Rekreační dům Villa Azure

Stupeň 3   tl_files/loxone/content/content_images/ref_3-star.png

 

Rekreační dům nabízí domácí automatizaci na velmi vysoké úrovni. Je zde použito mnoho chytrých funkcí, které by měl chytrý dům obsahovat.

O projektu

NÁZEV: Rekreační dům Villa Azure
MÍSTO: Ibiza, Španělsko
ROK VÝSTAVBY: 2012
PLOCHA: 200m²
PARTNER PROJEKTU: Eurotec Ibiza

Villa Azure je první ovládaný rekreační dům na ostrově Ibiza, který byl vybaven Loxone jednotkami. Majitel chtěl být od počátku informován o všech událostech v domě a řídit své rekreační sídlo na dálku. Před začátkem projektu chtěl majitel vyřešit otázky zabezpečení domu, snížení nákladů za spotřebovanou energii, snížení nákladu za vodu a samozřejmě možnost ovládání domu na dálku. S Loxone se vše dokonale povedlo.

Uvnitř je vše pod kontrolou

Haló! Vítejte na dovolené!

Majitel připravil pro své hosty vřelé přivítání - Kdo by si po náročné cestě na ostrov nepřál takovou atmosféru? Je to možné i v nočních hodinách? Samozřejmě, že ano. V chytrém rekreačním domě naleznete okouzlující světelnou scénu "Vítejte!" a to i v pozdních hodinách: Jakmile projdete vchodem hlavní brány, alarm v objektu se odstřeží, rozsvítí se osvětlení kolem domu a LED světla nasvítí pozemek příjemně nalazenou barvou. Ve scéně "Vítejte" jsou nastaveny i španělské zvuky, které Vás po příjezdu do rekreačního sídla příjemně naladí. Vítejte na Ibize!

Více o ovládání osvětlení

Už žádná další vlhkost!

Vysoká teplota a vlhkost jsou na Ibize typické. Aby se ve Villa Azure zabránilo růstu plísní, je v domě nastaveno sledování teploty a vlhkosti. Na základě sledovaných hodnot se ovládá automatická klimatizace, která v rekreačním sídle udržuje konstantní a čisté prostředí. Tato funkce je aktivní, i když dům není právě hosty obýván.

 

Komfortní teplota podle plánu

V celém domě je nastavena konstantní komfortní teplota. Inteligentní regulace pokojové teploty je plně spojena s Google kalendářem. Tato funkce zaručuje, že místnosti budou mít požadovanou pokojovou teplotu v termínu, kdy dům navštíví majitelé nebo hosté. Změny teplot jsou zaznamenávány do statistik, které souvisí s ovládáním topení a následnou úsporou za spotřebovanou energii.  

Více o ovládání topení

Důvěra je dobrá...

...prověřovat je lepší. Funkce je navržena, aby se majitelé dozvěděli odkudkoliv a kdykoliv, co se právě v domě děje. Tato funkce je pro majitele rekreačního domu nejdůležitější. Ovládání a regulace světelných scén, alarmu, kamerového sytému, osvětlení, topení, inteligentních zařízení... je možné po síti nebo internetu.

Nastavení může být řízeno kdykoliv a odkudkoliv na světě. Díky dálkovému ovládání jsou vysoké náklady za energie a vodu pryč. Majitelé mají s touto funkci vystaráno a můžou klidně spát.

Více o dálkovém ovládání

Vždy zelená zahrada - Oleé

Na rozdíl od České republiky je zde voda velmi vzácná, především v turistických oblastech. Proto je hospodárné používání vody na ostrově velmi důležité. I přes tento fakt může být naše zahrada svěží zelená. V inteligentním domě je spotřeba vody sledována ve statistikách. Aby nedocházelo v chytrém rekreačním domě k plýtvání vody, používá se jen v dobu, kdy je to opravdu zapotřebí. V praxi to například znamená, že když v průběhu noci zaprší, není nutné ostřikovače zahrady tak často otevírat.

Oblíbená funkce Favorit

Odpočinek při oblíbené hudbě

Aktuální letní hity a oblíbená hudba nesmí v ve Villa Azure určitě chybět. Ať už chcete poslouchat internetové rádio, mp3 přehrávač, ... s inteligentním ovládáním hudby jsou relaxační rána příjemnější. Vaše oblíbená hudba hraje automaticky tam, kde se právě v domě nacházíte: U bazénu, v salónku,... Kromě toho jsou v tomto domě nastaveny hudební zóny, což znamená, že v každé místnosti můžete přehrávat jiný hudební žánr.

Pokud chtějí hosté ovládat oblíbenou muziku přímo od bazénu, nemusí po každé chodit do salónku a měnit nastavení playlistu. Vše mohou jednoduše provézt přes svůj smartphone nebo iPad...

Více o multiroom audio ovládání

Při výpadku proudu

Bouřky, přetížení sítě nebo stavební práce mohou způsobit výpadek elektrického proudu. Villa Azure se nachází v řídce zalidněné oblasti a je velmi důležité, aby o výpadku proudu majitel domu věděl. V praxi může nastat i situace, kdy se zařízení během bouřky poškodí a samovolně se vznítí.

Ve Villa Azure je nainstalováno UPS zařízení. Tento přístroj poskytuje napájení při výpadku proudu z nezávislého zdroje elektrické energie. Pokud k výpadku dojde, zodpovědná osoba automaticky obdrží zprávu v SMS a může v případě nouze rychle zareagovat. Lednička, mrazák, čerpadla, klimatizace a v neposlední řadě alarm jsou díky UPS ihned v provozu.

Pohodlně se posaďte

Rekreační dům Villa Azure můžete jednoduše ovládat přes iPad3 (umístěný pevně na zdi) nebo přes iPad Mini. Kromě těchto dvou možností mohou hosté použít i svůj telefon a ovládat osvětlení, zapnout televizi nebo si pustit svou oblíbenou písničku. Pomocí praktického dálkového ovládání se hosté mohou cítit jako doma.

Více o Loxone Apps

Program při špatném počasí

V létě jsou deštivé dny na Ibize velmi vzácné. Jestliže však máte smůlu a počasí Vám na dovolené nepřeje, můžete si aktivovat program pro špatné počasí: Sledování televize. Pohodlně se posaďte a přejeďte prstem po iPadu: Osvětlení se ztlumí a automaticky se zapne televize. Potom už jen zbývá čekat na hezké počasí.

Bezpečnostní agentura je minulostí

Časy, kdy majitelé používali pro hlídání domu drahou ostrahu a hlídací psy jsou už pryč. V inteligentním domě tuto úlohu přebírá moderní alarm.

Bezpečnostní alarm je samozřejmě řízený přes Loxone a majitelé mohou vždy zkontrolovat stav, jestli se někdo v domě nachází nebo ne.

Může nastat i situace, kdy hosté tráví svůj čas na pláži, na večeři,... a vzpomenou si, že zapomněli zapnout alarm. Nic není ztraceno! Pomocí smartphone mohou ihned zkontrolovat stav alarmu a popřípadě dům jednoduše na dálku zastřežit.

Více o zabezpečení domu

Security

Pomůžeme Vám s Vaším projektem

Chcete mít ve Vašem domě podobné funkce? V Loxone Vám, jako stavařům či restaurátorům, rádi poskytneme služby našeho projektového týmu, který Vám pomůže bezplatně s naplánováním Vaší inteligentní domácnosti.

Náš projektový tým s Vámi provede konzultaci a pomůže Vám zrealizovat svůj sen o perfektní inteligentní domácnosti.

Podat žádost o podporu projektu

Do webshopu 

Technické informace

Použité komponenty

 • 1x Miniserver
 • 1x Extension
 • 1x RS485
 • 1x DMX Extension
 • 1x 1-Wire Extension
 • 1x EnOcean Extension
 • 1x IR Extension
 • 1x Relay Extension
 • 15x PWM Dimmer

Naše technika

 • Zmíněný alarm systém
 • Dveřní a okenní kontakty
 • Senzor pohybu
 • 40x RGB pásky na zahradě
 • 4x Mobotix Kamery
 • Videovrátník Mobotix T24