Budiž světlo: Osvětlení zahrady!

Milan Randl
Září 19, 2012 in Technologie

Část 1: Automatická závlaha
Část 2: Osvětlení
Část 3: Automatické sekání trávy
Část 4: Stínění
Část 5: Bazénová technika

Loxone Miniserver se nezastaví pouze nad automatickou závlahou Vašeho trávníku, máme pro něj ještě daleko širší možnosti využití.

Je jedno, zda je pro Vás zahrada místem odpočinku nebo hřištěm pro Vaše ratolesti. V noci však může skrývat temné kouty – rozsviťte Vaší zahradu a ukažte ji v tom nejlepším světle. Uvidíte, že Váš “zelený obývák” bude to pravé místo i ve večerních hodinách.

light Dopřejte si skvělé osvětlení nejenom uvnitř Vašeho domu, ale také na zahradě. Pokud právě nejste doma, Vaše zahrada může navodit dojem, že doma jste a užíváte si zahradních radovánek. Loxone Miniserver dokáže skvěle ovládat světla při jakékoliv příležitosti a dokáže daleko více, než světla zapínat a vypínat.

Myslete na světelné scény

scene Nezapomeňte na využívání světelných scén i na své zahradě – Miniserver Vám s nimi velice rád pomůže.

Možnosti světelných scén:

 • Grilování
  Váš gril bude dokonale osvětlen, abyste mohli skvěle připravit i to nejmenší maso. Světlo u stolu je ale příjemně setměno, aby Vás neoslepovalo.
 • Koupání
  Terasa je osvětlena pouze minimálně a ukazuje Vám tu správnou cestu k Vašemu bazénu. Bazén se příjemně nasvítí a Vy si můžete užívat ten pravý intimní zážitek z večerního koupání.
 • Sledování hvězd
  Osvětlení terasy i cesty je vypnuté. Decentně svítí pouze osvětlení kolem dolní terasy.
 • Dovolená
  Pokud odjedete na zaslouženou dovolenou, může Miniserver simulovat Vaší přítomnost. Světla na zahradě, kolem terasy a bazénu se chovají tak, jako byste běžně byli doma.

elk passivhaus 146 bungalow IMG_3052elk passivhaus 146 bungalow IMG_3049Foto (1)

Ovládejte Vaše venkovní osvětlení jak chcete!

Obyčejný vyínač

Klasickým tlačítkem na zdi můžete rozsvítit libovolnou světelnou scénu a přepínat mezi nimi. Pokud odcházíte, stačí Vám dvojstisk a všechna světla se vypnou.

Světlo, které se rozsvítí při otevření dveří

Jakmile otevřete dveře, rozsvítí se Vám světlo na terase a například na cestě k bazénu. Jakmile dveře zavřete, světlo svítí ještě 10 minut a pak kompletně zhasne. Toto zařídí obyčejný dveřní kontakt – jak jednoduché.

DSC_0037DSC_0036

Světlo reaguje samo na setmění

Vaše světlo je chytré a reaguje samo na venkovní světelné podmínky. Jakmile se začne stmívat, světlo se začne pomalu rozsvěcet. S přibývající tmou jeho svit pořád zesiluje. Miniserver ví, kdy vychází a zachází slunce, kdy se rozednívá a stmívá a tak celá světla řídí samostatně. Jakmile již denní světlo k pohodlnému vidění nestačí, přichází na scénu Miniserver. Pokud často zapomínáte rozsvícená světla, je možné, aby je Miniserver pomocí časovače vypínal – jak jednoduché. Nezapomeňte při osvětlení využívat také barevné LED – dokáží vykouzlit úžasnou atmosféru.

Režim párty a standardní nastavení

Pokud si užíváme normálního dne, světla se automaticky zhasínají ve 22:30. Jakmile ale grilujeme nebo máme párty, zůstávají světla rozsvícená déle, aby i poslední host sedl do toho správného taxi.

Světla a pohybové senzory

Pohybové senzory a senzory přítomnosti nesmí chybět na žádné zahradě. Pomohou Vám jak při cestě k bazénu, tak při nošení zahradního nářadí do domku na rohu pozemku.

Světla ve Vaší vizualizaci

Pokud budete chtít, je samozřejmě možné ovládat světla popřípadě světelné scény také z vizualizace – iPad, iPhone, Android, PC, … Můžete je tak zapnout nebo vypnout kdykoliv chcete.

Vaše světlo se postará o dům i při Vaší dovolené

alarm Jakmile odjedete na dovolenou, Vaše pohybové senzory se přemění v čidla alarmu. Za normálních okolností slouží k rozsvěcení osvětlení, ale teď nám pomohou s nezvanými hosty. Můžete využívat jednotlivé stupně poplachu – od zapnutí závlahového systému, přes rozsvícení, puštění hlasité muziky, nebo zatažení žaluzií či zavolání na mobil. Jakmile se o poplachu dozvíte, můžete se přes kameru podívat, co se vlastně u Vás na zahradě děje.

 

Přemýšleli jste o tom, že vhodným doplněním venkovního osvětlení dokážete zázraky?

Osvětlení můžete skutečně přizpůsobit vkusu každého a realizovat jej naprosto individuálně. Můžete klidně nasvítit květináče na Vaší terase nebo použít přístřešek zahradního domku pro schování LED RGB pásu.

Chci být informován o novinkách