Inteligentní kabeláž a instalace

V našich domovech žijeme po mnoho let, někdy i další generace. Proto je velmi důležité správně kabeláž nainstalovat a myslet na možnosti budoucnosti. Váš dům se po dobu Vašeho života může vyvíjet podobně jako Vy. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout je, že kabeláž bude v inteligentním domě provedena do hvězdy.

Váš projekt chytrého domu

Proč byste si měli vybrat Loxone partnera při projektu instalace pro Váš inteligentní dům?

  • Instalace elektrických vodičů musí být prováděna pouze kvalifikovanými odborníky!
  • Naši partneři byli plně vyškolení jak používat a instalovat Loxone produkty. Mají všechny znalosti o know-how, aby Vám nejlépe poradili při projektu Vaší inteligentní domácnosti.
  • S našimi partnery si můžete být jisti, že Váš projekt je v dobrých rukou!

Klikněte na ikonu níže a získejte více informací

Multimedia
Osvětlení
Stínění
Topení
Energie
Vzdálené ovládání
Alarm
Přístup

Zjistit
Více

Vstup
Místnost 1
Střecha
Garáž
IT místnost
Hlavní
elektro
rozvaděč
Kotelna
Další rozvaděč
Místnost 2
Místnost 3
Nádrž

Doporučená kabeláž pro inteligentní dům

Kabeláž senzorů

Kabely pro reproduktory

Konvenční kabeláž

Síťová kabeláž

Prázdné chráničky

Jeden kabel, mnoho možností

Teplotní senzor, senzor přítomnosti, kontakty na okna a dveře, senzor větru jsou použity na mnoha místech v inteligentním domě. Pro zapojení těchto senzorů doporučujeme použit kroucený síťový kabel CAT 7! Tento kabel nabízí flexibilitu a mnoho dalších výhod pro budoucí použití.

Získejte za Vaše
peníze více

Věděli jste, že do průměrného domu se instaluje až 700 metrů kabeláže? Cena kabelu CAT 7 se pohybuje okolo 19,- Kč / € 0,7 za metr. Investiční náklady za kabeláž jsou v porovnání s celkovými náklady za dům minimální, ale  mají velký význam.

Krok dopředu,
myslete na budoucnoust

Je důležité myslet na budoucnost. Dnes možná používáme k ovládání domu jen tlačítka, ale za 20 let tomu může být jinak! S kabelem kategorie CAT 7 můžete vytvořit rozšiřitelný a flexibilní kabelový systém.

Více mědi v kroucené dvoulince

Chcete více výkonu a méně úbytku napětí? Pak se rozhodněte pro kabel CAT 7, který má větší měděný průměr než je tomu u kabelu CAT 5. To znamená, že samostatné žíly CAT 7 umožňují dosáhnout méně ztrát a lépe se upevňují.

Kvalitní
dvojité stínění

CAT 7 je ve srovnání s CAT 5 mnohem odolnější. Jak je to možné? Protože CAT 7 obsahuje nejen stínění každého páru (kroucený pár), ale i celkového kabelu.

Na velikosti záleží: Připravte si dostatek místa

Pro dostatek prostoru v hlavním rozvaděči doporučujeme plánovat 20% místa navíc. Nikdy nevíte, co v budoucnu budete do svého domu přidávat.