Správa uživatelů

Loxone Musterkoffer

Uživatelé & Uživatelské skupiny

Pomocí uživatelských skupin můžete definovat různá práva - například pro Vaše děti. Vaše ratolesti pak budou moci přes vizualizaci (iPod, iPhone, ...) ovládat například pouze svůj pokoj a hlavní místnosti. Nebudou tak mít přístup k ovládání ložnice a například technické místnosti a garáže či sauny.

Vložení uživatele a uživatelské skupiny

K vytvoření nového uživatele vyberte kartu "Periférie Miniserver" a pak vyberte v menu "Obecné", dále klikněte na "Uživatel". Případně můžete použít klávesu F4 a napíšete typ uživatele.

K vytvoření nového uživatele vyberte kartu "Periférie Miniserver" a pak vyberte v menu "Obecné", dále klikněte na "Skupina uživatelů". Případně můžete použít F4 klávesu a napíšete typ skupiny uživatelů.

Přidání uživatele do uživatelské skupiny

Uživatel může být jednoduše přidán do uživatelské skupiny kliknutím a přetáhnutím uživatele do správné uživatelské skupiny. Další způsob přiřazení uživatele do správné uživatelské skupiny je, že označíte určitého uživatele a v okně vlastnosti ho přiřadíte zaškrtnutím do správné skupiny. V našem případě byl uživatel "Max" přiřazen do uživatelské skupiny "Děti". Uživatel může být přiřazen do několika uživatelských skupin.

Nastavení hesla

V okně "Vlastnosti" uživatele, můžete nastavit heslo a přidat sériové číslo svého iButton, pokud ho má.

Správa uživatelů - Nastavení hesla

Nastavení přístupových časů

Pokud jste nastavili systém řízení přístupu s iButtons, pak můžete nastavit čas, kdy skupina uživatelů bude mít přístup. Více informací můžete najít v sekci řízení přístupu - dokumentace.

Nastavení přístupových časů

Pokud jste vytvořili skupinu uživatelů pro Vaše děti, nezapomeňte přidat sami sebe. Pokud tak neučiníte, do objektu budou mít přístup jen Vaše děti.

V uživatelské skupině "Všichni", se každý uživatel přidává automaticky. Pro každý objekt, můžete nastavit skupinu, která má výhradní přístup k tomuto objektu.

Správa uživatelů - nastavení přístupových časů skypiny

Přiřazení skupiny uživatelů na stránku

Chcete-li urychlit konfiguraci, můžete také přiřadit skupinu uživatelů na celou stránku. To znamená, že všechny objekty vložené do této stránky budou automaticky přiřazeny k uživatelské skupině.

Přiřazení skupiny uživatelů na stránku