Přístupový systém

Použitím funkčního bloku řízení přístupu je snadné nastavit ověřování uživatelů a řízení přístupu v systému Loxone.

Loxone Musterkoffer

Vložení uživatele

K vytvoření nového uživatele vyberte kartu "Periférie Miniserver" a pak v menu "Obecné" klikněte na "Uživatel". Případně můžete použít F4 klávesu a napišete typ "Uživatel".

Vložení uživatelské skupiny

K vytvoření nové uživatelské skupiny vyberte kartu "Periférie Miniserver" a pak v menu "Obecné" klikněte na "Skupina uživatelů". Případně můžete použít F4 klávesu a napíšete typ "Skupina uživatelů".

Vložení uživatelské skupiny

Přidání uživatele do uživatelské skupiny

Uživatel může být jednoduše přidán do uživatelské skupiny kliknutím a přetáhnutím uživatele do správné uživatelské skupiny.

Přidání uživatele do uživatelské skupiny

Nastavení přístupových časů

Pro každou skupinu uživatelů, musíte zadat časy, během kterého je povolen přístup. Stačí kliknout na "Klikněte zde" v okně vlastností uživatelské skupiny.

Nastavení přístupových časů

Přidání přístupového ovládacího bloku

Chcete-li vložit funkční blok, v kartě "Program" vyberte "Monitorování" a klikněte na tlačítko "Přístupový systém"(Berechtigung). Případně použijte klávesovou zkratku F5 a zadejte "Přístupový systém"(Berechtigung).

Přidání přístupového ovládacího bloku

Nyní musíte přiřadit 1-Wire Extension, který má být použit a vybrat, které skupiny uživatelů mají přístup. V tomto příkladu používáme rozšíření s názvem "Office dveří 1-wire Extension". Nastavit můžete skupiny uživatelů zaškrtnutím příslušné skupiny v sekci  "povolených skupin".

Přiřazení 1-Wire Extension

iButton nemusí být připojen na vstup Tr.

Aktivace přes iButton

Vzhledem k tomu, že jeden 1-Wire Extension nerozezná více čteček, musíte mít při jejich použití u každé čtečky rozpoznávací tlačítko, které při přiložení iButtonu a následném stisknutím rozezná dané dveře. U funkčního bloku Přístupový systém slouží vstup Tr pro identifikaci iButton čtečky v případě, že na jeden 1-Wire Extension je napojeno více iButton čteček.