Loxone Support Community

Stanislav před 3 měsíci
NFC tagy

Dobry den

Zakaznik ma kontaktoval s otazkou ci je mozne dany NFC tag nakonfigurovat ako pouzivatela ktory bude mat v rodinnom dome obmedzene prava. Napr. dcera sa vrati domou zo skoly este pred rodicmi NFC priveskom si otvory dom ale aby dieta bolo v bezpeci ta rodic ma poziadavku aby nebolo mozne zapnut nejake zasuvky, varnu dosku. Ale ked pride domou rodic otvori dom svojim NFC priveskom tak sa spustia a odblokuju veci ktore boli zablokovane tzv. detskou poistkou.

Lenze ako mam vyriesit problemovu situaciu ak dieta zo skoly bude doma skôr ako rodicia. Rodicia pridu neskor a dieta im otvory vchodove dvere tym padom rodic nepouzije svoj NFC privesok a dom nebude vediet ze dospela osoba je v dome zablokovane veci sa neodblokuju.

Ako mam vyriesit tento problem?

Dakujem

1 Answers
Loxone | Jan před 3 měsíci

Dobrý den,

funkci lze realizovat pomocí několika bloků. Dvěma bloky "Vypínač" rozlišíte, jestli je doma dítě, či rodič, či oba. Při odchodu z domu dítě nepoužije trojklik na odchodovém tlačítku, protože rodič je stále doma. Pokud ale rodič odchází jako poslední, odchodové tlačítko použije. V tu dobu se aktivuje režim, ve kterém jsou vypnuté dané funkce.

Pokud odejde dříve rodič než dítě, je nutné vytvořit speciální krok, kterým rodič dá domu vědět, že dítě je stále doma. Například 2 stisk odchodového tlačítka namísto 3stisku, nebo tlačítko v App.