Hotel Calma Blanca

STUPEŇ 3   tl_files/loxone/content/content_images/ref_3-star.png

Domácí automatizace v tomto hotelu byla navržena speciálně pro potřeby hostům. Všechny funkce chytré elektroinstalace znamenají větší komfort pro návštěvníky. Majiteli hotelu přináší inteligentní elektroinstalace plnou kontrolu nad celým objektem.

Inteligentní elektroinstalce

O projektu

NÁZEV: Hotel Calma Blanca
MÍSTO: Cadaqués, Španělsko
ROK VÝSTAVBY: 2013
PLOCHA: 550m²
PARTNER Domotica Control

Tento hotel s nejlepší inteligentní elektroinstalaci, nacházející se v malebném přímořském městečku Cadaqués, otevřel své dveře v roce 2013. Ve 4 hvězdičkovém hotelu Calma Blanca najdeme 7 kvalitních pokojů, které jsou vyzdobené různými středomořskými styly. Pro ovládání přístupu, osvětlení, klimatizace a žaluzií byl v každém pokoji nainstalován jeden Miniserver. Pro ovládání společenských místností zde slouží centrální Miniserver.

Uvnitř můžete najít

Přístupový systém

Přístupový systém má v tomto projektu velký význam. Základem je poskytnout hostům a zaměstnancům nejlepší pohodlí - a to je díky inteligentní elektroinstalace možné. Všechny pokoje jsou pro ovládání přístupu vybaveny čtečkami elektrického klíče (iButton). Například při úklidových prací je omezen přístup do pokojů a požadované světelné scény se v danou chvíli nemůžou měnit.

Více o přístupovém systému

Unikátní provedení el. klíče

Díky pružnosti iButonu mají klíčky hotelových pokojů jedinečné provedení. Každý elektronický klíč je perfektně vsazený do mořské hvězdice nebo mušle a dokonale ladí s atmosférou hotelu. Návštěvníci hotelu oceňují i maličkosti, které pro ně znamenají určitý osobní vztah.

Inteligentní ovládání vytápění

Každý pokoj je řízen samostatně a hosté tak mohou měnit nastavení vytápění podle jejich požadavků. Pokud není právě pokoj hosty obýván, klimatizace je vypnutá. Tato funkce výrazně šetří energii a účet vlastníkům hotelu.

 

Více o regulaci vytápění & klimatizaci

Ovládání wellness centra

V přízemí hotelu se nachází wellness centrum se saunou. V sauně je možné ovládat teplotu i vlhkost. Přístup do sauny je ovládán pomocí elektronického klíče. Dveře se hostům otevřou pouze tehdy, když si službu předem objednají.

K dispozici je zde i posilovna. Za zmínku stojí monitorování obsahu CO². Pokud hodnota překročí určitou mez (špatný nebo vydýchaný vzduch), pak se automaticky spustí alarm pro zaměstnance hotelu, kteří podle potřeby místnost vyvětrají. Větrání by byl skvělý úkol pro inteligentní elektroinstalaci - to již majitelé taky vědí. Bohužel ji ale při návrhu podcenili a neuvažovali o ní.

Plná kontrola

Hlavním požadavkem majitele hotelu byla možnost ovládat všechno centrálně z jednoho místa. Díky webovému rozhraní a naší aplikací všechny starosti s ovládáním hotelu zmizely. Webové rozhraní a zobrazení v aplikaci umožňuje hostům jednoduché a praktické ovládání celé inteligentní elektroinstalace.

Více o webovém rozhraní

 

Majitelem oblíbené funkce 

“Můj telefon jako dálkový ovladač”

Můj mobilní telefon slouží jako dálkový ovladač. Díky němu mám vše po ruce a můžu relaxovat s čistým svědomím. Všechno funguje jak má, komfort hostů je zaručen a pokoje jsou v naprostém pořádku. Jsem ráda, že když se něco v hotelu stane, můžu měnit nastavení ovládání na dálku. Prostě geniální funkce!

Mónica.
Majitelka hotelu

Stylové ovládání osvětlení

Vysoká úroveň hotelu hraje velkou roli a osvětlení zde nabuzuje pocit vysokého komfortu. Loxone Miniserver ovládá osvětlení při všech možných situacích: Od ložnice přes salónek až po posilovnu ve wellness centru.

Venkovní areál také předává hostům určité zážitky z dovolené. Proto jsme věnovali velkou pozornost na provedení atmosféry pomocí světelných scén v zahradě, u bazénu nebo terase. Hosté zde najdou přesně to, co na dovolené hledají - odpočinek.

Více informací o ovládání osvětlení

Maximální bezpečnost

Pro majitele hraje bezpečnost důležitou roli. Z tohoto důvodu byly v hotelu nainstalovány bezpečnostní kamery a senzory pohybu. Pomocí dálkového ovládání může být hotel kdykoliv monitorován přes aplikaci nebo webové rozhraní. Jakmile se v hotelu objeví nezvaný host, majitelé obdrží zprávu a mohou hned zareagovat.

Více o bezpečnosti

Controlar las escenas desde el sofá

Ochrana proti vloupání pomocí simulace přítomnosti

V případě, že je hotel v krátkodobém horizontu zavřený, chtěli majitelé hotelu nějakým způsobem odradit nájezdy potenciálních zlodějů. Pro tuto specifickou situaci zde byla nastavena chytrá funkce “Simulace přítomnosti”. Po dobu 7 dnů se automaticky v různém čase opakují různé úkony jako je například rozsvícení / zhasnutí osvětlení, pohyb žaluzií, které simulují činnost v hotelu. Díky tomuto jednoduchému, ale geniálnímu způsobu si zloději určitě rozmyslí, zda se do objektu budou pokoušet vloupat.

Centrální funkce "Všechno vypnout"

Každý pokoj je vybaven funkcí “Centrálně vše vypnout”. Tato funkce se aktivuje tehdy, když hosté při odchodu z pokoje použijí elektronický klíč. Jakmile hosté opustí pokoj, automaticky se vypnou světla, elektrické spotřebiče a zavřou se okna. Díky inteligentní elektroinstalaci je zde zaručena bezpečnost a energetická úspora.

Nejlepší přivítání s Multiroom audiem

Ve všech místnostech a ostatních prostorách v hotelu je nainstalovaný Multiroom audio systém. Ovládání hudby je samozřejmě možné kdykoliv přizpůsobit. Díky Multiroom audio systému se mohou spolu s osvětlením ovládat jednotlivé scény. Například při vstupu do pokoje se automaticky zapne hudba a obohatí tak zvláštní příležitost.

Více na téma Multiroom Audio

Control del aire mediante estadísticas

Pomůžeme Vám s Vaším projektem

Chcete mít ve Vašem domě podobné funkce? V Loxone Vám, jako stavařům či restaurátorům, rádi poskytneme služby našeho projektového týmu, který Vám pomůže bezplatně s naplánováním Vaší inteligentní domácnosti.

Náš projektový tým s Vámi provede konzultaci a pomůže Vám zrealizovat svůj sen o perfektní inteligentní domácnosti.

Podat žádost o podporu projektu

Do webshopu

Technické informace

Použité komponenty

 • 8 x Miniserver
 • 1 x Extension
 • 8 x 1-Wire Extension
 • 1 x Dimmer Extension
 • 16 x iButton Reader
 • 10 x 1-Wire teplotní senzor
 • 1 x CO2 senzor
 • 1 x Senzor vlhkosti

Naše technika

 • Zavedení systému pro oznámení e-mailem
 • Ovládání hudby v celém objektu
 • Senzory na bázi KNX
 • LED technologie pro úsporu energie
 • Ovládání přes iButton pro různé místnosti a pro různé skupiny uživatelů (hosté, uklízecí služba, personál,...)
 • Loxone senzory pro kontrolu teploty, vlhkosti a množství výskytu CO2