Elements - rekreační dům

STUPEŇ 3   tl_files/loxone/content/content_images/ref_3-star.png

Budova nabízí domácí automatizaci na velmi vysoké úrovni. Další ukázka pro inteligentní bydlení.

O projektu

JMÉNO: Elements - rekreační dům
MÍSTO: Rügen, Německo
ROK VÝSTAVBY: 2012
PLOCHA: 155m²
PROJEKT PARTNER: Lan-electronic GmbH
Ihr Systemhaus Wittenberg

Rekreační dům “Elements” je další ukázka pro inteligentní bydlení a byl postaven na ostrově Rügen v roce 2012. Majitel tohoto domu od něj bydlí 500 km daleko a chtěl, aby mohl svoje rekreační sídlo ovládat dálkově ze svého bydliště. S Loxone se mu podařilo projekt realizovat. Od roku 2013 se sídlo “Elements” skládalo ze dvou apartmánů, které majitel nazval “Voda” a “Vítr”. Nejen, že sídlo je postaveno v té nejlepší kvalitě, ale také hosté mohou využít mnoho inteligentních funkcí, které jim zpříjemní pobyt na dovolené.

Uvnitř můžete najít

Vítejte na dovolené

V rekreačním sídle “Elements” na ostrově Rügen jsou nainstalována tzv. teplá světla, které plní speciální funkci inteligentního bydlení pro přicházející hosty. Majitel nechal vytvořit jedinečnou světelnou scénu, která hosty příjemně přivítá a ti se mohou v domě cítit jako doma.

Více o ovládání osvětlení

Příjemné sledování televize

Majitel má v tomto sídle nastavené světelné scény, které skutečně zpříjemní pobyt na dovolené. Jednu z nich pojmenoval “Sledování televize”. Tato scéna jednoduchým přetažením prstu na iPadu aktivuje pozvolné setmění světel na intimní úroveň, zapnou se LED pásky, lampy a samozřejmě se automaticky spustí televizi. Jak praktické!

Bezstarostná dovolená

Pro snadné a jednoduché ovládání prázdninového sídla můžete použít buď tlačítka nebo iPad, který je napevno umístěný na stěně (iPad by konec konců neměl opustit dům jako hostův suvenýr). Pomocí iPadu můžete upravit režim topení, tlumit osvětlení, přepínat mezi radio stanicemi. Majitele kladl velký důraz na to, aby se ubytování hosté cítili v naprosté pohodě a zároveň používali “Inteligentní bydlení” v tom největším komfortu.

Více o Loxone Apps

Vše pod kontrolou, to je inteligentní bydlení

I když je v tomto domě všechno v pořádku, může si majitel sídla tuto skutečnost kdykoliv ověřit i přesto, že je od místa vzdálen 500 km. To byl hlavní důvod, proč zákazník rozhodl pro systém Loxone. Otázky jako např.: Jsou všechna světla zhasnutá? Okna zavřená? Není náhodou sauna v provozu? Je objekt zastřežen alarmem? Pohledem na iPad nebo ve webovém rozhraní majitel lehce zjistí, co se právě v jeho rekreačním sídle děje. Funkce bezpečnosti by neměla v žádné inteligentním bydlení chybět.

Více o dálkovém ovládání

Vše v dohledu

Díky kameře na terase sídla je možné, aby majitelé domu nebo hosté zjistili, co se v okolí domu právě děje. Zkontrolovat aktuální místní počasí nebo vychutnat si krásný výhled na moře je možné odkudkoliv. Majitel může být vzdálen stovky kilometrů od sídla a stále si může ověřit přes webové rozhraní nebo iPad, jak to vypadá v okolí sídla.

Oblíbená funkce Favorit

3,2,1 - Sauna! Hodiny tikají!

V chladných a větrných dnech je na Rügen návštěva sauny opravdovým požitkem. Proto je zde postaveno pro oba dva apartmány moderní zázemí se sprchami a také suchá sauna.

Hosti v apartmánu “Vítr” i “Voda” mají v ceně k dispozici 12 hodin saunování. Saunování v drtivé většině případů netrvá déle než 3 hodiny - proto je také po 3 hodinách automaticky sauna vypnuta. Je to hlavně z toho důvodu, aby se zbytečně neplýtvalo energií.

Pokud je ale delší saunování žádoucí, jde samozřejmě prodloužit. Jakmile vyprší 12 hodinový limit pro saunování, vypne se napájení sauny. Hosté si mohou aktivovat extra čas a sauna jim bude opět spuštěna. Majitelé budou informování e-mailem o navýšení spotřeby.

Kromě hostů je možné, že si majitel může zkontrolovat náklady v kW přes vizualizaci. Toto je vhodné nejenom pro majitele ale i pro hosty, kteří mají rádi kontrolu nad svými náklady. Po extra aktivování sauny jede čas opět znovu: Hodiny tikají....

Komfortní teplota v inteligentním bydlení podle plánu

“Elements” zajišťuje samozřejmě komfortní teplotu pouze tehdy, pokud je sídlo obsazeno. Inteligentní vytápění bylo nastaveno podle kalendáře rezervací na webové stránce. Tři dny před příjezdem hostů se postupně teplota reguluje na komfortní teplotu. Tím je v inteligentním bydlení zajištěno, že hostům nebude na dovolené zima a budou se cítit příjemně. Po odchodů hostů teplota klesá a před další rezervací se topení opět aktivuje.

Dozvědět se více

Individuální teplo

Pro každou místnost je předem nastavena komfortní teplota. Toto nastavení bylo provedeno majitelem rekreačního sídla. Pokud však některému z hostů bude zima, může si teplotu v pokoji upravit manuálně pomocí iPadu. Nastavení pro další “funus” hostů se automaticky vynuluje. Jak praktické!

Přirozené teplo

Dalším význačným rysem pro vytápění je krb v obývacím pokoji. Zde je energie optimálně využívaná. Jakmile hoří oheň v krbu, topení v podlaze se vypne. Teplo z krbu zajišťuje hostům pocit pohody a majiteli úsporu v podobě vypnutého topného systému.

Nechte hudbu hrát

Od pradávna je hudba zdrojem dobré nálady. V kuchyni a v koupelně si mohou hosté užívat atmosféry koncertů díky Multiroom Audio systému. K dispozici je celkem 16 rozhlasových stanic ve dvou zónách, takže je z čeho vybírat. Stisknutím tlačítka “Hudba” se muzika v Elements  spustí. Kromě toho je možné hudbu ve všech místnostech ovládat přes iPad. Ať si naladíte  Radio Rügen, Ostwelle Nord nebo Antenne MV Nord, … najde se určitě stanice, která se bude hostům líbit.

Více o Multiroom Audio

tl_files/loxone/Content_images/icons/large/red/attention.png

Bezpečnost především

Alarm lze zastřežit pouze tehdy, pokud jsou zavřená všechna okna. Tím se zabrání škodám, které mohou nastat pří silných větrech nebo také návštěvou nezvaných hostů.
Přes iButton se jednoduše rekreační sídlo zastřeží alarmem. Pokud zapomeneme alarm zastřežit, pak je to provedeno automaticky o den později. Jakmile dojde k zastřežení, automaticky se také odpojí všechy spotřebiče.

tl_files/loxone/Content_images/icons/large/red/burglar_alarm.png

Pořád v obraze

Jakmile naší hosté opustí apartmán, zastřeží se systém pomocí iButtonu. Dům se od této chvíle sleduje pomocí pohybových senzorů. Pro větší bezpečnost jsme nainstalovali kouřové hlásiče. Pokud se z nějakého důvodu něco v sídle stane, jsme (vzdáleni od místa několik stovek kilometrů) informování ve formě zprávy a můžeme ihned na tuto událost reagovat.

Pomůžeme Vám s Vaším projektem

Chcete mít ve Vašem domě podobné funkce? V Loxone Vám, jako stavařům či restaurátorům, rádi poskytneme služby našeho projektového týmu, který Vám pomůže bezplatně s naplánováním Vaší inteligentní domácnosti.

Náš projektový tým s Vámi provede konzultaci a pomůže Vám zrealizovat svůj sen o perfektní inteligentní domácnosti.

Podat žádost o podporu projektu

Do webshopu 

Technické informace

Použité komponenty

 • 1 x Miniserver
 • 7 x Extensions
 • 2 x 1-wire Extensions
 • 2 x EnOcean Extension

Naše technika

 • Webcam Mobotix Q24 PoE samostatné ovládání
 • EnOcean okenní kontakty
 • LED pásy v prvním patře
 • Router Fritzbox AVM s Telekom IP připojení
 • IP vypínáč pro vzdálené resetování Miniserveru
 • Raspberry PI jako Logitech Mediaserver Squeezeplay, centrální Syslog Server který poskytuje
  integraci mezi online rezervačním systémem a Loxone.
 • 1xSqueezebox Touch
 • 1xSqueezebox Radio
 • 3 Audio zesilovač
 • 3 Analogový Dimmer (0-10V)