět je zcela na Vás a Vašich požadavcích. Ve Vašem inteligentním domě můžete popustit uzdu fantazie jak chcete.

Příklad:
Náš zákazník vytvořil funkci na dobrou noc bez tlačítka. Jakmile vypne PC, automaticky se dům přepne do pohotovostního režimu.

V každé místnosti nainstaloval pohybový senzor, který slouží pro ovládání osvětlení a v případě zastřežení jako detekce pohybu s následným alarmem. Pokud žádný ze senzorů pohybu nezaznamená pohyb následujících 15 minut od vypnutí PC, dům se automaticky přepně do pohotovostního režimu: všechna světla se vypnou a uživatel je ještě informován o tom, zda nemá otevřená okna či dveře.
Výjimka: Pokud je zapnutý televizor, jedná se o výjimku, a dům se po 15ti minutách nepřepne do pohotovostního režimu.

Jak funguje Vaše tlačítko na dobrou noc?

Jistě někteří z Vás také používají tlačítko na dobrou noc. Jak funguje to Vaše? Podělte se s námi o Vaše zkušenosti…

Nechte se inspirovat

Tlačítko na “dobrou noc” je pouze jedna z neomezených možnotí které Vám může inteligentní dům nabídnout. Nejlepší bude, když si Váš inteligentní dům představíte jako velký koš uživatelských přání, ze kterého si sami vyberete, co Vám nejvíce vyhovuje. Nechte se inspirovat našimi referenčními projekty a objevte možnoti inteligentního bydlení naplno.

Chci být informován o novinkách