Loxone Air

Loxone Air

Díky technologii Loxone Air můžete konečeně jednoduše přeměnit Váš stávající dům nebo byt na inteligentní. K tomu, abyste měli chytrý dům není třeba bourat ani sekat do zdí či tahat kilomentry kabelů. Užijte si výhod chytrého bydlení naplno.

Ihr Haus zum Smart Home Nachrüsten - jetzt ganz einfach mit der Loxone Air Technologie

VIDEO: LOXONE AIR TECHNOLOGIE

Loxone Air znamená zkratku pro námi vyvinutou bezdrátovou technologii. Jak přesně funguje? To se dozvíte na našem videu.

Více videí

Loxone Air Technologie

Loxone Air představuje bezdrátovou technologii, která byla vyvinuta a navržena přímo v Loxone. Byla vymyšlena přímo pro využití v chytrých domech a pro uspokojení nároků uživatelů, kteří již mají postaveno a nechtějí bourat ani sekat. Díky Mesh technologii je možné přenášet data i na velké vzdálenosti a každý prvek, který je připojen na napájení, funguje také jako repeater. 

Podmínkou pro používání zařízení s technologií Air je mít komunikační rozhraní. Tímto komunikačním rozhraním máme na myslí Loxone Air Base Extension nebo Miniserver Go. Tyto dvě periférie tvoří bránu do bezdrátového světa Loxone a umožní Vám integrovat Airová zařízení do Vašeho chytrého domu.

Technologie Loxone Air využívá ke komunikaci zabezpečení IPSec. Každá Loxone instalace má vlastní zabezpečovací kód, aby se sousedící instalace nemohly rušit. 

Aktualizace

Aktualizace Airových zařízení se provádí na pozadí. Pokud se právě spustí aktualizace, je zařízení i nadále dostupné a funkční. Pokud dojde během nahrávání aktualizace k restartu Miniserveru nebo Air Base Extensionu, automaticky se aktualizace spustí znovu. 

Aktualizace může trvat až jednu hodinu.

Pokud chcete zjistit verzi zařízení, je možné se na ní dotázat přes Status zařízení. Jakmile je pole podbarvené zeleně, není třeba provádět aktualizaci.

 

Funk Schaltaktor - Loxone

Repeater

Všechna zařízení, která jsou pevně připojena k napájení, mohou také fungovat jako repeatery. To znamená, že díky těmto zařízením se dostane kvalitního signálu i jednotkám, které jsou umístěny dále od Miniserveru nebo Air Base Extensionu.

Berte prosím v potaz fakt, že komunikace přes zesilovač vede k časovému zpoždění. Pokud zařízení komunikuje přes více než 2 repeatery, doporučujeme do instalace přidat další Air Base Extension, které pokryje tato zařízení napřímo. Počet hopsů (to znamená počet zesilovačů, přes které zařízení komunikuje), je možné vidět v monitoru pod sloupečkem "Zesilovač".

Změna frekvence

Pokud pracuje více zařízení na stejné frekvenci (např. zabezpečovací systém, garážová vrata, ...), může to oslabovat kvalitu spojení. Díky následující funkci můžete přímo z Loxone Configu zjistit, zda je Vámi právě používaný kanál volný a na kolik procent:

Ve Statusu zařízení kliknete pravým tlačítkem na Air Base Extension a zvolíte "Detailní informace o zařízení".

Následně se otevře výpis (Report.txt), kde naleznete procentuální volnost všech kanálů včetně aktuálního. 

tl_files/loxone/documentation/CZ/extensions/Air Base/zmena frekvence 2 loxone.jpg Pokud je aktuální kanál obsazen, je možné vysílací frekvenci Air Base Extensionu upravit.

Klikněte ve stromě perifíeií pravým tlačítkem myši na Air Base Extension a zvolte možnost "Změna frekvence".  

V pravém dolním rohu je možné frekvenci změnit. Jediným klikem na "Změnit frekvenci" budou Airová zařízení, která jsou online, informována o změně.

Jakmile dojde k úspěšné změně frekvence na všech Airových zařízeních, uvidíte u zařízení nápis "Online a změněno".

Nakonec potvrďte změnu tlačítkem "Uložit do Miniserveru", aby se změna v programu aktualizovala.

Dokumentace

Zařízení umožňující přenos Air technologie:

 

Zařízení s technologií Air:

Perfektní pro předělávky nebo rekonstrukce

Mit dem Miniserver und Loxone Air können Sie Ihr Haus zum Smart Home nachrüsten.