Kdo je lepší sluha? Komorník Alfred vs. Smart Home!

Milan Randl
14 června, 2013 in Know How

Jeho obleky a automobily jsou plné technologií. V jeho domově, Wayne Manor, je proti tomu technologie cizí slovo. Obzvláště Smart Home technologie. Nejvíce spoléhá na svého komorníka Alfreda Pennywortha. Už víte, o kom je řeč? Ano, mluvíme o Bruce Waynovi, známého jako “Batman”. My se ptáme – kdo je lepší služebník? Alfred nebo Smart Home? Připravili jsme pro Vás několik kol, ve kterých se oba soupeři utkají…

alfred vs smart home_cz

Kolo 1: Rozsviť světlo

I Batman, muž v kostýmu netopýra, potřebuje to pravé osvětlení. Vedle svých každodenních starostí však komorník Alfred stěží zvládne uspokojit všechny potřeby pána domu na ideální osvětlení při každé příležitosti. Večer musí Alfred navíc zkontrolovat, zda jsou všechna světla vypnutá. Trošku nudné, nemyslíte?

V chytrém domě je vše daleko jednodušší. Díky Loxone Miniserveru a příslušným Extension jednotkám můžete používat světelné scény. V závislosti na denní době, světle v interiéru, pohybu nebo počasí jsou světla nastavena přesně tak, jak Vy chcete. Večer přepnete centrálně pomocí stisku tlačítka dům do režimu spánku: všechna světla se vypnou, zatáhnou se žaluzie, odpojí se spotřebiče od elektrické sítě, … Bruce Wayne je hodně často na cestách, což pro chytrý dům není žádný problém. S Loxone Apps může ovládat osvětlení o ze svého batmobilu.

Bodový stav: Afred 2 – Smart home 9

Kolo 2: Topení pomocí hlavic

Pro Alfreda je nemožné uspokojit nároky na teplotu ve dne i v noci v tak velkém sídle jako je Wayne Manor. Neustálé kontrolování termostatů je takřka nemožné. Ačkoliv se Alfred snaží být pro svého pána tím nejlepším sluhou, na správnou regulaci vytápění ani z daleka nemá.

My si ale myslíme: K Bruce Waynovi se daleko lépe hodí regulace pomoci hlavic! V chytrém domě za pomoci Loxone Miniserveru je možné regulovat teplotu v každé místnosti zvlášť. A to i v případě, je-li batman na cestách a bojuje proti zločinu a bezpráví. Tímto způsobem je možné snížit teplotu v době nepřítomnosti např. o 3 stupně a při přítomnosti ji zase automaticky zvednout. Žádné zbytečné plýtvání energií. Jasný favorit druhého kola: Smart Home!

Bodový stav: Alfred 3 – Smart Home 10

Kolo 3: Vše v bezpečí

Jedno důležité téma: Bezpečnost. Bruce Wayne, miliardáře, znají všichni široko daleko. Alfred dělá co může, ale může mu Bruce důvěřovat, že vždy zavře všechna okna a dveře a zastřeží objekt? Chytrý dům určitě.

AlarmS Loxone Miniserverem můžete alarm realizovat velice jednoduše pomocí stávajících komponent v domě, jako jsou pohybové senzory, žaluzie, osvětlení, audio soustava, … Jakmile Miniserver zaznamená nezvané hosty, má vzniklá situace daleko větší dopad, než klasické alarmy: Světla v celém domě se rozsvítí, vyjedou žaluzie a Vaše audio se zapne na plný výkon. Pokud Alfred zapomene alarm aktivovat, může to Bruce udělat kdykoliv ze svého batmobilu. Jakmile alarm vypukne, Bruce se to dozví přes zavolání, email nebo SMS.

 

Chytrý dům překoná hravě i normální alarm. Jakmile necháte otevřené nějaké okno či dveře, Loxone Miniserver Vám zabliká světly, že je něco v nepořádku. Moc dobře totiž ví, díky okenním a dveřním kontaktům, které okno je otevřené. Tady by asi Alfred moc neuspěl.

Bodový stav: Afred 0 – Smart Home 10

Kolo 4: Srovnání nákladů

Nikdy nezapomínejte na náklady… Miliardář Bruce Wayne alias batman vsází na svého komorníka Alfreda – stojí ho ale majlant. Takto drahého komorníka si však nemůže nikdo dovolit. Chytrý dům si ale může dovolit každý! Náš Miniserver pořídíte okamžitě v našem Eshopu za skvělých 12.499 Kč (498€) s DPH.

Bodový stav: Alfred 0 – Smart Home 10

Konec zápasu: Alfred 7 – Smart Home 38!

Pošlete Vašeho komorníka na dovolenou, chytrý dům je daleko lepší sluha! Nemáte ještě žádného sluhu? Potom se ihned podívejte na naše stránky a informujte se o možnostech Loxone Domácí automatizace!

Chci být informován o novinkách