Jak nabídnout dokonalý světelný design efektivně a získat náskok před konkurencí

Ondřej Brynych
18 července, 2018 in Pro partnery

Krásné světlo, které nabízí dokonalou symbiózu mezi funkčním osvětlením a schopností tvořit příjemnou atmosféru, rozhodně zvyšuje životní komfort. Dnes vám ukážeme několik základních pravidel, které byste měli jako Loxone partneři znát, abyste zákazníkům nabídli ten nejatraktivnější světelný design.

Plánování správného osvětlení

Osvětlení dnešního moderního domu je jedním z rozhodujících elementů, které ovlivňují náš pocit z bydlení. Bohužel návrhům osvětlení je obvykle věnováno málo pozornosti. Přitom je možné perfektní světelné prostředí snadno naplánovat.

Předpokladem však je, aby bylo naplánováno včas. Během stavby konstrukce domu už bychom měli mít rozvrženo umístění stropních výklenků a podhledů pro zapuštěné bodové světelné zdroje a pro nepřímé osvětlení LED pásky. Následné změny, pokud jsou vůbec možné, jsou spojeny s vysokými náklady a nepříjemnostmi. Promluvte si se svými zákazníky včas o plánování osvětlení a co nejlépe jej přizpůsobte zamýšlenému využití a vybavení místnosti.

Jedinečný design osvětlení –
vhodný pro každou situaci

Jednou z nejdůležitějších vlastností příjemného osvětlení je, že může být přizpůsobeno různým životním situacím. Toho dosáhnete individuálním nastavením jasu a barev.

Pouhým jedním kliknutím se aktivuje světelná nálada a místnost pak svítí zcela jiným způsobem.
Ujistěte se, že jsou všechny světelné zdroje stmívatelné. Produkty pro osvětlení od Loxone jsou ideální variantou, jelikož jsou dokonale přizpůsobeny konceptu Real Smart Home a nabízí nekonečně pestrý výběr barev a jasů.

Výběr světelných zdrojů pro správnou atmosféru

Existuje velmi jednoduché pravidlo, které byste měli dodržovat, abyste přinesli do domovů svých zákazníků úžasný světelný design: Pomocí tří různých typů světelných zdrojů vytvářet kontrasty a tím i skvělou atmosféru. Doporučujeme vám používat následující typy osvětlení:

spots_ lichtdesign
Pracovní a základní osvětlení

Pro dokonalé pracovní a základní osvětlení doporučujeme výkonná světla, u nichž můžete měnit jas. Nejvhodnější jsou bodové LED Spoty. Ty stačí vhodně rozmístit v mřížce po celém stropě, díky čemu zajistí rovnoměrné osvětlení místnosti.

led stripe_lichtdesign
Podsvícení

Podsvícení je světelný zdroj, který místnost osvětluje nepřímo (odrazem). Tento typ osvětlení je velmi jemný a netvoří stíny, což je ideální pro různé situace a dotváření nálady. Zde doporučujeme použít LED pásky. Použijí-li se správně, například v podhledu u závěsů nebo pod postelí, dosahují velmi působivé a útulné atmosféry.

pendulum_lichtdesign
Zvýrazňující osvětlení

Aby byl kruh světelného designu dokončen, doporučujeme umístit na vybraná místa výraznější osvětlení. Ideálně se pro tento úkol hodí například Závěsná světla RGBW. Závěsná svítidla umožňují vytvářet tzv. „světelné ostrovy“, a tak směřují pozornost obyvatel a hostů k určitému vybavení.

Působivé světlo –
jednoduchá obsluha

Působivý design osvětlení dává zákazníkům možnost změnit svůj vlastní prostor a ponořit se do různých světelných nálad. Ovládání osvětlení může být stejně působivé jako osvětlení samotné. Real Smart Home detekuje pohyb a automaticky zajistí dokonalé osvětlení místnosti, pokud je již málo denního světla.

V krátkosti řečeno: Real Smart Home ví, jaká světla a kdy vaši zákazníci používají. Pokud si vaši zákazníci chtějí změnit osvětlení, stačí se dotknout tlačítka Loxone Touch a změnit světelnou náladu. Světelné nálady si mohou vaši zákazníci kdykoli změnit v bezplatné Loxone Smart Home aplikaci.

Poznat blíže Tlačítkový standard »

Kvalita osvětlení díky produktům Loxone

Nabízíme vám bohatý sortiment světelných produktů, jež vám usnadní realizaci impozantního osvětlení. Klademe velký důraz na to, abychom zajistili, že naše výrobky dosahují nejvyšší kvality a jsou snadno a rychle instalovány a nastaveny.

A++
Vysoká energetická efektivita

LED technologie
Pro nízkou spotřebu energie

3 000 K
Pro perfektní teplé bílé osvětlení

10 – 100 %
Plynule stmívatelné bez blikání a skoků

Miliony barev
Pro působivé efektní osvětlení

Tree Technologie
Pro maximální flexibilitu kabeláže

25 000
Provozních hodin pro dlouhou životnost

100% Real Smart Home
Dokonale zapadají do komplexního řešení

Stačí přivést jediný kabel pro celou místnost

Spojení periférií Loxone Tree a pro ně vyvinutého Tree kabelu přineslo převrat v kabeláži chytré domácnosti. Stačí vám jediný kabel na místnost a zajistíte napájení světel, jejich řízení i ovládání. Nemusíte řešit popisky svazku kabelů, nemůžete udělat chybu díky jednotnému barevnému označení drátů a svorek. Navíc se s ním skvěle pracuje.

Více o Tree kabelu »

Bezchybná konfigurace s maximálními možnostmi

Každý Loxone produkt má své místo v promyšleném systému. To má obrovskou výhodu i pro programování. Všechny pokročilé funkce jsou připraveny a 100% kompatibilní. Díky funkci Automatické programování je bezchybná konfigurace na míru každé místnosti a příležitosti hotová za zlomek času: automatické osvětlení včetně nočního režim, změna světelné nálady jedním dotykem, detailní ovládání v aplikaci a další.

Vaše konkurenční výhoda:
Osvětlení bez kompromisů od A do Z

Shrňme si to: Jako Loxone partneři máte všechny trumfy v rukávu. Víte, jak navrhnout osvětlení, které bude funkční i krásné. K dispozici máte kompletní sortiment produktů. Nemusíte se (a ani vaši zákazníci) trápit s hledáním vhodných a kvalitních produktů mezi tisícovkami možností. Vaši zákazníci tak mají díky vám jistotu, že získají plný potenciál moderního osvětlení (včetně stmívání a barev), vše bude spolehlivé a vydrží dlouhé roky. Dostanou mnohem více „muziky“ za méně peněz. Realizovat stejné možnosti jinak než s Loxone, by totiž bylo nejen náročnější, ale i nákladnější.

Stačí vám vést jediný kabel a nemůžete udělat chybu. Díky Loxone osvětlení perfektně spolupracuje s dalšími funkcemi (Real Smart Home). Takže se automaticky stane součástí zabezpečení či třeba domovního zvonku. Programování je hotové. Třešničkou na dortu je funkce Plánování projektu v Configu. S ní je prodej chytrých domů snazší než kdy dřív. Návrh, kalkulace, nabídka, objednávka – vše je hotovo během chvíle a rovnou máte základ pro bezchybnou konfiguraci.

Konkurence vám může jen závidět.

Ještě nejste Loxone partner?

Rádi byste nabídli svým zákazníkům Real Smart Home, sklízeli jejich nadšené reference a zvýšili své zisky?
Využijte možnost spolupráce s jedničkou na trhu profesionálních systémů pro chytré domy a posuňte své podnikání kupředu jako Loxone partner!

Chci být informován o novinkách