Řadový dům

STUPEŇ 2   tl_files/loxone/content/content_images/ref_2-star.png

Tato chytrá domácnost je na Miniserver napojena pouze částečně, ale i přesto využívá celou řadu inteligentních funkcí.

O projektu

NÁZEV: Řadový dům
MÍSTO: Rohrbach, Rakousko
ROK VÝSTAVBY: 2011
PLOCHA: 68m²

Novostavba byla dokončena koncem roku 2011. Celá elektroinstalace byla bohužel provedena konvenčním způsobem - bez jakékoliv automatizace. Nájemníci se však rozhodli, že celý dům přebudují na chytrou domácnost od Loxone.

Uvnitř můžete najít

Regulace pokojové teploty v každé místnosti chytré domácnosti

Oba dva máme stálé zaměstnání - proto je pro nás regulace pokojové teploty v každé místnosti chytré domácnosti velkou výhodou! Máme plnou kontrolu nad topením. Kuchyně spojená s obývacím pokojem je během týdne vytápěna pouze večer. Koupelna pouze ráno a večer a ložnice zůstává po celý den bez vytápění.

Více o ovládání topení

Rádio ovládané vypínačem

Ráno, poté co vejdeme do koupelny, začne společně s rozsvíceným světlem hrát rádio. Jednostisk slouží pro přítelkyní oblíbenou Evropu 2 a dvojklik pro můj Radiožurnál. Kdo dřív přijde, ten dřív mele :-)

Více o Multiroom Audio

Chytrá domácnost nabízí i automatické osvětlení skříně

Vnitřní osvětlení v naší 3 metrové velké skříňi nám nabízeli za necelých 6 tisíc korun. Příliš mnoho za jednoduché ovládání osvětlení skříně. Díky bohu jsme nabídku nepřijali a jednoduše jsme vnitřní osvětlení vyrobili sami za pomoci Miniserveru. Jeden magnetický kontakt reaguje na to, jestli jsou dveře zavřené či otevřené a podle toho se také chová i teplý bílý pásek! Chytrá domácnost může zahrnovat více podobných vychytávek.

 

Dorisina oblíbená funkce 

„Vypnutí žehličky“ zaručeno

Chvíli potom, co odejdu z domova, se sama sebe ptám, jestli jsem vypnula žehličku na vlasy. Tento pocit je nejhorší, když již sedíte v autě a máte nutkání se vrátit. Právě v tu chvíli vyndávám iPhone a mohu kdykoliv zásuvku odpojit - a to se vyplatí!

Doris R.
Obyvatelka inteligentního domu

Tlačítko na dobrou noc

Jednoduchý stisk vypínače odpojí všechny elektrické spotřebiče, které nejsou potřeba, od elektřiny. Televize, PC a Sonos jsou vypnuty ze svých pohotovostních režimů. Také NAS systém je pomocí UDP příkazu vypnut. On: Díky stisknutí jediného tlačítka ušetříme mnoho energie. Ona: Máme zdraví spánek bez zbytečného elektrosmogu.

Více o centrálních funkcích

Přístup k chytré domácnosti odkudkoliv

Oba dva hodně cestujeme. Je velice praktické, že se kdykoliv na svých cestách mimo domov můžeme s naší chytrou domácnosti spojit přes iPhone nebo PC. Je jedno, zda kontrolujeme teplotu nebo jednoduše kontrolujeme, zda jsme zavřeli okna, když začíná pršet. Protože jsme u výstavby domu nebyli od začátku, nebyly v oknech okenní senzory. Vzhledem k tomu, že se nám nechtělo vrtat do zdi a bourat, vyřešili jsme okenní kontakty bezdrátově.

Více o Loxone Apps

Tlačítko u pohovky: Scény místo baterií ve vypínači

Ihned vedle pohovky jsme na zeď připevnili bezdrátové tlačítko. Díky tomuto tlačítku můžeme vykouzlit jedinečnou atmosféru. Jednostiskem se zapne světlo u pohovky. Dvojstiskem se zapne světelná scéna pro sledování televize - lampa se rozsvítí, zásuvka pro televizi se zapne a pomocí UDP příkazu se zapne televize.

Chytrá domácnost a kontrola čerstvého vzduchu

V ložnici máme namontovaný CO2 senzor. Hodnoty CO2 v chytré domácnosti jsou pro informativní účely zaznamenávány do statistik. Na základě pravidelného zaznamenávání jsme zjistili, že čerstvý vzduch v místnosti velice rychle vydýcháme. Díky tomuto zjištění necháváme ventilaci v pokoji běžet na druhý stupeň a ne pouze na první.

Pomůžeme Vám s Vaším projektem

Chcete mít ve Vašem domě podobné funkce? V Loxone Vám, jako stavařům či restaurátorům, rádi poskytneme služby našeho projektového týmu, který Vám pomůže bezplatně s naplánováním Vaší inteligentní domácnosti.

Náš projektový tým s Vámi provede konzultaci a pomůže Vám zrealizovat svůj sen o perfektní inteligentní domácnosti.

Podat žádost o podporu projektu

Do webshopu

Technické informace

Použité komponenty

Miniserver je umístěn v rozvaděči. Ostatní jednotky Extension jsou kvůli nedostatku místa na různých místech po domě.

 • 1 Miniserver
 • 1 Extension
 • 1 DMX Extension
 • 1 EnOcean Extension

Naše technika

 • Konvenční elektroinstalace
 • Ventily topení 0-10V na jednotlivých větvích
 • Loxone teplotní senzor (vnitřní) pro měření teploty
 • Multiroom audio systém Sonos (ovládání přes LAN)
 • Synology NAS pro systém Sonos
 • EnOcean tlačítka a spínací aktor
 • Teple bílý LED pásek pro osvětlení skříně