Nově: Ovládejte Vaše infračervená zařízení přes IR Extension

Milan Randl
1 června, 2012 in Technologie

Naše nové IR Extension Vám umožňuje ovádání Vašeho televizoru, klimatizace, projektoru, … a také možnost využít Vašeho dálkového ovádače pro ovládání celé inteligentní domácnosti.

Ovládání přes IR je již řadu let používaná technika všude kolem nás. Televizory, projektory, DVD přehrávače, audio, klimatizace a další lze ovládat přes IR. Využijte možnosti ovládání všech zařízení ve Vašem domě pomocí IR.

Díky Loxone IR Extension a Loxone IR modulu můžete nejenom signály přijímat, ale také i vysílat. To Vám umožní jak ovládání televizoru, tak ovládání zbytku domácnosti pomocí Vašeho dálkového ovládání.

Více možností pro Váš inteligentní dům

IR Extension výrazně vylepšuje systém Loxone a nabízí Vám daleko více možností ve Vašem inteligentním domě.

Vynikající ovládání Vašich multimediálních zařízení

Je úplně jedno, zda se jedná o televizor, audio systém, klimatizaci nebo projektor: Skoro každé zařízení lzevyužít pro IR ovládání a také samozřejmě je možné ovládat cokoliv přes IR Extension. Díky tomu můžete Vaše multimédia zakomponovat do inteligentního domu – příklady:

  • Tlačítkem na zdi v obývacím pokoji můžete současně vypínat a zapínat televizi, DVD přehrávač a audiosystém.
  • Ráno je možné zapnout Vaše rádio v kuchyni (například při zaznamenání pohybu na chodbě)
  • Dálkovým ovládáním od Vašeho televizoru můžete ovládat žaluzie, osvětlení společně například ještě s televizorem a audiosystémem.

Zakomponujte Vaší klimatizaci a ventilaci do inteligentního domu

IR Extension umožňuje ovládání zařízení, které nejsou ještě vybaveny LAN konektorem nebo seriovým portem. Pro možnost ovládání platí jedno pravidlo: Zařízení, která lze ovládat dálkovým ovládáním lze ovládat také přes IR Extension.

Využijte Vaše dálkové ovládače pro ovládání inteligentního domu

Díky Loxone IR Extension můžete využít všechny běžné dálkové ovládače také pro ovládání Vašeho inteligentního domu. Můžete tak ovládat žaluzie, osvětlení, audio, topení a další zařízení jakýmkoliv dálkovým ovládáním.

Extension podporuje velice praktické učení nových příkazů, které je maximálně jednoduché a velice rychlé. Pokud budete chtít, můžete také využít možnosti importu již hotových šablon v konfiguračním softwaru.

Jak to celé funguje?

image

Loxone IR Extension je určené k instalaci do rozvodné skříně a je přímo spojeno s Miniserverem. Na IR Extension lze připojit až 8 IR modulů, které ovládání zařízení v jednotlivých místnostech.

IR modul obsahuje přijímač a lze pomocí něho učit nové povely dálkového ovládání. Dodatečně je možné na modul napojit až 2 IR vysílače.

Balení IR Extension obsahuje mimo IR Extension také jeden IR modul a také 2 IR vysílače.

IR set: vše, co potřebuje v jednom

Vše, co potřebujete k ovládání zařízení přes IR obsahuje již balíček, který naleznete v našeho Eshopu. Informujte se o možnostech ovládání čehokoliv přes IR právě teď.

Chci být informován o novinkách