Žhavé novinky: Aplikace pro MacOS a vyladěné playlisty s verzí 7.2

Ondřej Brynych
Prosinec 15, 2016 in Technologie

Rok 2016 se pomalu stává historií a Vánoce klepou na dveře. Poslední týdny jsme trávili usilovnou prací, abychom si sváteční čas užili s čistým stolem. Dlouho připravované novinky jsou konečně zde. Aktualizace Loxone Smart Home App 7.2 přináší zejména zlepšení práce s hudbou. Spolu sní spatřila světlo světa aplikace pro MacOS a Off-line updater pro Music Server.

 

Vánoce s vyladěnými seznamy skladeb

Co nejvíce svobody při snadném a pohodlném používání, to je hlavní myšlenka designu a funkcí aplikace Loxone. Pro blížící se svátky jsme se rozhodli zaměřit na to, co všichni milujeme: hudbu. S verzí 7.2 si můžete vánoční čas zpříjemnit díky novým možnostem práce s playlisty z lokální knihovny či ze služby Spotify. Vytvořte seznam, přidávejte, odebírejte a měňte pořadí písní snadno přímo v app na všech zařízeních

 

Ovládání Music Serveru nebylo pohodlnější

Práce s hudbou je nyní ještě rychlejší a přehlednější. Zapracovali jsme také řadu úprav na základě vaší zpětné vazby. Děkujeme, že nám pomáháte dělat domácnosti chytřejší.

  • Vytvořit nový playlist můžete snadněji z nejrůznějších míst
  • Existující seznamy pro Spotify můžete upravovat stejně jako lokální: přidat, odebrat i měnit pořadí skladeb
  • Přidejte píseň do libovolného playlistu při ovládání jakékoli zóny Music Serveru

 

Playlist (seznam skladeb) v Loxone aplikaci

 

Plná integrace Spotify

Přepínání mezi aplikacemi je minulostí. Pokud používáte Spotify, využijete plné možnosti této služby přímo v Loxone aplikaci. Prohledávejte nekonečnou knihovnu on-line a přidejte si své oblíbené skladby do playlistů. Veškeré změny jsou přitom okamžitě synchronizovány s vaším Spotify účtem.

 

Vylepšené ovládání zón Music Serveru

Své oblíbené položky pro každou zónu upravíte nyní i z přehledu všech oblíbených položek. Můžete dokonce přidat položku do oblíbených pro všechny zóny najednou.

 

Vždy v obraze díky upozorněním

Loxone Smart Home App verze 7.2 vás sama upozorní, že je dostupná aktualizace pro vaši chytrou domácnost. Žádná vylepšení a nové funkce vám neuniknout. Jako vždy tyto a další drobnější změny a vylepšení najdete v našem Changelogu.

 

Aplikace pro MacOS (Apple)

 

Nově: Smart Home App pro MacOS!

Nový přírůstek do rodiny softwaru Loxone je Smart Home App pro MacOS. Umožní vám pohodlně ovládat všechny funkce inteligentního domu také z počítačů Apple. Podobně jako Rychlé akce na iOS můžete na MacOS využívat zkratky k okamžitému vyvolání častých příkazů či otevření konkrétní pozice v aplikaci. Váš Mac poslouží i jako senzor přítomnosti.* Když budete například pracovat déle než obvykle, což by pohybový senzor nemusel zaznamenat, Loxone automaticky prodlouží program pro vytápění a osvětlení.

*Tato funkce vyžaduje použití funkčního bloku Přítomnost v konfiguraci Loxone Configu. Pro úpravu konfigurace kontaktujte svého Loxone Partnera.

Další novinka: Off-line Updater pro Music Server

I v době, kdy nemáte přístup k internetu, můžete nyní snadno aktualizovat Loxone Music Server. Pomůže vám s tím nový Off-line Updater. Stačí si stáhnout soubor s aktualizací z našeho webu, připojit se k Music Serveru po lokální síti, v záložce Actions zvolit Update a vybrat soubor z disku. Nahrát a hotovo.

Off-line Updater pro Loxone Music Server ukázka použití

Váš Loxone partner se těší, až vám pomůže

Aktualizujte svou aplikaci třeba hned nebo kontaktujte svého Loxone partnera, který vám rád s updatem pomůže.

#

Chci být informován o novinkách